• Próbne egzaminy ósmoklasisty

   Próbne egzaminy ósmoklasisty

   Szanowni Państwo, Drodzy Ósmoklasiści,

   informuję, że w dniach 17 - 19 marca 2021r. odbędą się próbne egzaminy ósmoklasisty.

   Podstawowe informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty:

   •  17 marca  2021r. (środa) - egzaminy z języka polskiego. Rozpoczęcie pracy z arkuszem godz. 9.00. Czas trwania egzaminu 120 minut (dla osób korzystających z dostosowań 180 minut),
   • 18 marca 2021r. (czwartek) - egzaminy z matematyki. Rozpoczęcie pracy z arkuszem godz. 9.00. Czas trwania egzaminu 100 minut (dla osób korzystających z dostosowań 150 minut),
   • 19 marca  2021r. (piątek) - egzaminy z języka nowożytnego - angielskiego. Rozpoczęcie pracy z arkuszem godz. 9.00. Czas trwania egzaminu 90 minut (dla osób korzystających z dostosowań 135 minut).

    Informacje dotyczące organizacji:

   1. Uczniowie zdający egzamin przychodzą do szkoły o godz. 8.35.

   2. Przy wejściu do szkoły uczniowie zobowiązani są do dezynfekcji rąk.

   3. W dniu egzaminu uczniowie wchodzący na teren szkoły będą mieli mierzoną temperaturę.

   4. Uczniowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną do momentu rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjny oraz po jej zakończeniu, jednocześnie proszeni są o zachowanie dystansu społecznego.

   5. Po opuszczeniu sali egzaminacyjnej uczniowie zobowiązani są do opuszczenia budynku szkoły.

    

   Informacje dotyczące prowadzenia zajęć lekcyjnych w dniu egzaminów próbnych:

   Drodzy ósmoklasiści uprzejmie informuję, że:

   • 17 oraz 18 marca (środa i czwartek) od godz. 12:40 zajęcia lekcyjne będą odbywały się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć w formie on - line,
   • natomiast 19 marca (piątek) od godz. 11:40, także w formie on -line.

    

   p.o. Dyrektor

   Wioletta Tracz

  • Konkurs literacki

   Drodzy Uczniowie,

   serdecznie zapraszamy do wziecia udziału w konkursie literackim. 

   Szcegółowe informacje dotyczące kokursu uzyskacie u nauczycieli języka polskiego.

  • Szkolny Konkurs Recytatorski „Gramy w zielone”

    Szkolny Konkurs Recytatorski „Gramy w zielone”

   Drodzy Uczniowie,

   serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie recytatorskim: ,,Gramy w zielone"

   Cele konkursu:

   1. Budzenie wrażliwości na piękno przyrody wiosennej i kształtowanie umiejętności dostrzegania jej wielu aspektów.
   2. Rozwijanie zainteresowań literaturą dla dzieci.
   3. Przygotowanie uczniów do odbioru poezji i jej recytacji.
   4. Stwarzanie warunków do realizowania się i rozwijania indywidualnych talentów.

   Warunki uczestnictwa:

   1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej i odbywa się na etapie klasowym następnie szkolnym.
   2. Szkolny etap konkursu odbędzie się 24 marca 2021 r.
   3. Każdą klasę może reprezentować maks. 3 uczniów. Wychowawca klasy przekazuje organizatorom konkursu do 22 marca nazwiska uczniów oraz skserowane egzemplarze prezentowanych wierszy.
   4. Konkurs będzie oceniany w trzech kategoriach: klasy I,  klasy II oraz klasy III.
   5. Komisja konkursowa dokona oceny wystąpień według następujących kryteriów: interpretacja tekstu, wybór wiersza, opanowanie tekstu, poprawność, długość wiersza i poziom trudności. Ewentualne przebrania uatrakcyjnią występy, ale nie będą miały wpływu na punktację.
   6. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców!

   Serdecznie zapraszamy!      

