Trailer filmu przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum dostępny pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=Lamalj1CrFw&feature=youtu.be
Trailer filmu przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum dostępny pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=Lamalj1CrFw&feature=youtu.be
Po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu "O tym nie można zapomnieć .... - spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas drugiej wojny światowej", pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser - Dudy, małżonki prezydenta RP.
23 czerwca 2017 r. w Domu Strażaka w Chotomowie odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas III Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście- wójt gminy Jabłonna, Jarosław Chodorski, przedstawiciele Urzędu Gminy, radni, ksiądz proboszcz Leszek Kołoniecki, przewodniczący Rady Rodziców, pan Zbigniew Sielanko - oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice.
W części oficjalnej wygłoszone zostały przemówienia oraz rozdane liczne nagrody i wyróżnienia. Pan wójt nagrodził dwoje uczniów klasy III b -za najwyższą średnią w szkole oraz najwyższy ogólny wynik egzaminu gimnazjalnego oraz ucznia z klasy IIIa. Rada Gminy ufundowała zaś nagrodę za szczególnie wyróżniające oraz innowacyjne działania i osiągnięcia. Odebrał ją uczeń klasy III c. Ponadto wręczono 4 nagrody osobom, które w szczególny sposób wyróżniły się w różnych dziedzinach życia w szkole lub poza nią oraz nagrodę „Płomyk wśród ciemności” - za zaangażowanie społeczne, wzorową postawę uczniowską i pogłębianie wiedzy religijnej. Każdy gimnazjalista, który uzyskał świadectwo z czerwonym paskiem, otrzymał od przewodniczącego Rady Rodziców kartę prezentową empik.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali skecz obrazujący życie szkolne a także projekt edukacyjny- przedstawienie w języku angielskim „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”.
Drodzy Absolwenci, życzymy Wam dużo szczęścia i pomyślności, spełnienia marzeń oraz udanego wakacyjnego wypoczynku.
13 czerwca 2017 r., w ramach XIV edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, przeprowadzono w naszej szkole akcję „Uwolnij książkę”. Idea święta narodziła się w 2003 r., mając na celu promowanie czytelnictwa. W akcje bookcrossingowe aktywnie włączają się szkoły, biblioteki, organizacje społeczne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy oraz media.
Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (np. w parku, pociągu, kinie, kawiarni), by każdy znalazca mógł je wziąć, przeczytać i przekazać dalej.
Nasi uczniowie również zaangażowali się w taki sposób popularyzowania czytelnictwa. Od miesiąca zbierali książki, które, opatrzone specjalną pieczątką, zostały wystawione na stoisku bookcrossingowym. Uwolnione, powędrowały do pasjonatów czytelnictwa.
Szkolnym koordynatorem akcji była pani B. Kukla, współpraca: p. T. Pawłowska, p. E. Zomkowska, p. A. Dziewiacień-Dobosz.
9 czerwca 2017r. uczeń klasy 3b matematyczno-informatycznej- Kuba Choroś, poprowadził lekcje otwarte dla młodszych klas na temat druku 3D. Wyjaśnił zasadę działania drukarki 3D, opowiedział o historii druku 3d, pokazał zastosowanie drukarek w codziennym życiu np: technologia ta jest stosowana w medycynie do produkcji protez, w architekturze, budownictwie a nawet w przemyśle spożywczym.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć, jak pracuje drukarka i zobaczyć tego efekty.
9 czerwca 2017r. miała miejsce w naszej szkole niezwykła lekcja „Biologia na żywo”, której tematem były owady. Zajęcia odbyły się w hali sportowej. Uczestniczyły w nich klasy 1c i 2c z innowacją chemiczno-biologiczną, a także klasy 2a i 2b. Prezentacja trwała godzinę, ale nikt się nie nudził. To zasługa prowadzącej pokaz- Pani Izabeli Sadzy – entomologa i oczywiście różnych owadów: modliszki, szarańczy, świerszczy, patyczaków, liśćca, straszyków i karaczana madagaskarskiego. Oprócz tych żywych okazów uczniowie mogli zobaczyć w gablotach najpiękniejsze motyle i największe chrząszcze. Pani przypomniała uczniom między innymi o różnorodności elementów budowy ciała określonych okazów, cyklach życiowych, zachowaniach godowych.
