Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczam informację o wysokości abonamentu obiadowego za miesiąc marzec 2024r.
Wioletta Tracz
dyrektor szkoły
Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczam informację o wysokości abonamentu obiadowego za miesiąc marzec 2024r.
Wioletta Tracz
dyrektor szkoły
W ostatnim czasie uczniowie klas piątych na lekcji biologii prowadzonych przez Panią Magdalenę Gruczek omawiali tematy o Królestwie Protistów podczas, których poznali przykłady jednokomórkowych i wielokomórkowych protistów ich czynności życiowe oraz drogi zakażenia się chorobami wywoływanymi przez protisty. Nie zabrakło także profilaktyki zdrowotnej, a dokładnie informacji jak zapobiegać wywołanym przez nie chorobom.
Chętni uczniowie wykonali do wyboru jednokomórkowe protisty którymi są między innymi Pantofelek i Euglena.
Uczniowie wykazali się pomysłowością oraz kreatywnością przedstawienia tych mikroorganizmów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć zamieszczonej poniżej.
W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 1a pod opieką Pani Anety Filipiak realizowali projekt "Zegary". Podczas niego zostały omówione wszystkie rodzaje zegarów. Uczniowie nauczyli się wskazywać i odczytywać godziny. Zapoznali się również z dawnymi zegarami, między innymi: gnomon, zegar słoneczny, klepsydra, dewizka. Obejrzeli film edukacyjny pt. "Zegarmistrz", z którego dowiedzieli się czym zajmuje się zegarmistrz i jakich narzędzi używa w swojej pracy. Zwieńczeniem projektu była budowa zegara wodnego.
W dniu wczorajszym uczniowie klasy 1a pod opieką Pani Anety Filipiak wzięli udział w lekcji online w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024r. Prowadzącym zajęcia był autor sieciakowych przygód Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z pięcioma zasadami Bezpieczeństwa:
- Chroń swoją prywatność,
- Mów, jeśli coś jest nie tak,
- Szanuj innych w sieci,
- Nie ufaj osobom poznanym w sieci,
- Korzystaj z umiarem z internetu.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 3a pod opieką Pani Aleksandry Jankowskiej uczestniczyli w lekcji online "Sieciaki- bez przesady".
Na interaktywnej lekcji dzieci dowiedziały się o wpływie internetu na codzienne życie. Zajęcia dotyczyły czasu spędzonego w internecie i przed ekranami. Prowadzący opowiadał o tym jak ciężko jest ten czas kontrolować oraz o tym, że przed snem nie powinno się spędzać czasu przy ekranach.
W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 uczniowie klasy 2b pod opieką Pani Elizy nozderko w dniu dzisiejszym uczestniczyli w profilaktycznym spotkaniu online zatytułowanym „Sieciaki – Internet bez przesady”.
Spotkanie to prowadzili przedstawiciele Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”. Poprzez zajęcia online promowane były zasady bezpiecznego i pozytywnego korzystania z Internetu przez dzieci. Celem zajęć było omówienie zagrożeń związanych z nadużywaniem ekranów oraz pokazywanie zalet zrównoważonego korzystania z sieci.
Internet to źródło wiedzy o świecie, z którego trzeba mądrze czerpać. Bądźmy świadomi jego zagrożeń i podchodźmy do niego z ostrożnością i nieufnością.
21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Podczas przerw uczniowie klas 4-6 mogli zmierzyć się z zadaniami ortograficznymi oraz łamańcami językowymi. Nie zabrakło również przykładów związanych z poprawnością językową.
Dodatkowym kolorowym akcentem były przypinki przedstawiające Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, które otrzymywali uczniowie za rozwiązanie quizów.
W trakcie zajęć z języka polskiego uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z archaizmami i związkami frazeologicznymi. W ramach podsumowania lekcji powstały ciekawe i oryginalne plakaty z okazji tego wyjątkowego dnia.
Koordynatorem dzisiejszych obchodów DJO dnia była Pani Klaudia Klejnglas - nauczyciel języka polskiego.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 3b po raz drugi wzięły udział w lekcji online w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 zajęcia nawiązuje do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. Prowadzona jest przez autora sieciakowych przygód Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podczas zajęć dzieci poznają Sieciakowe zasady Bezpieczeństwa:
Drodzy Uczniowie klas IV - VIII,
serdecznie zapraszamy Was do udziału w szkolnym etapie konkursu recytatorskiego pt. ,,Warszawska Syrenka'', który odbędzie się 26.02.2024 r. (poniedziałek) o godzinie 13:40 w sali nr 12.
Szczegółowe informacje dotyczące eliminacji uzyskacie u nauczycieli języka polskiego.
p. Anna Grzywacz
p. Klaudia Klejnglas
p. Ewa Zomkowska
W poprzednim tygodniu uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawczyni Pani Ewy Ernest, realizowali projekt „Zegary”.
Podczas projektu uczniowie poznali budowę zegara mechanicznego, uczyli się wskazywać i odczytywać godziny, poznali różne rodzaje zegarów takich jak między innymi gnomon, zegar słoneczny, klepsydra, dewizka. Oglądając film edukacyjny pt. „Zegarmistrz”, dowiedzieli się czym zajmuje się zegarmistrz i jakie cechy charakteru są przydatne do pracy w tym zawodzie.
Następnie zbudowali zegar wodny wg określonej instrukcji i porównywali czas przelewania się wody. Współpracując w grupach wykonywali plakaty pt. „Historia zegara” , które potem zaprezentowali w klasie. W ostatnim dniu projektu pierwszoklasiści przedstawiali w klasie własnoręcznie wykonane modele zegarów mechanicznych, które na pewno przydadzą się w nauce obliczania godzin zegarowych.
