• Odbiór zaświadczeń

   Odbiór zaświadczeń

   Drodzy Ósmoklasiści,

   uprzejmie informuję, że 9 lipca 2021r. (piętek) w sekretariacie szkoły w godz. 7:00 - 15:00 będziecie mogli odebrać zaświadczenia wystawione przez OKE potwierdzające przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty oraz otrzymaną liczbę punktów. 

   p.o. dyrektor

   Wioletta Tracz

  • NSP 2021

  • Lato, lato, lato czeka...

   Lato, lato, lato czeka...

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   zakończenie roku szkolnego, to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego ucznia.

   Dziś każdy z Was - Drodzy Uczniowie - otrzymał świadectwo swojej pracy, z uśmiechem na twarzach opuszczaliście mury naszej szkoły, mówiąc do zobaczenia.

   Drodzy Rodzice i Nauczyciele,

   dziękuję Wam za pracę i zaangażowanie, które włożyliście w nauczanie i wychowanie dzieci oraz młodzieży w minionym roku szkolnym. Był on szczególnie trudny dla każdego z nas: rodzice pracujący zdalnie lub stacjonarnie musieli wspomagać swoje dzieci w edukacji, nauczyciele codziennie stawali przed wyzwaniem jak efektownie przekazać wiedzę przy pomocy lekcji on-line, uczniowie codziennie pokonywali trudności związane ze rozumieniem nowych i nieznanych treści tęskniąc za kontaktami koleżeńskimi.   

   Nadszedł jednak czas zasłużonego odpoczynku.

   Na rozpoczęty okres wakacyjny pragnę Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia, radości i spokoju, wspaniałej przygody związanej z odkrywaniem piękna otaczającego nas świata, a nade wszystko bezpiecznego wypoczynku, który zregeneruje nasze siły przed kolejnymi wyzwaniami czekającymi w nowym roku szkolnym.

   p.o. Dyrektor

   Wioletta Tracz

    

    

  • Projekt edukacyjny - drzewo genealogiczne

   Projekt edukacyjny - drzewo genealogiczne

   W czerwcu roku uczniowie klasy 2 a brali udział w projekcie pt. "Moja Rodzina".

   Uczniowie wspólnie z rodzicami, dziadkami i innymi członkami rodzin wykonali Drzewa Genealogiczne swoich rodzin. Dzieci pracowały różnymi technikami plastycznymi, efekty tych prac można podziwiać w galerii.

   Podczas tworzenia drzew wszystkim towarzyszył dobry humor, a w domach uczniów  na zawsze zostanie bezcenna pamiątka rodzinna.

    

  • Święto Taty

   Święto Taty

   Kochany tato zacznę zwyczajnie,

   że z Tobą w domu zawsze jest fajnie:

   i w deszczu i w słotę,

   w smutku, w radości,

   wspierasz i uczysz życia w miłości.

   Dzisiaj za wszystko, chcę Ci dziękować.

   Dziękuję za to wszystko,

   czym dobroć jest na ziemi,

   że jesteś najważniejszy,

   że tego nikt nie zmieni,

   że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi:

   dla jednych to Dzień Ojca,

   A dla mnie Dzień Tatusia.

   Uczniowie klasy 2a oraz 2b wykonali upominki dla kochanych tatusiów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  • Dla biało - czerwonych

   Dla biało - czerwonych

   Samorząd Uczniowski ogłasza, że 23 czerwca br. (środa) jest dniem i strojem o barwach narodowych.

   Polacy grają dwa arcyważne mecze:

   • reprezentacja siatkówki mężczyzn w Siatkarskiej Lidze Narodów zmierzą się o 15:00 z Francją,
   • reprezentacja piłki nożnej w Euro 2020 zagra o godzinie 18:00 ze Szwecją.

   Zachęcamy do kibicowania i kreatywności co do stroju w barwach narodowych.Samorząd Uczniowski

  • Warsztaty mydlarskie

   Warsztaty mydlarskie

   W dniu 21 czerwca w klasie 1a i 2c odbyły się warsztaty mydlarskie prowadzone przez Panią Iwonę Kądzielską - Zysk - skarbnika Rady Rodziców..

   Była to nagroda od Rady Rodziców, za wpłatę na konto Rady Rodziców, w wysokości minimum 80% osób uprawnionych w danej klasie do wpłaty.

   Podczas warsztatów każdy uczeń wykonał swoje niepowtarzalne mydełka. Wszyscy świetnie się bawili.

   Niebawem fotorelacja z kolejnych warsztatów.

