• Aktualności

    • Laboratoria Przyszłości na świetlicy
     • Laboratoria Przyszłości na świetlicy

     • 30.09.2023
     • Zakupione w ramach programu "Laboratoria przyszłości" pomoce dydaktyczne: nici, włóczki, igły, naparstki i inne przybory krawieckie oraz zgromadzone w świetlicy szkolnej materiały, po rozmowie z dziećmi na temat przyjaźni i omówieniu cech dobrego przyjaciela posłużyły do uszycia "Przytulanki dla przyjaciela". 

      Zaś kreatywna pomysłowość i pomoc starszych koleżanek w ramach szkolnego wolontariatu stała się okazją do uszycia igielników i poduszek dla zabawek.

      Dzieci uczyły się korzystać z szablonu, nawlekać igłę, szyć wybranym ściegiem przyszywać guziki i bezpiecznie posługiwać się przyborami krawieckimi. Niektóre dzieci odkryły swoje nowe talenty i już planują swoją przyszłość jako projektanci mody. 

    • Aktywny tydzień na świetlicy
     • Aktywny tydzień na świetlicy

     • 30.09.2023
     • W szkolnej świetlicy dzieci się nie nudzą. W minionym tygodniu uczniowie obchodzili "Międzynarodowy Dzień Emotki", pamiętali o rozpoczynającej się jesieni. Rozmawiali o emocjach, różnych smutnych i wesołych sytuacjach oraz o oznakach nadchodzącej jesieni zarówno w świecie realnym jak również w malarstwie i sztuce. Nie zabrakło także czasu na edukacyjne filmy, wspólną zabawę oraz wykonywanieprac plastycznych.

      W ramach programu "Świetlica na sportowo" wprowadziliśmy poranną gimnastykę przy muzyce. Wysłuchaliśmy prezentacji uczennic z klas starszych na temat dyscyplin sportowych. Na boisku szkolnym oraz utworzonym niedawno terenie zielonym dzieci grały w dwa ognie, piłkę nożną i brały udział w różnych ruchowych zabawach integracyjnych.

      Natomiast w ramach projektu ,,Świetlica z przysłowiami" omawialiśmy przysłowie "kiedy wrzesień to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń". Omówiliśmy sekretne życie grzybów i wykonaliśmy grzyby z rolki papieru, przygotowaliśmy też jesienną sałatkę owocową i bawiliśmy się korzystając z podłogi interaktywnej.

    • Świetlicowy projekt edukacyjny "Kalendarz świąt nietypowych" - jabłko
     • Świetlicowy projekt edukacyjny "Kalendarz świąt nietypowych" - jabłko

     • 30.09.2023
     • Czy wiesz że...

      ...jedno jabłko to ok. 70-100 kalorii. To 10 razy mniej niż w tabliczce czekolady! Cukry zawarte w tym owocu świetnie zaspokoją apetyt na słodycze i dostarczą sporo błonnika. Jabłko mieszczące się w dłoni to doskonały i szybki pomysł na przekąskę - zarówno do szkoły jak i pracy.

      28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka. W miniony czwartek uczniowie obecni w świetlicy oraz uczniowie klasy 3b, za pośrednictwem nauczyciela świetlicy, Pani Malwiny Wolskiej dowiedzieli się, ile dobroci niesie tak mały, niepozorny owoc. Dzieci poznały budowę jabłka, a także kilka odmian. 

      Degustując różne gatunki owocu, porównywały kolor, wielkość, smak, zapach i konsystencje miąższu. Każdy wybrał swój ulubiony rodzaj jabłka.

      Jonagold, lobo, antonówka czy gala? Które jabłko Ty lubisz najbardziej?

    • Dzień chłopaka
     • Dzień chłopaka

     • 30.09.2023
     • ​​​​Drodzy Panowie,

      z okazji dzisiejszego święta - Dnia chłopaka - chcemy złożyć Wam życzenia:

      Niech każdy dzień będzie dla Was szczęśliwy, a każdy kto Was potyka, niech będzie życzliwy!

      Niech każdy dzień będzie przygodą, a każdy szkolny konkurs – zakończy się nagrodą.

