• TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ

  XXI  wiek to zdecydowany rozwój techniki. Źródłem wiedzy i rozrywki dla większości dzieci i młodzieży jest Internet. A czy książka odeszła  już do lamusa? Na szczęście nie. Uczniowie naszej szkoły  z ogromną przyjemnością sięgają po  kolejne dzieła literackie, by choć na chwilę przenieść się do  świata marzeń i fantazji.  Razem z bohaterami przeżywają przygody, uczą się empatii i zasad moralnych. A potem? Potem  spotykają się po zajęciach, by przygotować  piękne prace plastyczne zachęcające innych do czytania.  Bo „kto czyta książki, żyje podwójnie”.  

  Biblioteka szkolna przystąpiła do konkursu organizowanego przez księgarnię Empik „Tysiąc powodów by czytać”. Uczniowie klasy 3a wykonali kolaż do książki  Marii Terlikowskiej ,,Drzewo do samego nieba.’’

  Oto zwycięska praca:

  Teraz wszystko w rękach Państwa. Prosimy o codziennie głosowanie w aplikacji mobilnej Empiku w dniach: 24.10 – 28.11.2019

  Każdy oddany głos na naszą szkołę to 1 krok do finału, a finał to TYSIĄC książek dla biblioteki.

  Więcej: empik.com/biblioteki

  PROSIMY – GŁOSUJCIE !!!
   

 • Pełna miska dla pyska

  Pełna miska dla pyska

  Na przełomie września i października w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy i zabawek dla Schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonym przez Fundację Przyjaciół Braci Mniejszych.

  Podczas zbiórki udało nam się zebrać:

  • 200 kg suchej karmy,
  • puszki z mokrą karmą,
  • smakołyki,
  • zabawki,
  • koce oraz posłania dla zwierząt.

  Wszystkim darczyńcom dużym i małym z serca dziękujemy za okazane wsparcie i hojność dla potrzebujących czworonogów.

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Szanowni Państwo

  24 października o godz. 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami, podczas którego uzyskają Państwo informację o postępach i wynikach pracy Państwa dzieci.

  Po zebraniu o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.

  Serdecznie zapraszamy

 • KUP ZNICZ ZRÓB DOBRY UCZYNEK!

  KUP ZNICZ ZRÓB DOBRY UCZYNEK!

  Wolontariusze naszej szkoły we współpracy z Fundacją Wszystkich Świętych serdecznie zapraszają do wsparcia akcji dla najbardziej potrzebujących. Podczas zebrania z rodzicami, 24 października w godzinach 17: 30-19:30 uczniowie klasy 7A w składzie: Zuzanna Obidzińska, Bartosz Buczek, Szymon Buczek oraz Filip Krakowiecki pod opieką pani Sylwii Brudzyńskiej będą prowadzić dystrybucję zniczy (minimum 6 złotych za znicz) i nalepek (dowolna opłata do puszki) jako akcja wolontariacka niosąca wsparcie i pomoc z dobra serca. Gorąco zachęcamy do udziału! Polecamy odwiedzenie strony internetowej oraz mediów społecznościowych fundacji. Facebook FUNDACJA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Instagram @fundacja_ws

  Wolontariusze, Samorząd Szkolny i jego opiekunowie oraz p. Sylwia Brudzyńska

 • Roztańczony WF

  Dziś w naszej szkole, na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się warsztaty taneczne ,,Roztańczony WF". Gościła u nas Pani Joanna Olczak, tancerka i instruktorka tańca w Egurrola Dance Studio. Nauczyliśmy się teorii tańca, układu tanecznego a przy tym świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy za wspólną naukę i zabawę!

 • Wielkie słowa

  Wielkie słowa

  ,,Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się."

  T. Mackezie

 • ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

  W DNIU 16. 10.2019 ZOSTAŁY ROZDANE NAGRODY DLA DZIECI, KTÓRE BRAŁY UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM ,, ZŁOTA POLSKA JESIEŃ,, 

   PRZEDZIAL WIEKOWY:

     KL 1-3                   KL 4-8,

   DYREKCJA I NAUCZYCIELE ŚWIETLICY GRATULUJĄ WSZYSTKIM DZIECIOM, BIORĄCYM UDZIAŁ W KONKURSIE I ZAPRASZAJĄ NA KOLEJNE EDYCJE KONKURSOWE. 

 • TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ- wyniki

  Biblioteka szkolna przystąpiła do konkursu organizowanego przez księgarnię Empik ,,Tysiąc powodów by czytać.’’

  Jury w składzie: p. A. Dziewiacień – Dobosz, p. K. Makowska – Kubal, p. E. Zomkowska, p. D. Wójtowicz spośród wielu ciekawych prac wyłoniła tę zwycięską, która została zgłoszona do konkursu. Wybór tej jednej najlepszej nie należał do prostych.

  Autorami pracy są: Karol Brodel i Mateusz Ratyński  uczniowie klasy 3a.

  Praca przedstawia scenę z książki Marii Terlikowskiej pt. ,,Drzewo do samego nieba’’.

 • Policja z KPP z Legionowo w szkole podstawowej w Chotomowie

  W czwartek 10.10.2019r. w naszej szkole Pani sierż. szt. Agata Halicka - Policjantka KPP w Legionowie, przeprowadziła zajęcia profilaktyczne dla uczniów klasy 1c oraz dzieci ze świetlicy. Ich tematem były zasady bezpieczeństwa na drodze. Pani policjant omówiła nam jak należy zachować na drodze i w jej bezpośredniej okolicy. Dowiedzieliśmy się również jak postępować w stosunku do obcych osób            i zwierząt. Pod czujnym okiem Pani Policjantki uczyliśmy się prawidłowego zachowywania się na przejściu dla pieszych. W trakcie zajęć dzieci mogły bliżej poznać zawód policjanta, przymierzyć mundur a także zaznajomić się z specjalistycznym oprzyrządowaniem wykorzystywanym na co dzień w policji. Na pamiątkę zajęć, dzieci otrzymały odcisk linii papilarnych własnego palca.
  To były naprawdę świetne zajęcia – Pani Agato serdecznie dziękujemy!!