W trakcie lekcji została przedstawiona rola owadów w środowisku, znaczenie owadów w życiu codziennym ludzi oraz sposoby wykorzystywania tych zwierząt przez człowieka. Spotkanie z żywą przyrodą służyło przełamaniu lęku oraz obaleniu mitów na temat owadów wśród dzieci. Uczestnicy poznali odpowiedzi na pytania: Czy owady potrafią uprawiać ogródek? Jaki owad podróżuje tysiące kilometrów? Dlaczego modliszka zjada samca po zakończeniu godów? Po co motylom perfumy?
Już niedługo wakacje- może uda się spotkać skrzydlatych znajomych w plenerze?
2 czerwca 2017r. Gimnazjum nr 4 w Legionowie zorganizowało matematyczną grę terenową pod patronatem prezydenta miasta Legionowo. Naszą szkołę reprezentowali
klasy 1: Artur Kempiński z1b, Sebastian Sierakowski z 1b, Sebastian Szmajda z 1b
klasy 2: Kacper Krawczuk z 2c, Szymon Hryszkiewicz z 2c, Ula Czerniawska z 2c
klasy 3: Olaf Matuszczak z 3b, Kuba Zaremba z 3b, Piotrek Bucholc z 3b
Gra polegała na pracy z mapą Legionowa, szukania miejsc po całym mieście, gdzie były umieszczone zadania matematyczne.
Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami- Panią Adrianą Redlicką i Panią Anną Dobosz musieli wykazać się nie lada sprawnością fizyczną, logicznym i szybkim myśleniem. Dużo było trudu, ale i dużo świetnej zabawy!
1 czerwca 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Dziecka, a jednocześnie Dzień Sportu.
Po spotkaniu w klasach z wychowawcami chętni uczestniczyli w marszobiegu, który odbył się na terenie Lasów Chotomowskich. Wystartowało 34 uczniów.
Natomiast na boisku szkolnym gimnazjaliści próbowali swoich sił w obwodzie stacyjnym konkurencji sprawnościowo- zwinnościowych połączonych z wiedzą o sporcie.
Uczennice zaprezentowały pokaz tańca, który przygotowują na kolejny, szkolny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Bezpiecznie i w duchu fair play zakończyliśmy zmagania sportowe końcowymi rezultatami:
1 miejsce zdobył Dominik Olejnik z klasy 3d uzyskując 22 punkty,
2 miejsce dla Adriana Kaszuby z klasy 1e, Wiktora Kwaśniewskiego z 1d, Mateusza Sielanko z 3b i Mateusza Zielińskiego z 1d za łączną liczbę 19 punktów,
3 miejsce ex aequo zajęli Bartek Jaszyna z 2a, Konrad Niesłuchowski z 1d oraz Klaudiusz Walędziak z 3c z 18 punktami.
Rozegrany został również mecz siatkówki pełen emocji i wrażeń.
Nasi trzecioklasiści zaś przedstawiali swoje projekty gimnazjalne, które wzbudziły wśród komisji zachwyt i ocenione zostały bardzo dobrze.
Na zakończenie, po całym dniu pracy i trudów, w swoich klasach wszyscy odpoczęli przy wspólnych rozmowach, przy dobrej książce czy filmie.
Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania tego pełnego dziecięcego uśmiechu dnia..
W dniach 22 - 26 maja 2017r. uczniowie klasy 1d, 2b, 3a i 3b brali udział w zielonej szkole pod żaglami. Celem wyjazdu była integracja międzyklasowa oraz nabycie przez uczniów podstaw żeglarstwa i ratownictwa wodnego. W czasie rejsów odwiedziliśmy następujące miejscowości, porty: Giżycko, Ryn, Stare Sady, Wilkasy, pływając po takich jeziorach, jak: Jezioro Tałty, Jezioro Niegocin, Jezioro Ryńskie.
Opiekunami zielonej szkoły pod żaglami byli: Pani Eliza Nozderko, Pani Ewelina Kościesza.