       

      Niech Wam spełniają się wszystkie marzenia, a szczęście płynie bez wytchnienia.

      Przyjmijcie życzenia: sukcesów, miłości, marzeń spełnienia. Pamiętajcie bądźcie zawsze sobą, bo jesteście dla nas życia podporą. 

      Damska cześć społeczności szkolnej

      W dniu wczorajszym w naszej szkole wiele dziewcząt pamiętało o swoich kolegach z klasy. Nie zabrakło drobnych upominków oraz życzeń.

      Dziewczynki z klasy 1b zaśpiewały swoim kolegom gromkie "Sto Lat", a następnie wręczyły dyplomy i prezenty. Na wszystkich uczniów czekały pyszne i zdrowe owoce, bakalie i soki przygotowane przez rodziców. To był udany, pełen radości i uśmiechu dzień.

      Uczennice klasy 3b wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Dziedzic przygotowały dla swoich panów niespodziankę w postaci pikniku integracyjno  - zabawowego na naszym zielonym terenie.

      Uczennice klasy 5c pod opieką Pani Doroty Wójtowicz przygotowały własnoręcznie upieczone słodkości. 

      O swoich kolegach nie zapomniały, także dziewczęta z klasy 4b oraz 5b.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego dnia.

    • Laboratoria Przyszłości - czyli klocki LEGO
     • Laboratoria Przyszłości - czyli klocki LEGO

     • 27.09.2023
     • W dniu dzisiejszym uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną pod opieką Pani Anety Narejko rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem i konstruowaniem klocków LEGO.

      Jako pierwszy skonstruowany został skoczek ,,Świetliczak".

    • Europejski Dzień Języków
     • Europejski Dzień Języków

     • 26.09.2023
     • Kiedy uczysz się obcych słówek

      nie musisz korzystać z rozmówek.

      Możesz śmiało podróżować,

      i się niczym nie przejmować.

      Gdy poznajesz obce słowa,

      choć od tego boli głowa,

      to się nie martw zbyt dostatnio,

      wszystko Tobie pójdzie gładko.

      W myśl tej krótkiej rymowanki w dniu dziejszym w naszej szkole obchodzony był Dzień Języków Obcych, który został przedłużony na cały najbliższy tydzień.

      W dniu dzisiejszym nauczyciele języków obcych zaplanowali różne aktywności dla uczniów:

      • odbyła się gra terenowa, podczas której uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania w języku angielskim i niemieckim. Zagadki były ukryte pod kodami QR, a uczestnicy musieli rozwiązać wszystkie zadania, aby uzyskać hasło końcowe. Uczniowie klas 7 i 8 w trakcie gry obejrzeli film o Berlinie, rozwiązywali rebusy, krzyżówkę, odszyfrowali tajną wiadomość.  W ten sposób wykazali się znajomością języka angielskiego i niemieckiego. Grę terenową przygotowała Pani Oliwia Krawczykowska - nauczyciel języka angielskiego.

      Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 8a: Marlena Chabros, Zofia Przychodzeń, Maja Kacprzak.

      II miejsce uczniowie klasy 7b: Wojciech Napiórkowski, Tomasz Politański, Antoni Ślubowski,

      III miejsce uczniowie klasy 7a: Stefan Hlebowicz, Karol Brodel, Dominik Hryszkiewicz.

       