  • Harmonogram zakończenia roku szkolnego

   Harmonogram zakończenia roku szkolnego

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   25 czerwca 2021r. odbędzie się zakończenie zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2020/2021 według następującego harmonogramu:

   Godzina 9:00 klasy:

   IVa  - sala nr 12

   IVb - sala nr 6

   Va - sala nr 7

   VIa - sala nr 8

   VIb - sala nr 9

   VIIa  - sala nr 11

   VIIIa - sala nr 5

    

   Godzina 10:00 klasy:

   Ib - sala nr 3

   Ic - sala nr 4

   II b - sala nr 6

   IIIb - sala nr 12

    

   Godzina 11:00 klasy:

   Ia - sala nr 3

   IIa - sala nr 4

   II c- sala nr 6

   IIIa - sala nr 12

    

   O godz. 8:00 w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Chotomowie będzie odprawiona Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie pragnący uczestniczyć we Mszy Świętej udają się na Msze w własnym zakresie.

   p.o. Dyrektor

   Wioletta Tracz

    

    

  • Detektywi Przyrody z wizytą w pasiece

   Detektywi Przyrody z wizytą w pasiece

   Detektywi Przyrody z klasy  2c wybrali się na pieszą wycieczkę do pobliskiej pasieki, aby tam dowiedzieć się wszystkiego na temat pszczół.

   Spacerując po ogrodzie miododajnym, mogli na żywo podejrzeć jak żyją te owady, poznać fazy rozwoju oraz cykl życia pszczół. Dowiedzieli się na czym polega praca pszczół i dzięki temu uświadomili sobie jak bardzo ważną rolę odgrywają w środowisku. W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość zajrzeć do ula a nawet potrzymać  w dłoni trutnia.

   Był też czas na degustację różnego rodzaju miodu. Pszczoły stały się również inspiracją do wykonania pięknych prac plastycznych.

   Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze Pszczoły” w Chotomowie, które prowadzi pasiekę, za możliwość odbycia tak wyjątkowej lekcji przyrody. Zapraszamy do obejrzenia galerii. 

  • Wyniki konkursu ,,Mistrz ortografii"

   Wyniki konkursu ,,Mistrz ortografii"

   W czerwcu w naszej szkole został przeprowadzony konkurs ortograficzny dla uczniów klas czwartych „Mistrz ortografii”. Wzięło w nim udział 24 uczniów.

   I miejsce- Antoni Ślubowski  4 B

   II miejsce- Milena Trzaskoma 4 A

   III miejsce- Stefan Hlebowicz 4A

   Wyróżnienie- Sofia Kozhevnikova 4B

   Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

  • Wideokonferencja dotycząca szczepień COVID - 19

   Wideokonferencja dotycząca szczepień COVID - 19

   Szanowni Państwo,

   uprzejmie informuję, że w dniu 23 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 rozpocznie się wideokonferencja dla rodziców uczniów w wieku od 12 roku życia. Link do wideokonferencji zostanie opublikowany w dnu 21 czerwca 2021r.

   Przedstawiciele służb medycznych, w tym lekarz pediatra obecny podczas wideokonferencji odpowie na wcześniej zadane pytania zainteresowanych rodziców w zakresie programu szczepień nastolatków.

   Ewentualne pytania proszę przesłać na adres mailowy dyrektor@sp2chotomow.pl do 18 czerwca 2021r. do godz. 8:00.

    

  • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

   Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

   Szanowni Państwo,

   od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia.

   Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.

   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

   W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

    

   https://www.gov.pl/attachment/6dbd88a6-6063-48a4-9818-33c3ad67b0f6

   https://www.gov.pl/attachment/e3b2ac40-69e2-4091-ab3c-4f55f0f72211

   https://www.gov.pl/attachment/abc301dc-74c2-4ba2-a62b-8e34f72e287a

    

  • Nagroda od Rady Rodziców

   Nagroda od Rady Rodziców

   W dniu 15 czerwca uczniowie klasy 2b udali się na wycieczkę do Stajni ,,Klucz:" w Skrzeszewie.

   Wycieczka w całości została sfinansowana przez Radę Rodziców, jako nagroda za największą liczbę wpłat na Fundusz Rady Rodziców w roku szkolnym 2019/2020.

   Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli nie tylko konie, ale także alpaki i owce dowiadując się wiele ciekawych rzeczy o ich pielęgnacji i odżywianiu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie stajni, następnie możliwość przejażdżki konnej oraz uczestnictwo w warsztatach pszczelarskich. Na koniec uczniowie skorzystali z placu zabaw.

   Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, za ufundowanie wyjazdu integracyjnego na świeżym powietrzu, który jest tak bardzo potrzebny po okresie zdalnej nauki.

  • Ciekawe spotkanie

   Ciekawe spotkanie

   W czwartek - 10 czerwca -  uczniowie klas 1a, 1b, 2a i 2c spotkali się z pisarzem i obrońcą zwierząt Panem Tomem Justyniarskim, który za książkę „Psie troski” otrzymał I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej, która jednocześnie stała się lekturą szkolną. Pan Justyniarski otrzymał również między innymi nagrodę międzynarodową za wybitne umiejętności literackie „DOSKONAŁOŚĆ ŚWIATA 2019”.