 • Ważna chwila

  Ważna chwila

  Ślubowanie klas Ia, Ib, Ic, IVa, VIIa, oraz pasowanie klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie - to ważna chwila nie tylko dla samych uczniów i ich rodziców czy dziadków, ale także całej społeczności szkolnej.

  11 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania nowo przyjętych uczniów. Ważne chwile pasowania a następnie występ dzieci z klas pierwszych sprawiły, że dzień ten zapadnie w pamięci całej społeczności szkolnej. 

  Nowo przyjętym uczniom życzymy naukowych sukcesów oraz wspaniałej przygody z nauką w murach naszej szkoły. 

  wychowawcy oraz dyrektor

 • Wielkie słowa

  Wielkie słowa

  „Dziecko chce być dobre.

  Jeśli nie umie – naucz.

  Jeśli nie wie – wytłumacz.

  Jeśli nie może – pomóż”.

                 Janusz Korczak.

 • Światowy Dzień Zwierząt

  Światowy Dzień Zwierząt

  Imieniny św. Franciszka to okazja aby uczyć dzieci miłości do zwierząt. Zapraszamy do obejrzenia i śpiewania razem z dziećmi piosenki  "Piesek leci", którą śpiewa Majka Jeżowska, Włodek Dembowski i uczennica naszej szkoły Natalia Justyniarska.

  Autorem tekstu jest p. Tom Justyniarski pisarz i obrońca zwierząt, autor lektur szkolnych.

   

   

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  4 PAŹDZIERNIKA obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klasy 8a: Bartek Gałkowski, Michał Klama, Igor Kocoń oraz Oskar Sitko przygotowali pod okiem p. Redlickiej warsztaty matematyczne dla klasy 4 oraz 5a i 5b. Matematyka była pełna emocji.

 • TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ - konkurs

  Biblioteka szkolna zaprasza chętnych uczniów do udziału w konkursie ,,Tysiąc powodów by czytać’’ zorganizowanym  dla bibliotek szkolnych przez Empik.

  Pracę plastyczną przedstawiającą  wybraną scenę z ulubionej  książki można wykonać dowolną techniką. Może to być praca samodzielna lub w grupie.

  Pula nagród w konkursie to 10 000 książek - po 1000 dla każdego z 10 laureatów konkursu.  

  Prace należy składać do 15.10.2019 r. do wychowawcy klasy lub nauczyciela bibliotekarza.

 • Dzień chłopaka

  30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W klasach chłopcy dostali drobne upominki od dziewczynek. Na świetlicy Panie wręczyły chłopcom dyplomy oraz powstały plakaty związane z tym świętem.

 • Wizyta w bibliotece

  Wczoraj uczniowie klas 2a, 2b oraz 3a odwiedzili bibliotekę szkolną. Pani Dorota Wójtowicz w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki i wypożyczania książek. Przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, zaprezentowała nowości, poleciła książki do czytania. Podczas wizyty dzieci opowiedziały krótko o swoich zainteresowaniach czytelniczych, a potem poszukiwały książki dla siebie. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali fragmentu opowiadania czytanego przez Panią Dorotę z książki pt. "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai- Tajemnica biblioteki". Dziękujemy pani Dorocie za bardzo interesującą lekcję.

 • Poznajemy zawody

  W ubiegłym tygodniu klasa 2a gościła Panią Katarzynę Piłczyńską, która jest adiunktem na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Inżynierii Produkcji. Dzieci zapoznały się z zawodem wykładowcy akademickiego oraz z zawodami związanymi z poligrafią. Rozmawialiśmy też o tym, czym się różni nauka w szkole podstawowej i na studiach. Bardzo dziękujemy Pani Kasi za poświęcony czas.

 • Zdrowa szkoła

  Zdrowa szkoła

  Każdy z nas wie, że jedzenie warzyw, owoców i nabiału jest niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu, dlatego nasza szkoła przystąpiła do ,,Programu dla szkół", finansowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Unię Europejską.

  W ramach programu uczniowie klas I, II, III, IV, V szkoły podstawowej trzy razy w tygodniu będą otrzymywali mleko, warzywa lub owoce. Mamy nadzieję, że przystąpienie szkoły do progrmu wpłynie korzystnie na kształtowanie postaw prozdrowotnych, a zdrowe nawyki ukształtowane w dzieciństwie zostaną kontynuwane w późniejszych latach.

  Pierwsza dostawa, którą otrzymalśmy w dniu 30 września cieszyła się wsród dzieci dużym powodzeniem.

 • Konkursy

  Konkursy

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

  w zakładce konkursy, umieszczone są terminy, zgody rodziców na udział dziecka w konkursie oraz informacje dotyczące zakresu konkursów realizowanych w roku szkolnym 2019/2020.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • sekretariat@gimnazjumchotomow.pl

  Szkoła Podstawowa nr 2
  im.Orła Białego
  ul. Partyzantów 23
  05-123 Chotomów

 • 22 782 50 11,
  22 782 58 53,
  22 782 51 44


Galeria zdjęć