      • Klasa 7a pod opieką Pana Marcina Grzyba - stworzyła własną książkę kucharską z tradycyjnymi potrawami z europejskiej kuchni. Przepisy będą wywieszane na tablicy ogłoszeń w stołówce szkolnej, co dwa tygodnie. Serdecznie zapraszamy do podjęcia gastronomiczno - jezykowego wyzwania i przygotowania w własnym domu dań kuchni europejskiej. Życzymy smacznego. 
      • Klasy 4, 5 i 6 podczas zajęć z języka obcego prowadzonych przez nauczycieli: p. Katarzynę Kościeszę, p. Oliwię Krawczykowską oraz p. Justynę Skibińską rozwiązywali różne quizy związane z obchodami tego dnia, dowiadując się wielu ciekawostek na temat krajów europejskich ćwicząc przy okazji podstawowe zwroty w różnych językach.
      • Nasi najmłodsi uczniowie również byli zaangażowani w obchody Dnia Języków Obcych. Wykonywali prace plastyczne na temat krajów europejskich oraz uczyli się witać w różnych językach.
      • W ramach języka niemieckiego prowadzonego przez Panią Aleksandrę Wilińską uczniowie obejrzeli film edukacyjny o językach, następnie dyskutowali w grupie, czy warto uczyć się języków obcych oraz wyszukiwali i zapisali słowa powitań i podziękowań w różnych językach europejskich. Zwieńczeniem działań była rywalizacja  w quizie językowym. 

      Jak już wcześniej wspomnieliśmy obchody dzisiejszego święta nie zostały ograniczone jedynie do jednego dnia, ponieważ zostały ogłoszone następujące konkursy plastyczno-językowe:

      •     konkurs dla klas 1-4 pt.: "Flagi i symbole" - polegający na wykonaniu dowolną techniką plastyczną pracy ilustrującej wybrane flagi i symbole europejskie (budynki, miejsca, itp.)
      •    konkurs dla klas 5-6 pt.: "Idiomy i przysłowia" - polegający na zilustrowaniu dowolną techniką plastyczną wybranego przez siebie idiomu lub przysłowia europejskiego. 

      Podpisane imieniem i nazwiskiem prace prosimy składać u nauczycieli języków obcych do piątku 29.09.2023r.

      Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie, już otrzymaliśmy wiele ciekawych prac i czekamy na więcej.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dotychczasowych wydarzeń.

      Nauczyciele języków obcych

       

    • Integracja klas pierwszych
     • Integracja klas pierwszych

     • 26.09.2023
     • ​​​​​​Pierwsze zajęcia integracyjne już za nami. Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli nowy etap w swoim życiu. Spędzą ze sobą w szkolnej ławce najbliższe lata, dlatego warto się dobrze poznać, ponieważ doświadczenie życiowe pokazuje, że kolega z szkolnej ławki często bywa przyjacielem na całe życie.​​​​​​

      W ostatnich dniach uczniowie klas pierwszych, uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez psychologa szkolnego panią Agnieszkę Czarnecką i pedagoga szkolnego panią Katarzynę Makowską-Kubal. Celem zajęć była integracja naszych pierwszaków, budowanie dobrych relacji i stworzenie przyjaznej atmosfery w klasie. W czasie tych warsztatów dzieci przedstawiały się, chętnie opowiadały o swoich ulubionych zwierzątkach, zabawach i zainteresowaniach. Na koniec uczniowie wykonali plakat pt. "Tacy jesteśmy". 

      Dopełnieniem integracji był wyjazd w dniu 22 września uczniów klasy 1a oraz 1b, którzy pod opieką pani Ewy Ernest, pani Anety Filipiak, pani Ireny Koper oraz pani Moniki Janczewskiej. Uczniowie uczestniczyli  w pierwszej w tym roku szkolnym wycieczce  integracyjnej do Mini Zoo na Farmie Goławice. Tam czekało na dzieci ponad 100 zwierząt min. wielbłąd, kangury, lamy, wydry, ostronosy, papugi, sowy, kapibary, szopy, jeżozwierze. Ogromną radość wzbudziło wśród dzieci bliskie spotkanie z alpakami. Zwierzęta chętnie dawały się pogłaskać i nakarmić. Był czas na swobodną zabawę. Jedni bawili się na drewnianym placu zabaw, drudzy zjeżdżali na dmuchańcach lub spędzali czas w błotnej kuchni. Na koniec wycieczki czekały na dzieci kiełbaski z ogniska i pyszna lemoniada. To był dzień pełen wrażeń, uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że zaowocuje nowymi znajomościami i relacjami. 