    

   Organizatorki konkursu:

   Lucyna Zygan, Ewa Ernest, Aneta Filipiak

  • Konkurs - „Wpływ zmian klimatu na metropolię warszawską”

   Konkurs - „Wpływ zmian klimatu na metropolię warszawską”

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez miasto stołeczne Warszawa i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych z m.st. Warszawy i gmin wchodzących w skład Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego do udziału w konkursie fotograficznym: „Wpływ zmian klimatu na metropolię warszawską”

   Nasz klimat się zmienia... Wzrasta średnia temperatura na Ziemi. Zimą nie ma śniegu, a lata bywają szczególnie gorące. Coraz częściej możemy zaobserwować ekstremalne zjawiska pogodowe takie jak: tornada, tsunami, pożary lasów czy powodzie. Pogoda staje się nieprzewidywalna. Każdy z nas widzi skutki tych zmian i odczuwa to jak wpływają one na nasze życie i otaczający nas świat. Naukowcy biją na alarm, młodzież organizuje strajki klimatyczne zaś dla Unii Europejskiej priorytetem staje się Europejski Zielony Ład. Dziś los naszej planety zależy od działań każdego z nas! Zacznijmy od naprawienia tego, co znajduje się najbliżej nas!

   Pokażcie nam, jak zmiany klimatu wpływają na metropolię warszawską. Zróbcie zdjęcia i krótko opiszcie przykłady zmian jakie zaszły w Waszej okolicy na skutek zmian klimatu. Nie bądźcie obojętni na to, jak zmienia się otaczający Was świat!

   Zadanie konkursowe polega na wykonaniu fotografii (od 1 do maksymalnie 3 zdjęć) i krótkiego opisu (maksymalnie jedna strona A4) przedstawiającego zmiany – negatywne lub pozytywne – mające wpływ na środowisko naturalne, które zaszły w Warszawie lub podwarszawskich gminach w ostatnich kilku/kilkunastu latach.

   Regulamin i formularze dostępne na stronie http://www.europedirect.um.warszawa.pl/

   Na Autorów najlepszych prac czekają: cyfrowe aparaty fotograficzne (Instax), czytniki do e-booków (Kindle Paperwhite 4), mikroskopy cyfrowe, nośniki pamięci.

   Nagrody dla szkół, z których otrzymamy najwięcej prac:

   - wycieczka edukacyjna po Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie

   - spacer z Leśnikiem w kompleksach leśnych Warszawy

   - spacer odkrywców w okolicach pawilonu edukacyjnego Kamień

    

   Na Wasze prace czekamy do 15 kwietnia 2021

   Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w dniu 22 kwietnia 2021 roku w związku z obchodami Dnia Ziemi.

   Pytania prosimy kierować telefonicznie pod nr: (22) 443 02 26; (22) 443 03 69 lub pocztą elektroniczną na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl

  • Misja wykonana!

   Meldujemy, że misja została wykonana! Pięknie i bezpiecznie zapakowane poduchy trafiły do Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie.

  • Lekturki spod chmurki

   Lekturki spod chmurki

   Klasa 1a realizuje międzynarodowy projekt pt. "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". W ramach drugiego modułu przeczytaliśmy lekturę pt. "Zaczarowana zagroda".

   Wykonaliśmy następujące zadania: wypełniliśmy lekturniki do lektury, stworzyliśmy plakaty zachęcające do przeczytania lektury, ulepiliśmy z plasteliny w grupach zagrody z pingwinami oraz stworzyliśmy piękne bałwany z materiałów do recyklingu. Na koniec obejrzeliśmy opowiadanie pt. "Mała chmurka w krainie śniegu" i rozmawialiśmy o przyczynach ocieplania się klimatu. Dowiedzieliśmy się co to jest efekt cieplarniany i obejrzeliśmy film ukazujący nam jaki to ma wpływ na lodowce. Rozmawialiśmy również o segregowaniu odpadów i dlaczego to się nam wszystkim opłaca. Na koniec wykonaliśmy zadanie matematyczno - plastyczne "Wyturlaj bałwana". Realizacja wszystkich tych zadań sprawiła nam ogromną przyjemność i już nie możemy się doczekać modułu III.

  • Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

   Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

   Szanowni Państwo,

   uprzejmie informuję, że 4 marca 2021r. (czwartek) upływa termin zgłoszenia dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły do klasy pierwszej. 

   p.o. Dyrektor

   Wioletta Tracz

  • Projekt edukacyjny - ,,W Układzie Słonecznym"

   Projekt edukacyjny - ,,W Układzie Słonecznym"

   Klasa 2a zgłębiając tajemnice kosmosu zakończyła projekt edukacyjny ,,W Układzie słonecznym".

   Prace nad projektem uczniowie rozpoczęli od poszerzenia wiedzy na temat Układu Słonecznego. Uczniowie na lekcjach edukacji technicznej i przyrodniczej przygotowali przepiękne makiety, które można podziwiać przed salą numer 4.

