• Dzień Pluszowego Misia w klasach I - III

   Wszyscy z nas, a zwłaszcza dzieci kochają pluszowe misie. 25 listopada te ulubione i najchętniej kupowane maskotki obchodzą swoje święto. Uczniowie klas I – III podobnie jak wiele osób na całym świecie, również pamiętali o tym wydarzeniu. Misie były głównym tematem zajęć i zadań wykonywanych w czasie lekcji online i przez cały dzień towarzyszyły dzieciom przed monitorem komputerów. Uczniowie przypomnieli sobie jak powstało to święto, czytali teksty, których bohaterami były misie, wypowiadali się na temat swoich ulubieńców, opisywali pluszaki, układali historyjki obrazkowe. Na zajęciach z edukacji przyrodniczej bliżej przyjrzeli się życiu różnych niedźwiedzi. Wykonywali plakaty i prace plastyczne. Najbardziej  dzieciom spodobała się zabawa Wyturlaj misia, która polegała na narysowaniu misia  z wylosowanych elementów. Zachęcamy do obejrzenia naszych prac.

  • Urodziny Misia

   Urodziny Misia

   Jest taka zabawka na świecie,

   wszyscy o niej dobrze wiecie.

   Ma dwie łapki, brzuszek, uszka,

   jest mięciutki jak poduszka.

    

   Każdy człowiek mały, duży,

   wie do czego misio służy.

   Że on jest do przytulania,

   do sekretów powierzania.

    

   Do płakania gdy Ci smutno,

   do zabawy, gdy Ci nudno.

   Do gniecenia, tarmoszenia,

   do kochania i lubienia.

    

   Wszystkie misie w naszym kraju,

   urodziny dzisiaj mają.

   Dzieci wraz z nimi świętują,

   kochać misie obiecują.

    

   Drodzy Uczniowie,

   25 listopada do Dzień Pluszowego Misia, co roku tego dnia mogliście przynieść do szkoły swoje ulubione przytulanki, w tym roku ze względu na zwieszenie zajęć lekcyjnych w formie stacjonarnej jest to niemożliwe.

   Serdecznie zapraszamy do zrobienia zdjęcia swojego pluszaka i przesłania na adres mailowy w.tracz@sp2chotomow.edu.pl do dnia 29 listopada 2020r. Mile widziane także zdjęcia misia z jego właścicielem.

   Z przesłanych zdjęć utworzymy galerię na stronie internetowej oraz fb szkoły.

  • Konkurs ,,Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa"

   Konkurs ,,Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa"

   Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną  z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Niestety wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu czy komputera. 

   Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, nie wszyscy zapomnieli o  wysyłaniu kartek świątecznych tradycyjną drogą – czyli przez listonoszy. Adresaci kartek świątecznych, niejednokrotnie zachwyceni ich wykonaniem oraz treścią życzeń, zatrzymują je na długo układając na szafkach czy chowając głęboko w szufladach. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają w naszych domach. Własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca. 

   Dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ,,Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa”.

   Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie świątecznej kartki Bożonarodzeniowej w dowolnej technice i formacie. W kartce ozdabiamy tylko jej zewnętrzne strony. Podpisane imieniem nazwiskiem oraz klasą prace, przynosimy do świetlicy szkolnej do dnia 17 grudnia 2020r.

   Ogłoszenie wyników 21 grudnia 2020r. Nagrody funduje Rada Rodziców.

   Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

    

    

  • Szkolny pedagog zaprasza do kontaktu

   Szkolny pedagog zaprasza do kontaktu

   Szanowni Państwo,

   czas pandemii, w którym  przyszło nam funkcjonować, to konieczność samodzielnej nauki w domu, zmotywowania się do pracy i zdobywania wiedzy, niejednokrotnie powiązana z reorganizacją całego życia rodzinnego.

   Należy podkreślić, że nasi uczniowie to w dalszym ciągu dzieci, mają różne zainteresowania i potrzeby. Rozwijają się, oczekują naszej uwagi, a także tęsknią za szkołą, kolegami i normalnością. Czasami na ich grodze pojawiają się różnego rodzaju trudności, a niekiedy także potknięcia. Jednak to od Nas dorosłych zależy, czy na tej drodze znajdzie się ktoś kto poda im pomocną dłoń i pomoże wstać na ,,równe i silne nogi"

   Drodzy Uczniowie,

   wiem, że przeżywany dla Was czas nie należy do najłatwiejszych. Z jednej strony pragniecie mieć jak najlepsze oceny i osiągnąć jak największe sukcesy, z drugiej strony przychodzą myśli zachęcające do beztroskiego odpoczynku.