    • ,,Orły dla Powstańca"
     • ,,Orły dla Powstańca"

     • 25.09.2023
     • W minionym  tygodniu uczniowie klasy VII b z wychowawcą p. Katarzyną Tomporowską odbyli spacer na chotomowski cmentarz. Wyjście odbyło się w ramach projektu „Orły dla Powstańca”. Uczniowie zapalili znicze na grobie powstańca styczniowego – Wincentego Rapczyńskiego.

    • #MojaNiepodległa PIĘKNA OJCZYZNA
     • #MojaNiepodległa PIĘKNA OJCZYZNA

     • 25.09.2023
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      do 3 listopada 2023 r. można składać prace w konkursie plastycznym dla dzieci #MojaNiepodległa PIĘKNA OJCZYZNA”, który ma zachęcić najmłodszych mieszkańców Gminy Jabłonna do włączenia się w świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie do odkrywania historii i walorów miejsc, w których mieszkamy, promowanie patriotyzmu lokalnego oraz przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej.

      Praca konkursowa to ilustracja obrazująca temat „#MojaNiepodległa Piękna Ojczyzna". Interpretacja tematu jest dowolna, jednak wartością dodaną będą elementy nawiązujące do walorów i historii Gminy Jabłonna. Praca wykonana w dowolnej technice plastycznej na płaszczyźnie. Format prac A4 lub A3.

      Powołana przez Wójta Gminy Jabłonna komisja konkursowa, spośród złożonych prac, wybierze laureatów konkursu w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat. Efektem końcowym będzie prezentacja nagrodzonych prac na wystawie zorganizowanej w ramach gminnych obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stronie internetowej i mediach społeczności.

      Na prace czekamy do 3 listopada 2023 r. Do pracy należy załączyć wypełnione oświadczenia (zał. nr 1).

    • XII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z ,,Wiedzy Ogólnej" dla klas I - III
    • Wystawa ,,Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia"
     • Wystawa ,,Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia"

     • 25.09.2023
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Legionowie zaprasza do zwiedzania Wystawy Grzybów pt.: ,,Poznaj Grzyby- Unikniesz Zatrucia", organizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Warszawie we współpracy z Lasami Państwowymi.

      Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Mazowiecki oraz Polskie Towarzystwo Mykologiczne, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

      Na wystawie zaprezentowane będą atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego, aby łatwiej dostrzec różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami grzybów.

      Wystawa będzie czynna w dniach 27.09-13.10 2023 r. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Warszawie przy ul. Żelaznej 79.

      Udostępniona dla szkół od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-14.00, po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu. Wstęp bezpłatny.

      Informacja i zapisy: Oddział Promocji Zdrowia WSSE  pod nr tel : 22/ 432 10 02.

    • #BEACTIVE
     • #BEACTIVE

     • 24.09.2023
     • Europejski Tydzień Sportu obchodzony od 23 do 30 września 2023 roku jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!

      Doskonałą okazją do aktywności w naszej okolicy jest Parkrun Jabłonna.

      Zastanawiasz się co to takiego?

      Parkrun Jabłonna to 38. lokalizacja międzynarodowej imprezy rekreacyjno-biegowej, która odbywa się co tydzień w sobotę o 9.00 przy Zespole Pałacowo-Pakowym w Jabłonnie. Dystans 5 km można przebiec, przemaszerować z kijkami bądź bez lub przespacerować w ramach aktywności fizycznej.

      Wystarczy jednorazowa rejestracja w systemie parkrun ---> https://www.parkrun.pl/register oraz wydrukowanie bądź zdjęcie Indywidualnego Kodu Uczestnika (pobranie aplikacji 5K i zalogowanie się tam poprzez otrzymany numer parkrunera). Dzięki temu można śledzić swoje wyniki na stronie: https://www.parkrun.pl/jablonna/

      Więcej informacji można uzyskać od koordynatora parkrun Jabłonna, Pana Michała Machnackiego poprzez fanpage na Facebook, bądź poprzez profil facebookowy jabłonowskiej lokalizacji ---> https://www.facebook.com/profile.php?id=100064710007256

      W najbliższym tygodniu w naszej szkole odbędzie się też wiele akcji promujących aktywność fizyczną.

      Serdecznie zapraszamy do wszelkiej aktywności fizycznej. 