   Zwieńczeniem projektu było nagranie teledysku piosenki ,,W Układzie słonecznym". Dzieci wcieliły się w rolę planet oraz zatańczyły układ choreograficzny.

   Film można obejrzeć pod linkiem: https://www.facebook.com/597942590317787/videos/453296086117674

   Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu były Pani Justyna Jędrzejewska oraz Pani Agnieszka Dowierciał.

  • Waleczni - Niezłomni

   Waleczni - Niezłomni

   1 marca to Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych", dzień poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. To hołd dla polskich żołnierzy, którzy po zakończeniu wojny nie złożyli broni, pozostając wierni złożonej przysiędze żołnierskiej prowadzili nadal walkę o pełną niepodległość Polski.

   Dzień ten stał się nie tylko okazją do przybliżenia najmłodszym uczniom naszej szkoły historii Polski i walecznych polaków, ale także okazją do wykonania prac plastycznych na lekcjach religii przez uczniów klasy 1a oraz 2b.

  • ,,Mali Detektywi Przyrody" na tropie zwierząt leśnych

   ,,Mali Detektywi Przyrody" na tropie zwierząt leśnych

   Uczniowie klasy II c na lekcjach z edukacji przyrodniczej poszerzali wiedzę dotyczącą zwierząt, które zamieszkują nasze lasy. Uczyli się rozpoznawać  ptaki po ich wyglądzie oraz dźwiękach jakie wydają. Oglądali filmiki przyrodnicze w których mogli zaobserwować ich zachowanie w karmniku i naturalnym środowisku.

   Dużo radości sprawiło odgrywanie scenek, w których  uczniowie mieli możliwość wcielenia się w rolę zwierząt. Najbardziej wyczekiwanym momentem zajęć była prezentacja wykonanych przez siebie plakatów i ciekawostek dotyczących wybranych zwierząt. Z dużym zapałem i zaangażowaniem wykonali również pracę plastyczną, która zdobi nasz  szkolny korytarz. 

  • BohaterOn - włącz historię

   BohaterOn - włącz historię

   BohaterOn - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego promująca jednocześnie historię XX wieku.

   W naszej szkole do kampanii dołączyła klasa 1a. Wykonaliśmy album, który został przekazany jednemu z żyjących Powstańców.

   Serdecznie dziękujemy najmłodszym uczniom za przyłączenie się do wspaniałej akcji.

  • ,,Odkręć się" na pomaganie

   ,,Odkręć się" na pomaganie

   Natan to mały WOJOWNIK, który zmaga się między innymi z: porażeniem mózgowym czterokończynowym, małogłowiem, padaczką lekooporną, zanikiem wzroku i wieloma innymi, poważnymi dolegliwościami.

   Potrzebuje rehabilitacji, która jest dość kosztowna.

   Dlatego w szkole po raz kolejny organizujemy zbiórkę plastikowych nakrętek od butelek, kawy, płynów itp.

   Dla Ciebie to tylko korek - dla Natana szansa na niezbędną rehabilitacje.

  • Menu obiadowe oraz informacja o abonamencie za marzec

   Menu obiadowe oraz informacja o abonamencie za marzec
  • Wyniki konkursu – Mistrz literowania „Spelling Bee”

   Wyniki konkursu – Mistrz literowania „Spelling Bee”

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   w naszej szkole odbyły się już eliminacje do etapu szkolnego konkursu literowania angielskich wyrazów. Gratulujemy wszystkim chętnym, którzy licznie wzięli udział w tym wyzwaniu.

   Do szkolnego etapu konkursu zakwalifikowani zostali :

   Hubert Krysztofiak , Kaja Prusinowska, Jan Zera - klasa 2a

   Zuzanna Barszczewska, Franciszek Lewandowski, Aleksandra Krawczak - klasa 2b

   Borys Dmochowski, Adrian Wrona, Tymon Ziarkiewicz - klasa 2c

   Zuzanna Burda, Victoria Matak, Lena Szczypkowska, Mateusz Piłczyński - klasa 3a

   Klara Czyżewska, Marcjanna Jasińska, Anna Czarnecka - klasa 3b

    

   Finałowy etap konkursu odbędzie się w następujących terminach :

   Klasy trzecie : 2 marca w czasie zajęć języka angielskiego

   Klasy drugie : 4 marca godz. 12:40

    

   Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia w finale !

    

    

  • Wyniki konkursu ,,Maska karnawałowa"

   Wyniki konkursu ,,Maska karnawałowa"

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   pragniemy poinformować, że jury konkursowe wybrało sześć prac.