   Jeśli potrzebujecie jakiejkolwiek pomocy, poszukujecie technik efektywnego uczenia się lub jesteście uczniami klasy ósmej, którzy niebawem będą musieli zmierzyć się z życiowym wyborem szkoły średniej i profilu swojej nauki, a nadal macie wątpliwości, którą drogą podążać -  zachęcam do kontaktu z szkolnym pedagogiem Panią Katarzyną Makowską - Kubal.

    

  • Szkolny psycholog zaprasza do kontaktu

   Szkolny psycholog zaprasza do kontaktu

   Szanowni Państwo,      

   w sytuacji ponownego zawieszenia zajęć lekcyjnych wywołanego pandemią Covid - 19, wielu z Państwa zostało postawionych w obliczu konieczności zapewnienia dzieciom opieki w innych niż zazwyczaj warunkach.

   Zorganizowanie zdalnej edukacji, zmotywowanie dzieci do nauki, ograniczenie kontaktów koleżeńskich może z czasem wywołać zarówno u najmłodszych jak i starszych dzieci wiele trudnych emocji. Uczucia, takie jak lęk, niepewność, społeczne odosobnienie, utrata poczucia bezpieczeństwa i przewidywalności świata, mogą pojawić się niepostrzeżenie.

   Więc jeśli:

   Chcesz zapytać.....

   Masz problem......

   Potrzebujesz pomocy.......

   Chcesz o czymś porozmawiać ........

   przyjdź do szkoły, zadzwoń lub umów się na spotkanie on-line z szkolnym psychologiem - Panią Agnieszką Czarnecką. 

    

  • Szkolne świętowanie Dnia Niepodległości

   Szkolne świętowanie Dnia Niepodległości

   Wielu z Nas powraca pamięcią do świętowania Dnia Niepodległości w naszej społeczności szkolnej.

   Zapraszamy do chwili wspomnień:

   w 2017 roku

   https://www.youtube.com/watch?v=U_sgtejLLPo&feature=youtu.be

   w 2018 roku, w związku z 100-leciem niepodległości odbywało się wiele uroczystości i konkursów szkolnych, m.in. nasi uczniowie przygotowywali serca z życzeniami dla niepodległej.

   w 2019 roku przedstawiciele klas mogli sprawdzić swoją wiedzę historyczną w szkolnym konkursie

   w 2020 roku najmłodsi uczniowie, wykonali godła narodowe

   Mamy nadzieję, że pomimo faktu, iż nie możemy się razem spotkać i świętować dla wielu z Was dzisiejszy dzień stanie się okazją do rodzinny rozmów patriotycznych, bądź wspólnego obejrzenia przygotowanych koncertów i filmów - dostępnych na stronie internetowej:

  • Obchody 11 listopada

   Obchody 11 listopada

   11 listopada to bez wątpienia bardzo ważny dzień w historii Naszej Ojczyzny. Po 123 latach zaborów, Polska odzyskuje wolność.

   Wszyscy pamiętamy coroczne uroczyste apele w szkołach, organizowane marsze na ulicach naszych miejscowości, czy składane uroczyście kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi Naszych bohaterów. W tym roku ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną zapraszamy do wspólnego świętowania w świecie wirtualnym.

   O godz. 12:00- „Niepodległa do Hymnu” zaśpiewajmy jednym głosem w swoich domach hymn.

   CHOTOMÓW DO HYMNU- w południe z okien GCK Chotomów popłyną dźwięki Mazurka Dąbrowskiego

   18:00- Msza Święta w intencji Ojczyzny. Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Chotomowie na Mszy św. w kościele może przebywać nie więcej niż 20 osób, obowiązkowe jest noszenie maseczek i zachowanie dystansu

   ok godz. 19:00- symboliczne złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1945 w Chotomowie- TRANSMISJA ONLINE NA PROFILU GMINY. Kwiaty w imieniu Mieszkańców złoży Wójt Gminy Jarosław Chodorski.