    • Harcerskie: Czuwaj!
     • Harcerskie: Czuwaj!

     • 24.09.2023
     • W miniony piątek uczniowie klas piątych zapoznawali się z duchem harcerskiego działania. 

      Poznając podstawowe struktury, grając w harcerskie gry integracyjne mogli popróbować przedsmaków patriotycznego wychowania.

      Bardzo serdecznie dziękujemy 264 Drużynie Męskiej i Żeńskiej - ,,Zielony Płomień" oraz ,,Żagiew"  za przybliżenie nam tych wspaniałych wartości.

      Mamy nadzieję, że harcerskie zastępy zdobyli nowych druhów.

    • Świetlicowy projekt
     • Świetlicowy projekt

     • 24.09.2023
     • W minonym tygodniu w ramach projektu "Świetliczaki na tropie przysłów" uczniowie uczeszczający na świetlicę szkolną pod opieką Pani Anety Narejko omawiali przysłowie "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie".

      Jak się okazazało dobrze znane wszystkim przysłowie stało się okazją do długich rozmów i przemysleń dotyczących ważnej cześci ludzkiego życia, jakim jest przyjaźń.

      Na koniec uczniowie tworzyli prezent dla najlepszego przyjaciela - ramkę na zdjęcia.

    • Wycieczka integracyjno-krajoznawcza klasy 6b do Torunia
     • Wycieczka integracyjno-krajoznawcza klasy 6b do Torunia

     • 24.09.2023
     • Dużą dawkę informacji historycznych, wrażeń i atrakcji przeżyła klasa 6b podczas swojej pierwszej wycieczki  integracyjnej w tym roku szkolnym.

      Toruń jest ośrodkiem turystycznym o międzynarodowym znaczeniu uznanym nie tylko przez specjalistów z dziedziny turystyki, mass media, ale przede wszystkim przez rzesze turystów corocznie odwiedzających to miasto.

      Jako jedno z najpopularniejszych centrów turystycznych i kulturowych - jest miastem o niezwykle różnorodnych, wysokiej klasy walorach i atrakcjach turystycznych – od światowej rangi licznych i unikatowych zabytków architektury, przez wysokiego poziomu zabytki sztuki artystycznej (witrażownictwo, złotnictwo, snycerka, malarstwo), obiekty militarne XIX-wiecznej wielkiej Twierdzy Toruń, atrakcje astronomiczne, sztukę współczesną, niecodzienne walory przyrodnicze, rekreacyjne, kontakt miasta z Wisłą, po kulturę i budownictwo ludowe zgromadzone w dwóch, a prawie trzech parkach etnograficznych.

      My naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Rynku Staromiejskiego, Dworu Artusa, Domu Mikołaja Kopernika, Ruin Zamku Krzyżackiego i Krzywej Wieży.

      Następnie w Żywym Muzeum Piernika odbyliśmy warsztaty piernikarskie gdzie wspólnie przygotowaliśmy ciasta i piekliśmy pierniki. Na koniec odwiedziliśmy Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium. Obejrzeliśmy projekcję na temat wielkości i budowy Wszechświata, najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżyliśmy wiedzę o tajemnicach planet i galaktyk.

      Wycieczka bardzo nam się podobała. Zwróciliśmy uwagę jak piękna jest nasza ojczyzna, zapoznaliśmy się  z historią jednego z miast naszego kraju a co najważniejsze spędziliśmy ze sobą dużo przyjemnych chwil pozalekcyjnych, żeby móc się jeszcze lepiej poznać i zintegrować.

      Uczniowie klasy 6b

    • Warsztaty - ,,Symbole Narodowe RP"
     • Warsztaty - ,,Symbole Narodowe RP"

     • 23.09.2023
     • W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych o narodowych barwach - fladze i godle. 

      Podczas warsztatów prowadzonych przez Pana Wojciecha uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o narodowych symbolach, poznali historię ich przemiany. Ciekawym doświadczeniem była możliwość przymiarki historycznych strojów i nakryć głowy.

