Dzień programisty
- 14.09.2018
Uczniowie 1b z pomocą ozobotów w prosty sposób poznali podstawy programowania. Wystarczyły tylko kartki papieru i kolorowe markery, flamastry czy nawet kredki aby stworzyć trasę dla małego robocika. Było to świetnym ćwiczeniem dla ręki. Dzieci poprzez zabawę uczyły się jak dokładnie rysować linie i wielokolorowe tagi, planować trasy, tak by nie wychodziły poza kartkę papieru i tworzyły jakąś spójną całość.
Orły dla Powstańca
- 14.09.2018
Wraz z pierwszymi dniami nauki rozpoczęła się szkolna akcja ,,Orły dla Powstańca”.
W ramach tej akcji uczniowie klasy 1b pod opieką Pani Wioletty Tracz oraz Pani Sylwii Baranowskiej udali się na pobliski cmentarz w celu uporządkowania grobu Powstańca Styczniowego.
Ponadto najmłodsi uczniowie naszej szkoły w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty na mogile polskiego bohatera.
Czary mary okulary
- 11.09.2018
Nasz szkolny wolontariat nawiązał współprace z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, której głównym celem jest niesienie pomocy medycznej i egzystencjalnej dla osób z najuboższych krajów świata.
Dlatego pierwszą akcją organizowaną przez naszych wolontariuszy jest zbiórka okularów korekcyjnych, które pozwolą zobaczyć afrykańskiej społeczności piękno świata. Każdy kto pragnie wesprzeć tą akcję proszony jest o przyniesienie okularów, które nie są już nam potrzebne i leżą gdzieś w naszej szufladzie.
Zbieramy okulary damskie, męskie, dziecięce o każdej wartości szkieł (plusy, minusy).
Okulary można przynosić do 1 października do Pani Wioletty Tracz.
Nie widzieć i nagle zobaczyć, to dla potrzebujących jak „czary mary”, stąd nazwa tej wspaniałej akcji.
Informacja
- 11.09.2018
6 września odbyły się w naszej szkole wybory na nowych opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów zdobyły Panie Sylwia Czauderna-Jurczyk oraz Wioletta Tracz i to one będą w tym roku szkolnym piastowały ten zaszczytny urząd.
Od jutra natomiast rusza kampania wyborcza do Samorządu Szkolnego. Wszystkich kandydatów oraz sztaby wyborcze prosimy o zgłaszanie się do opiekunów samorządu oraz przygotowanie materiałów informacyjnych. Wybory odbędą się w przyszły poniedziałek, tj.17 września.
Życzymy powodzenia!
Zajęcia z projektowania i druku 3d ruszają!
- 24.08.2018
Uczniów klas: VII, VIII oraz klas trzecich gimnazjum zapraszamy na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów z zakresu druku 3d. Zajęcia będą odbywały się w soboty.
Chętnych zapraszamy do zgłaszania się od 03.09.2018 do wychowawców klas.
Obiady
- 03.09.2018
Szanowni Państwo,
stołówka szkolna będzie czynna od środy 5 września.
Deklarację na obiady i Zgodę na przetwarzanie danych osobowych proszę składać w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy.
Deklaracja_Chotomow_2018-2019.pdf
informajca_o_przetwarzaniu_danych.pdf
dyrektor szkoły
Fotorelacja z rozpoczęcia roku szkolnego
- 03.09.2018
„Każde dziecko ma prawo nie tylko do nauki, ale także do sukcesu na miarę swoich możliwości”.
Maria Grzegorzewska
Harmonogramy przeprowadzania egzaminów
- 22.08.2018
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ustalił harmonogram przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty oraz gimnazjalnego w 2019 r.
Harmonogram egzaminu ósmoklasisty:W szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym
Termin główny
1. język polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9:00
2. matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9:00Termin
dodatkowy
1. język polski – 3 czerwca 2019 r. (poniedziałek) – godz. 11:00
2. matematyka – 4 czerwca 2019 r. (wtorek) – godz. 11:00
3. język obcy nowożytny – 5 czerwca 2019 r. (środa) – godz. 11:00Harmonogram egzaminu gimnazjalnego:W szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym
1. część humanistyczna
10 kwietnia 2019 r. (środa)
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
- z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
Termin główny
2. część matematyczno-przyrodnicza
11 kwietnia 2019 r. (czwartek)
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
- z zakresu matematyki – godz. 11:00
3. język obcy nowożytny
– 12 kwietnia 2019 r. (piątek)
- na poziomie podstawowym – godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00
1. część humanistyczna
3 czerwca 2019 r. (poniedziałek)
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
- z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
Termin dodatkowy
2. część matematyczno-przyrodnicza
4 czerwca 2019 r. (wtorek)
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
- z zakresu matematyki – godz. 11:00
3. język obcy nowożytny
5 czerwca 2019 r. (środa)
- na poziomie podstawowym – godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00
Olimpiady w roku szkolnym 2018/2019
- 16.08.2018
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało terminy olimpiad w roku szkolnym 2018/2019. Planowane przez organizatorów terminy poszczególnych etapów olimpiad można sprawdzić w linkach poniżej.