    

    

  • Konkurs fotograficzny ,,Moja niepodległość"

   Konkurs fotograficzny ,,Moja niepodległość"

   Zbliża się jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju. 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach nieobecności na mapach.

   Chcielibyśmy jednak odejść od wielkiej historycznej narracji i poznać narracje bardziej osobiste, Wasze. Czym dla Was jest niepodległość, z czym Wam osobiście kojarzy się to pojęcie?

   Opowiedzcie nam o tym poprzez jedno symboliczne zdjęcie, bez słów.

   Na wykonane przez Was fotografie czekamy do 15.11.2020 r. do końca dnia pod adresem: konkurs@pik.legionowski.pl.

   Nagrodą w konkursie jest czytnik e-booków.

   Szczegóły: https://pik.legionowski.pl/m-konkursy/item/647-konkurs-foto-moja-niepodleg%C5%82o%C5%9B%C4%87.html

  • Zawieszone zajęcia do 29 listopada 2020r.

   Zawieszone zajęcia do 29 listopada 2020r.

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   informuję, że od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych

   Opieka w świetlicach szkolnych 

   Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoła zapewnienia opiekę świetlicową dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

   Olimpiady, turnieje i konkursy

   W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwione zostanie przeprowadzenie olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły. 

   Organizacja zdalnego nauczania

   Pragnę poinformować, iż od poniedziałku 9 listopada zajęcia lekcyjne w zawieszonych oddziałach będą realizowane przy pomocy platformy G-Suite. Lekcje w okresie zdalnego nauczania będą odbywały się zgodnie z planem lekcyjnym i będą trwały 30 minut.  

   p.o. Dyrektora

   Wioletta Tracz

  • Konkurs ,,Mój ,,blok" reklamowy

   Konkurs ,,Mój ,,blok" reklamowy

   Konkurs jest adresowany do uczniów klas 6,7 i 8 szkoły podstawowej i uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

   Zadanie konkursowe polega na przygotowanie spotu filmowego promującego daną miejscowość powiatu legionowskiego. 

   W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub w zespole.

   Link do opisu konkursu: http://pik.legionowski.pl/m-konkursy/item/646-konkurs-m%C3%B3j-blok-reklamowy.html

   Konkurs promuje animacja dostępna pod linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=K0i8DwUgJGY

   Link do informacji o konkursie na FB:https://www.facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury/videos/370217227655327

   Konkurs organizowany w ramach realizacji Programu Edukacji Regionalnej.

   Zapowiedź konkursu adresowana do młodzieży: Lubisz miejsce, w którym mieszkasz? Chcesz głośno powiedzieć, co Ci się w nim podoba, rozreklamować jego zalety, przypomnieć historię, a może zaprosić turystów do odwiedzin? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, a jednocześnie chcesz spróbować swoich sił w filmie i reklamie, to mamy dla Ciebie propozycję: nakręć spot reklamowy o swojej miejscowości. 

   Weź udział w naszym konkursie indywidualnie lub z grupą przyjaciół. Puść(cie) wodze fantazji i stwórz(cie) niepowtarzalną reklamę swojego miejsca na ziemi. Chwyć(cie) kamerę/telefon/aparat w rękę i działaj(cie)!

   Na Wasze spoty czekamy (z niecierpliwością i zaciekawieniem!) do 1 grudnia 2020 r.

  • "Dyniowe wariacje"- wyniki konkursu

   "Dyniowe wariacje"- wyniki konkursu

   Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Dyniowe wariacje” został rozstrzygnięty.

   Oto wyniki:

   I kategoria - klasy 1-3

   I miejsce - Julia Brulińska  klasa 1 a

   II miejsce - Małgorzata Kowalewska  klasa 1 b

   III miejsce - Lena Suchodolska  klasa  3 a

    

   Wyróżnienia otrzymały: 

   Amelia Greese-Łyko klasa 2 c

   Pola Wenger klasa 1 b 

    

   II kategoria - klasy 4-8

   I miejsce: Julia Wojcieska klasa 7 a

   II miejsce - Adam Greese-Łyko klasa 7a

   III miejsce - Aleks Męzia klasa 7a

    

   Wyróżnienia otrzymali: 

   Zofia Kokoszczyńska klasa 7 a

   Maks Męzia klasa 7 a

    

   Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac bardzo mocno gratulujemy!!!