Dobiegł końca projekt z fizyki „Układ Słoneczny". Uczniowie, pod kierunkiem Pani Agaty Cegiełki, pogłębiali swoją wiedzę nie tylko z astronomii, fizyki, ale i z filozofii. Często próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na kosmiczne pytania. Na dużo zdołaliśmy odpowiedzieć, ale niektóre zostały bez odpowiedzi - czarna dziura! Używaliśmy do tego Internetu, programu Stellarium, który umożliwiał obserwację nieba w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Próbowaliśmy swych sił w samodzielnym obserwowaniu nieba za pomocą teleskopu, a także podczas wizyty w Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Chcieliśmy podzielić się naszą wiedzą z innymi, wykonaliśmy gazetkę i modele planet z Układu Słonecznego, które ozdobiły salę fizyczną. Przez cały czas tworzyliśmy naszą stronę internetową : http://cegielkagata.wixsite.com/koloastronomiczne. 1 czerwca również pozostali uczniowie naszego gimnazjum mogli sprawdzić swoje siły z astronomii w konkursie z wykorzystaniem QR code.
29 maja 2017r. uczniowie klasy 2d, 2e, 3a, 3b, 3d uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pt: ,,Wolności oddać nie umiem" prowadzonych przez Pana Gabriela Fleszera.
Ciekawy sposób prowadzenia zajęć, gdzie treści były przeplatane utworami muzycznymi połączonymi tematycznie z poruszanymi kwestiami, spotkał się z zainteresowaniem uczniów. Prowadzący odwoływał się do doświadczeń tak swoich, jak i innych osób, tłumacząc mechanizmy uzależnienia, konsekwencje i skutki, jakie wywołuje nie tylko w organizmie, lecz także wśród rodziny, otoczeniu uzależnionego.
Na zakończenie spotkania prowadzący podzielił się swoim mottem życiowym, zachęcając młodzież do przyjęcia go jako swojego: ,,Zawalcz o swoje zdrowie, nie daj się krzywdzić!"
Wpłynęło 25 prac plastycznych i 15 prac literackich z terenu Gminy Jabłonna.
Komisja konkursowa dokonała oceny prac konkursowych. Jury postanowiło przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach.
Pani Teresa Pawłowska i Pani Anna Dziewiacień- Dobosz zgłosiły do konkursu prace literackie i plastyczne uczniów.
Miło nam ogłosić, że mamy zwycięzców !
Prace plastyczne: I miejsce ex aequo - Weronika Wolińska z 1c
II miejsce ex aequo - Aleksandra Konarzewska z 3a
III miejsce - Wiktoria Paciorek z 2e
Prace literackie: I miejsce - Martyna Kowalska z 1a
III Miejsce -Natalia Kwiatkowska z 3c
Wyróżnienie - Mateusz Dąbrowski z 3c
Uroczyste wręczenie nagród już 3 czerwca!
Gratulujemy!
29 maja uczniowie klas: 2c, 2d i 3c wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Jedna z grup uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych na temat życia gadów, druga – bezkręgowców. Lekcje miały charakter pokazowy, uczniowie mogli podziwiać żywe zwierzęta oraz eksponaty, np. pancerz żółwia, skóra węża, wylinka.
Po zajęciach młodzież wyruszyła na spacer po zoo.
Gimnazjaliści odwiedzili naszą podopieczną – kangurzycę Leosię, podziwiali także inne zwierzęta, robiąc pamiątkowe zdjęcia.
Bogactwo fauny i piękna pogoda zapewniły zwiedzającym dobry humor i miłe wspomnienia.
Konkurs „Logicznego Myślenia” rozstrzygnięty!
W konkursie „Logicznego Myślenia” można było zdobyć maksymalnie 208 punktów, minimalnie 94. W województwie mazowieckim wzięło udział 2655 uczniów.
Oto wyniki naszych gimnazjalistów:
Jakub Zaremba- 180 pkt., miejsce 14, dyplom wyróżnienia
Mateuszuk Sielanko- 172 pkt., miejsce 18, dyplom uznania
Kamil Tukendorf- 158 pkt., miejsce 25, dyplom uznania
Urszula Czerniawska- 158pkt., miejsce 25, dyplom uznania
Karolina Jagielska- 152 pkt.., miejsce 28, dyplom uznania
Beata Affek- 148 pkt., miejsce 30, dyplom uznania
Weronika Pełka- 148 pkt., miejsce 30, dyplom uznania
Julita Faderewska- 146 pkt., miejsce 31, dyplom uznania
Gratulacje!