Niestety w dniu dzisiejszym nie udało się naszej reprezentacji chłopców klas 4-6 awansować do zawodów powiatowych w siatkówkę 4x4, orgaznizowanych przez Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Jabłonnie, w ramach Igrzysk Dzieci.
Wszystkie mecze na zawodach sportowych były bardzo zacięte i o wyniku końcowym decydował trzeci set czyli tie-break.
W ubiegłym tygodniu na górnym korytarzu naszej szkoły, uczniowie klas piątych przygotowali wystawę makiet zabytków starożytnego Rzymu.
Projekty powstawały na lekcji historii prowadzonych przez Panią Justynę Jędrzejewską w ramach podsumowania wiedzy na temat starożytnego Rzymu.
Uczniowie pracując w grupach, przygotowali projekty następujących zabytków: Koloseum, Kolumna Trajana, Circus Maximus, Akwedukt Pont du Gard, łuk triumfalny Konstantyna Wielkiego, Świątynia Maison Carre.
Różnorodność technik, bogata wyobraźnia i kreatywność uczniów zaowocowała wspaniałymi pracami, które mogli podziwiać inni uczniowie naszej szkoły.
Gratulujemy kreatywności i pracowitości!
Drodzy Rodzice,
serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji ,,Nie bądź obojętny… - o zdrowiu psychicznym i kryzysach emocjonalnych raz jeszcze", która odbędzie się 22 lutego 2024 roku, w godz. 10:00 - 15:00, w formule hybrydowej (stacjonarnie i on-line)
Podczas konferencji specjaliści przypomną, jak ważna jest profilaktyka i rola dorosłych w zapobieganiu kryzysom emocjonalnym dzieci i młodzieży. Opowiedzą o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi, odpowiedzialności, skutkach niewłaściwych postaw i zachowań oraz, jak zadbać o dobrostan psychiczny.
Udział w konferencji:
https://www.youtube.com/watch?v=NbWYN8E3S_Y
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1b, 2b, 3b wzieli udział w lekcji Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Sieciaki – poznaj bezpieczny Internet” w ramach obchodów DBI 2024.
Lekcja nawiązuje do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. Prowadzona jest przez autora sieciakowych przygód. Podczas zajęć dzieci poznały drużynę Sieciaków i pozytywne zastosowania Internetu. Dowiedziały się też kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać.
Chociaż wszyscy uczniowie klasy 3a znają się od minimum trzech lat, wspólnie spędzają wiele chwil, to w dniu dzisiejszym pod opieką Pani Aleksandry Jankowskiej postanowili spędzić dzień zupełnie inaczej. Przy zamówionej pizzy znaleźli chwilę na wspólne rozmowy i wspomnienia z różnych sytuacji.
W tym roku Dzień Kota wypadał w sobotę, więc w świetlicy obchodziliśmy go w dniu dziejszym.
Zajęcia rozpoczęły się gimnastyką w ramach projektu "Świetlica na sportowo". Potem dzieci poznały przysłowia i powiedzenia o kotach. Obejrzały portrety znanych bajkowych kotów, z filmu edukacyjnego dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat małych i dużych kotów. Czytały informacje z książek przyrodniczych i wykonały własne kotki z rolek po papierze.
Powstała ładna kocia rodzinka:))
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2b pod opieką Pani Elizy Nozderko oraz Pani Doroty Wójtowicz odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Chotomowie.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądały pierwsze książki, kiedy powstały i kto mógł je czytać. W drugiej części zajęć można było obejrzeć zbiory i poczytać chwilę wybraną przez siebie książkę.
Mamy nadzieję, że wizyta zachęciła uczniów do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej bogatego księgozbioru.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
poniżej publikujemy wyniki szkolnego konkursu plastycznego ,,zima w oczach dziecka".
I miejsce Alicja Klimowicz klasa 2a
II miejsce Marceli Tyszkiewicz klasa 1a
III miejsce Nikodem Tarka klasa 3b
Wyróżnienia:
Dominik Duriasz klasa 3a,
Irena Machnio klasa 1b,
Marlena Wierzbicka klasa 2b.
Organizatorzy:
Eliza Nozderko,
Katarzyna Dziedzic,
Aleksandra Jankowska
Drodzy Uczniowie klas I - III,
serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie ,,Warszawska Syrenka".
Pierwszym etapem udziału są eliminacje szkolne. Szczegóły w załączniku poniżej.
14 lutego uczniowie klas pierwszych i drugich z inicjatywy Pani Lucyny Zygan mieli przyjemność spotkać się z Tomem Justyniarskim, znanym pisarzem książek dla dzieci oraz wielkim miłośnikiem i obrońcą zwierząt.
Niedawno uczniowie omawiali jedną z książek autorstwa Toma Justyniarskiego pt. „Psie troski”, która zajęła I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej i stała się lekturą szkolną.
Autor przyjechał na spotkanie razem z uratowaną przez siebie suczką Lusią. Dotychczas uratował ponad 1000 zwierząt. Jego misją jest szerzenie miłości, empatii i szacunku do wszystkich istot żywych. Pisarz opowiadał dzieciom o ratowaniu zwierząt i tajnikach pisania książek. W czasie spotkania starał się przekazać trzy najważniejsze przykazania:
Uczniowie mieli możliwość podzielić się na forum swoimi doświadczeniami związanymi z ratowaniem zwierząt oraz przedstawić swoich pupili.
Po bardzo interesującym spotkaniu był czas na autografy i zakup książek.
Serdecznie dziękujemy za bardzo wartościową lekcję szacunku i miłości do zwierząt.
Powered by aSc EduPage