    Wręczenie nagród w klasach 1-3 odbędzie się w najbliższym czasie, natomiast uczniowie klas 4-8 otrzymają nagrodę po powrocie do trybu stacjonarnego w szkole.

   Nagrody za udział w konkursie sponosorowane są przez Radę Rodziców. Dziękujemy!

  • Konkurs plastyczny dla uczniów klas I -III „Bądź widoczny, noś odblaski”

   Konkurs plastyczny dla uczniów klas I -III  „Bądź widoczny, noś odblaski”

   Jesienią zmrok zapada coraz szybciej, a wraz z nim spada też widoczność pieszych na drogach.

   Bardzo ważne jest to, by uczniowie nosili elementy odblaskowe.

   Mając na celu propagowanie tej idei zapraszamy do udziału w  konkursie  plastycznym „Bądź widoczny, noś odblaski”.

   Informacje o konkursie:

   Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej bezpieczne zachowania w ruchu drogowymi i zachęcenie uczniów do noszenia odblasków, celem zwiększenia widoczności na drodze.

   Warunki uczestnictwa:

   • Konkurs adresowany jest dla uczniów klas I - III SP.
   • Uczestnicy przygotowują prace plastyczne przy użyciu dowolnej techniki, format prac A4.
   • Pracę uczniowie wykonują samodzielnie, podczas zajęć edukacji plastycznej w szkole.
   • Nauczyciel wychowawca wybiera trzy najciekawsze prace, które przekazuje organizatorom konkursu do dnia 30 listopada 2020 r.
   • Prace powinny być podpisane: imię, nazwisko i klasa.
   • Jury powołane przez organizatora, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu.
   • Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.
   • Nagrodzone prace zostaną wywieszone  na gazetce szkolnej. Informacja o laureatach zostanie również zamieszczona na stronie internetowej szkoły.

   Na zwycięzców czekają nagrody!

    

   Organizatorzy:

   p. Justyna Jędrzejewska

   p. Lucyna Zygan

    

    

  • Pamiętamy o przodkach

   Pamiętamy o przodkach

   Niestety obecna sytuacja wywołana pandemią Covid19 spowodowała, że po raz pierwszy od ośmiu lat nasi wolontariusze nie mogli udać się na pobliski cmentarz w celu uporządkowania opuszczonych mogił.

   Nie zapomnieliśmy jednak o naszym bohaterze - Powstańcu Styczniowym. W dniu dzisiejszym przedstawiciele nauczycieli oraz pracowników administracyjnych udali się na cmentarz, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze - w imieniu całej społeczności szkolnej -  na mogile śp. Wincentego Rapczyńskiego.

    

  • Akacja ,,Wszystkich Świętych" zakończona

   Akacja ,,Wszystkich Świętych" zakończona

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   od kilku lat wolontariusze naszej szkoły we współpracy z Fundacją Wszystkich Świętych uczestniczą w akcji sprzedaży zniczy, z których dochód przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących. Tegoroczną akcję w dniach 20-23.10.br. przeprowadzili uczniowie klasy 8A: Zuzanna Górka, Jakub Gaćkowski, Michał Nogajski i Amelia Weiss.

   Bardzo dziękujemy za Wasze hojne serca i zaangażowanie bo w szybkim tempie w tych trudnych czasach udało nam się zakończyć akcję i zebrać kwotę w wysokości 547,58 zł, którą ofiarujemy Natanowi.

   Natan to mały WOJOWNIK, który zmaga się między innymi z: porażeniem mózgowym czterokończynowym, małogłowiem, padaczką lekooporną, zanikiem wzroku i wieloma innymi, poważnymi dolegliwościami. Potrzebuje rehabilitacji, która jest dość kosztowna, bardzo się cieszymy, że możemy dołożyć maleńką cegiełkę, która będzie pomocna w leczeniu Natana.