      Dodatkowo uczniowie klas IV uczestniczyli w warsztatach artystycznych prowadzonych przez p. Violettą Śladewską - Steckiewicz - Dyrektor Publicznej Biblioteki w Jabłonnie.

      Wszystkie zajęcia były realizowane w ramach programu Symbole narodowe RP - zadanie: Moje - Twoje - Nasze Symbole Narodowe.

    • Konkurs ekologiczny dla klas IV - VIII
     • Konkurs ekologiczny dla klas IV - VIII

     • 23.09.2023
     • Drodzy Uczniowie,

      ruszyły zapisy do drugiej edycji konkursu ekologicznego „Jestem Eko" organizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. To propozycja przygotowana z myślą o uczniach klas IV-VIII szkół podstawowych.

      Głównym celem inicjatywy jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko. Zgłoszenia można przesyłać do 18 października. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki.

      Konkurs składa się z czterech zajęć edukacyjnych, które mają za zadanie rozwinąć kreatywność i aktywność uczniów. Zagadnienia podejmowane podczas zajęć edukacyjnych dotyczą codziennego życia, a poszczególne bloki połączone są ze sobą wspólną tematyką. Aby zawalczyć o nagrody, należy wykonać wszystkie cztery zadania edukacyjne oraz ogłaszane na zakończenie konkursu zadanie „Eko-Działanie", które usystematyzuje zdobytą wiedzę i zachęci uczniów do dalszej aktywności na rzecz ochrony środowiska.

      Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Do wygrania są:

      • nagroda główna w wysokości 5 000 zł,
      • nagroda „Złote Eko-Działanie" w wysokości 4 000 zł,
      • cztery wyróżnienia w wysokości 1 000 zł każde.

      Więcej informacji znajdziecie na stronie  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rusza-ii-edycja-konkursu-jestem-eko--zachecamy-do-udzialu-uczniow-klas-iv-viii

       

    • Gminne zawody klas 7 - 8 w piłkę nożną
     • Gminne zawody klas 7 - 8 w piłkę nożną

     • 18.09.2023
     • Niestety ani drużynie dziewcząt ani chłopców nie udało się w dniu dzisiejszym na Orliku w Jabłonnie wywalczyć awansu do zawodów powiatowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

      Ostatecznie nasza reprezentacja dziewcząt uplasowała się na drugim miejscu natomiast chłopców na trzecim.

      Turniej uznajemy za udany. Zdobyliśmy kolejne sportowe doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

    • 2 w 1, czyli matematyczna edukacja i zabawa
     • 2 w 1, czyli matematyczna edukacja i zabawa

     • 18.09.2023
     • Matematyka, dla jednych interesująca i wspaniała nauka z liczbami w roli głównej, dla innych źródło zmartwień i niepokojów, ale jedno jest pewne zarówno uczeń jak i nauczyciel dokładają wszelkich starań, aby dobrze ją zrozumieć.

      Podczas koła matematycznego prowadzonego przez Panią Bogusławę Słomę - nauczyciela matematyki, dzieci z ogromnym zapałem grały w prostą, ale frapującą grę logiczną. Polega ona na takim przekładaniu patyczków, aby powstawały podane we wzorze figury geometryczne. Gra rozwija koncentrację, wyobraźnię geometryczną i umiejętność logicznego myślenia. 

      Mamy nadzieję, że zabawa połączona z edukacją pomogła zrozumieć i przyswoić matematyczne treści. 

    • Nowoczesna edukacja na logopedii
     • Nowoczesna edukacja na logopedii

     • 18.09.2023
     • W naszej szkole trwają logopedyczne badania przesiewowe klas pierwszych, a część uczniów starszych klas uczestniczy w zajęciach logopedycznych, podczas których używamy słuchawek Forbrain.

      Słuchawki te, stymulują procesy przetwarzania słuchowego i pamięci słuchowej. Dzięki nim sygnał akustyczny (np. mowa)  jest lepiej odbierany i szybciej dociera do mózgu, co ułatwia sprawniejsze analizowanie i przetwarzanie wypowiadanych treści. Jak widać na załączonych zdjęciach, słuchawki cieszą się dużym powodzeniem.