Terminarz olimpiad- Inne olimpiady interdyscyplinarne, przedmiotowe, z przedmiotów dodatkowych lub tematycznych, których laureaci i finaliści nie uzyskują uprawnień w systemie egzaminacyjnym
- Olimpiady przedmiotowe, których laureaci i finaliści zgodnie z art. 44zx. ustawy o systemie oświaty są zwolnieni z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, a w przypadku języka obcego nowożytnego z części trzeciej tego egzaminu
- Olimpiady przedmiotowe, których laureaci i finaliści zgodnie z art. 44zzh ustawy o systemie oświaty są zwolnieni z egzaminu maturalnego z danego przedmiotu
Źródło:
- Strona internetowa: www.men.gov.pl
Program przeciwdziałania niedożywieniu dzieci i młodzieży
- 02.08.2018
Fundacja „Być Bardziej” rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń na stypendia obiadowe, w ramach V edycji programu “Dzwonek na obiad” w roku szkolnym 2018/19. Rodzice uczniów z rodzin najbardziej potrzebujących mogą ubiegać się o sfinansowanie szkolnych obiadów.
Celem Programu realizowanego jest przez Fundację „Być Bardziej” jest zniwelowanie problemu niedożywienia dzieci i młodzieży w Polsce.
Uczniów z rodzin potrzebujących, w których miesięczny dochód na jedną osobę nie przekracza 1000 zł do programu “Dzwonek na obiad” mogą zgłaszać nauczyciele, pedagodzy, lub rodzice poprzez wypełnienie internetowo i odesłanie na adres Fundacji wypełnionego wniosku wraz z załącznikami. Szczegóły ubiegania się o dofinansowanie posiłków dla uczniów wraz z wnioskiem aplikacyjnym można znaleźć w “Vademecum stypendysty” dostępnym na stronie www.dzwoneknaobiad.pl.
Fundacja „Być Bardziej” zachęca uczniów do wzięcia udziału w programie “Dzwonek na obiad” poprzez przeprowadzenie akcji „Grosz do Grosza”. Zostanie ona zrealizowana na terenie wszystkich zgłoszonych szkół w terminach 2−27 października 2018 r. (I semestr) i 1−29 marca 2019 r. (II semestr). W tym czasie placówki oświatowe, które przystąpią do akcji, zobowiązane są do powołania komitetu organizacyjnego (uczniowie oraz pełnoletni opiekun akcji – jeden nauczyciel) i przeprowadzenia na terenie placówki zbiórki, z której dochód Fundacja „Być Bardziej” przeznaczy na wykupienie kolejnych obiadów dla uczniów z całej Polski.
Termomodernizacja trwa...
- 24.08.2018
Termomodernizacja z zewnątrz już dobiega końca natomiast w środku ciężko pracujemy, aby zdążyć na to by dzieci przywitały szkołę bezpieczniejszą i ładniejszą.
Termomodernizacja zwiększy komfort cieplny oraz stworzy optymalne warunki do nauki i pracy dla użytkowników naszej szkoły. Pozwoli także na zmniejszenie nakładów za ogrzewanie budynku oraz zwiększenie oszczędności energii.
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "A TO POLSKA WŁAŚNIE".
- 27.07.2018
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "A TO POLSKA WŁAŚNIE".
Konkurs pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Jabłonna został zorganizowany w ramach Gminnych Obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Egzamin ósmoklasisty
- 21.07.2018
Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII. Po raz pierwszy egzamin zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.
Do egzaminu ósmoklasisty przystępują:
- uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej
- uczniowie szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej – w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej
- słuchacze szkół podstawowych dla dorosłych.
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
W latach 2019–2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
- języka polskiego
- matematyki
- języka obcego nowożytnego.
Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Od roku 2022 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
- języka polskiego
- matematyki
- języka obcego nowożytnego
- jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.
Przebieg egzaminu ósmoklasisty
Egzamin odbywa się w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
- pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
- drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
- trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
- 16.06.2018
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz roku szkolnego 2018/2019. Rozpoczęcie roku przypada 3 września.
Przedstawiamy najważniejsze terminy:
Archiwum Aktualności