   Na swoim koncie ma ponad 1000 uratowanych zwierząt w skład których wchodzą nie tylko psy i koty ale i zwierzęta egotyczne np.: żyrafa czy wąż Boa. Autor wielu akcji społecznych takich jak : „ Nie strzelam w Sylwestra” czy „ Dzieci czytają książki psom ze schroniska”.

   Pan Tom Justyniarski czytał dzieciom fragmenty swoich książek oraz opowiadał o niezwykle ważnej zwłaszcza w dzisiejszych czasach ekologii. Dzieci słuchały z zainteresowaniem opowieści pisarza, nie odrywając wzroku od przeuroczej suni Lusi, która towarzyszy  Panu Justyniarskiemu podczas licznych spotkań i wywiadów. Uczyły się, że zwierzęta kochają nas bezwarunkowo, dlatego warto im się odwdzięczyć tym samym. Wzięły głęboko do serca słowa pisarza: „Zwierzęta to nasza rodzina” i obiecały dążyć do tego, by być obrońcami zwierząt.

  • Projekt edukacyjny - ,,Pierwsza pomoc"

   Projekt edukacyjny - ,,Pierwsza pomoc"

   Prowadzony od kilku lat pod opieką Pani Adriany Redlickiej projekt edukacyjny ,,Pierwsza pomoc" doczekał się także w tym roku realizacji.

   Uczniowie klasy ósmej odwiedzili swoich młodszych kolegów w klasie 2b. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Największą radością dla uczniów była możliwość przetestowania swojej wiedzy  i umiejętności na fantomie.

   Czekamy na kolejne odwiedziny w następnych klasach.

  • Detektywi Przyrody na wycieczce w lesie

   Detektywi Przyrody na wycieczce w lesie

   8 czerwca uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do szkółki kontenerowej w Skierdach znajdującej się na terenie Nadleśnictwa Jabłonna.

   Mogli tam zobaczyć w jaki sposób przebiega proces hodowli sadzonek drzewek w warunkach kontrolowanych, począwszy od wysiewu nasion poprzez komputerową kontrolę temperatury i wilgotności a skończywszy na odpowiednim zraszaniu i nawożeniu na otwartym polu.

   Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia przyrodnicze w sali edukacyjnej. Detektywi Przyrody dowiedzieli się mnóstwo ciekawych informacji o życiu zwierząt zamieszkujących nasze lasy. „Oko w oko” mogli spotkać się z dzikiem, lisem, borsukiem, sarną, czy zającem, co sprawiło im dużo radości.

   Był też czas na swobodne zabawy na łonie natury oraz wspólne  grillowanie. Zdobyta wiedza i mile spędzone chwile z pewnością  na długo zapadną w naszej pamięci. 

  • Pierwsza pomoc

   W dniu 9 czerwca uczniowie klasy 3a uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. Instruktorami byli uczniowie klasy 8a- Maja, Amelia i Piotr

  • Autorskie spotkanie

   Autorskie spotkanie

   W dniu 8 czerwca dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panią Hanną Niewiadomską. Spotkanie miało na celu zachęcić dzieci do czytania książek.

   W ramach zajęć dzieci słuchały wierszy, układały z pomocą autorki swoje wiersze oraz mówiły, o czym powinny być wiersze, aby były dla nich interesujące.

   Na zakończenie spotkania wszystkie chętne dzieci mogły otrzymać autograf od Pani Hanny Niewiadomskiej.

  • Sesja zdjęciowa z niespodzianką

   Sesja zdjęciowa z niespodzianką

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   w poniedziałek 14 czerwca odbędzie się sesja zdjęciowa, podczas której będą wykonywane zdjęcia klasowe z wychowawcą, oraz zdjęcia koleżeńskie dla zainteresowanych. 

   Prezydium Rady Rodziców podjęło decyzję o SFINANSOWANIU zdjęć klasowych dla WSZYSTKICH UCZNIÓW naszej Szkoły. Zdjęcia klasowe będą w formacie 15x21.

   Dodatkowo, podczas sesji dzieci będą mogły sfotografować się z ulubionym kolegą lub koleżanką.

   Koszt tych zdjęć w zależności od formatu wynosi:

   13x18 - 6zł

   15x21 - 8zł

   21x30 - 12zł.

   Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie rodziców za tak miłą niespodziankę.

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • sekretariat@sp2chotomow.pl
   Szkoła Podstawowa nr 2
   im.Orła Białego
   ul. Partyzantów 23
   05-123 Chotomów
  • 22 782 50 11,
   22 782 58 53,
   22 782 51 44


  Galeria zdjęć