    

  • "Aktywna rodzina"

   W dniu dzisiejszym klasa IIIa uczestniczyła w warsztatach programu "Aktywna rodzina" organizowanych przez Exercise is Medicine i Ministerstwo Sportu. Gościliśmy lekarza- p. Anne Plucik-Mrożek oraz trenera Małgorzatę Perl. Dowiedzieliśmy się jak ćwiczyć i na co wpływa ruch u dzieci. 

   Dziękujemy naszym gościom :)

  • Życzenia

   Z okazji imienin Pani Dyrektor

   wiązanka najpiękniejszych życzeń:

   długich lat życia,

   szczęścia, dobrego zdrowia i sił,

   powodzenia w pracy i całym życiu.

   Spełnienia najskrytszych marzeń,

   realizacji dobrych zamiarów i planów.

   Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość

   oraz wszystkiego najlepszego

   życzą nauczyciele, pracownicy oraz cała społeczność szkolna

  • Informacja dotycząca funkcjonowania dziennika Vulcan

   Informacja dotycząca funkcjonowania dziennika Vulcan

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   w związku z zgłoszeniami dotyczącymi przerw w funkcjonowaniu dziennika elektronicznego Vulcan, uprzejmie informuję, iż firma zarządzająca platformą  dokonana aktualizacji oprogramowania.

   W przypadku wystąpienia problemów z uruchomieniem dziennika bardzo proszę o wykonanie następujących czynności:

   1. wejście w zakładkę historia przeglądania,
   2. usunięcie historii przeglądania z minimum 4 tygodni,
   3. wejście na stronę internetową szkoły poprzez przeglądarkę Chrome,
   4. zalogowanie do dziennika elektronicznego poprzez zakładkę znajdującą się na stronie internetowej szkoły.

   Jednocześnie informuję, że nadal mogą występować przerwy w funkcjonowaniu dziennika, ponieważ nadal trwa jego aktualizacja i dodawane są nowe moduły, które mają ułatwić pracę szkół w okresie zdalnego nauczania.

   p.o. dyrektora

   Wioletta Tracz

  • Zawieszone zajęcia dla uczniów klas IV - VIII

   Zawieszone zajęcia dla uczniów klas IV - VIII

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   informujemy, że od 26 października do 8 listopada 2020r. uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną.

   Pragnę poinformować, iż od poniedziałku 26 października zajęcia lekcyjne w zawieszonych oddziałach IV - VIII będą realizowane przy pomocy platformy G-Suite. Lekcje w okresie zdalnego nauczania będą odbywały się zgodnie z planem lekcyjnym i będą trwały 30 minut.  

   p.o. Dyrektora

   Wioletta Tracz

  • Konkurs „Pięknie czytam” – wyniki

   19 października odbył się Szkolny Konkurs „Pięknie czytam” skierowany do uczniów klas II. W konkursie wzięło udział 9 uczniów wyłonionych w eliminacjach klasowych. Uczniowie czytali losowo wybrane fragmenty literatury dziecięcej. Komisja konkursowa oceniała płynność i poprawność czytania, interpretację tekstu, stosowanie znaków interpunkcyjnych. Wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą umiejętnością czytania. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie do zakupu nagród.

    

   Najwięcej punktów zdobyli:

   I  miejsce Adrian Wrona kl 2c

   II  miejsce Michalina Głuśniewska 2a

   III  miejsce Joanna Szmigiel  2b

    

   org. konkursu

   Lucyna Zygan

   Justyna Jędrzejewska

   Aneta Filipiak

  • Las w słoiku

   Las w słoiku

   Jak wykorzystać zużyty słoik?

   Okazuje się, że można stworzyć piękny i niezwykły przedmiot- prawdziwy las w słoiku.

   Tego właśnie zadania podjęli się uczniowie klasy II a.

   Swoją pracę dzieci zaczęły od zgromadzenia potrzebnych materiałów, następnie z ogromnym zapałem tworzyły swoje małe ekosystemy.

   Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania, a zadowolenie i duma malowały się na twarzach uczniów.

   Zaangażowanie i wkład pracy zaowocowały wspaniałymi, kolorowymi kompozycjami.

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • sekretariat@sp2chotomow.pl


   Szkoła Podstawowa nr 2
   im.Orła Białego
   ul. Partyzantów 23
   05-123 Chotomów


  • 22 782 50 11,
   22 782 58 53,
   22 782 51 44


  Galeria zdjęć