   Pierwsze miejsce zajęły:

   Inga Zając- klasa 1c

   Kornelia Maj- klasa 2a

   Wiktoria Matak - klasa 3a


   Wyróżnienia otrzymały:

   Zuzanna Kaczmarczyk- klasa 1b

   Ada Kuflikowska- klasa 2b

   Marta Częścik- klasa 3a.

   Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Biblioteka szkolna poleca…

   Biblioteka szkolna poleca…

   W miasteczku Valleby pojawiła się ekipa filmowa. Ogłoszono casting na rolę w filmie znanego reżysera. Tymczasem w zakładzie optycznym ktoś dokonał włamania. Czy zamieszanie wokół filmu i popełnione przestępstwo mają ze sobą coś wspólnego? Do akcji wkraczają Maja i Lasse. Używając spostrzegawczości, sprytu i doświadczenia, szybko rozwiązują zagadkę. Sprawdzony kryminał dla najmłodszych czytelników wydany w ramach popularnej serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.

                                                                       Dorota Wójtowicz

    - nauczyciel bibliotekarz

                                                                                

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO  17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji  języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to doskonała okazja, żeby dowieść dbałości o piękny język pisany, a dokładniej, o piękne pismo. Temu miał służyć konkurs kaligraficzny o tytuł  Klasowego Mistrza  i Wicemistrza Kaligrafii, który odbył się 19 lutego w naszej szkole w klasie 1c. Zadaniem uczestników konkursu miało być bezbłędne i niezwykle sta­ranne przepisanie fragmentu wiersza Patrycji Wójtkowiak-Skórka pt. „Poznaje Polskę- wiersze o Polsce”. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę przede wszystkim płynność pisma, sposób łączenia liter oraz ich kształt a także ogólny efekt estetyczny.

   Autorom najpiękniejszego pisma oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

   Moda na język polski na pewno zagości w naszej klasie na dłużej i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych.

  • Próbne egzaminy ósmoklasisty

   Próbne egzaminy ósmoklasisty

   Szanowni Państwo, Drodzy Ósmoklasiści,

   przypominam, że w dniach 22 - 24 lutego 2021r. odbędą się próbne egzaminy ósmoklasisty.

   Podstawowe informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty:

   •  22 lutego 2021r. (poniedziałek) - egzaminy z języka polskiego. Rozpoczęcie pracy z arkuszem godz. 9.00. Czas trwania egzaminu 120 minut (dla osób korzystających z dostosowań 180 minut),
   • 23 lutego 2021r. (wtorek) - egzaminy z matematyki. Rozpoczęcie pracy z arkuszem godz. 9.00. Czas trwania egzaminu 100 minut (dla osób korzystających z dostosowań 150 minut),
   • 24 lutego 2021r. (środa) - egzaminy z języka nowożytnego - angielskiego. Rozpoczęcie pracy z arkuszem godz. 9.00. Czas trwania egzaminu 90 minut (dla osób korzystających z dostosowań 135 minut).

    Informacje dotyczące organizacji:

   1. Uczniowie zdający egzamin przychodzą do szkoły o godz. 8.35.

   2. Przy wejściu do szkoły uczniowie zobowiązani są do dezynfekcji rąk.

   3. W dniu egzaminu uczniowie wchodzący na teren szkoły będą mieli mierzoną temperaturę.

   4. Uczniowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną do momentu rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjny oraz po jej zakończeniu, jednocześnie proszeni są o zachowanie dystansu społecznego.

   5. Po opuszczeniu sali egzaminacyjnej uczniowie zobowiązani są do opuszczenia budynku szkoły.

    

   Informacje dotyczące prowadzenia zajęć lekcyjnych w dniu egzaminów próbnych:

   Drodzy ósmoklasiści uprzejmie informuję, że:

   • 22 oraz 23 lutego (poniedziałek i wtorek) od godz. 12:40 zajęcia lekcyjne będą odbywały się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć w formie on - line,
   • natomiast 24 lutego (środa) od godz. 11:40, także w formie on -line.

    

   p.o. Dyrektor

   Wioletta Tracz

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • sekretariat@sp2chotomow.pl


   Szkoła Podstawowa nr 2
   im.Orła Białego
   ul. Partyzantów 23
   05-123 Chotomów


  • 22 782 50 11,
   22 782 58 53,
   22 782 51 44


  Galeria zdjęć