Koordynatorem działań związanych z konkursem była Pani Anna Dziewiacień-Dobosz.
Przyłącz się do nas , działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką.
Uwalniaj książki, dziel się z innymi radością czytania. To takie proste!
Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!
Akcja „Uwolnij książkę” – Bookcrossing !!!!!
Serdecznie zapraszamy młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Bookcrossing – „Uwolnij książkę”. Bookcrossing powstał, by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek (krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom.
Czynimy wszystko, by sztuka czytania pozostała wiecznie żywa. Wierzymy, że książka odgrywa jedną z ważniejszych ról w rozwoju ludzkości. Dlatego też zachęcamy do dzielenia się dobrem, które posiadamy, gdyż nie samo posiadanie daje wewnętrzne spełnienie, a właśnie dzielnie się...
W myśl tej idei nasza szkoła zaprasza młodzież, rodziców nauczycieli do włączenia się do akcji. Książki, które chcemy uwolnić, zostawiamy w szkolnej bibliotece do 10 czerwca.
W środę 17 maja odbył się ostatni turniej IV cyklu Grand Prix Jeziora Zegrzyńskiego w piłce siatkowej gimnazjalistek. Gospodarzem ostatniego turnieju był tradycyjnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku, który zorganizował zawody w Hali PZSP w Serocku.
Turniej oficjalnie otworzył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Serock - Pan Józef Zając oraz Dyrektor OSiR - Pan Maciej Goławski.
W turnieju wystąpiło 6 drużyn: Gimnazjum z Nieporętu (dwie drużyny), Gimnazjum nr 4 w Legionowie, Gimnazjum z Dąbrówki, Gimnazjum z Chotomowa oraz sekcja OSiR Serock. Drużyny rozgrywały mecze w dwóch grupach na dwóch boiskach jednocześnie.
Spotkania dostarczyły wielu emocji. Po zakończeniu turnieju wszystkie drużyny zostały nagrodzone za udział i osiągnięte wyniki w całym cyklu GP w sezonie 2016/2017. Nagrody wręczył Dyrektor OSiR w Serocku - Pan Maciej Goławski.
Klasyfikacja generalna (punkty po V spotkaniach cyklu):
Nasza szkoła grała w następującym składzie: Karolina Lipińska, Martyna Szydlik, Sylwia Stromecka, Julia Affek, Wiktoria Wygowska- Walburg, Oliwia Zarzycka, Natalia Robakowska, Natalia Sobolewska,Karolina Groszyk, Karolina Jagielska, Aleksandra Skonieczna, Katarzyna Brzostek.
Klasyfikacja generalna (punkty po V spotkaniach cyklu):
1.Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym I- 50 pkt.
2.Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym II - 40 pkt.
3.Gimnazjum nr 4 w Legionowie- 34 pkt.
4.Gimnazjum w Dąbrówce - 30 pkt.
5.OSiR Serock - 27 pkt.
6.Gimnazjum w Chotomowie - 20 pkt.
Więcej szczegółów i galerię zdjęć można zobaczyć na stronie OSiR-u :
http://www.osir.serock.pl/281,aktualnosci?tresc=13824
Gratulujemy dziewczynom wytrwałości i liczymy na udział w przyszłym Grand Prix!
Uczniowie klasy 2d wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Nasza przygoda zaczęła się we Wrotkarni Roller Disco w Warszawie, gdzie mieliśmy tor na wyłączność. Przy energicznej muzyce Radia Eska śmigaliśmy na wrotkach. Było wesoło i kolorowo, jak w dyskotece i bardzo aktywnie. Każdy z nas przejechał wiele kilometrów z uśmiechem na ustach, a co niektórzy zrobili to na jednej nodze, odbijając piłkę koszykową lub tyłem do kierunku jazdy. Zmęczeni, lecz usatysfakcjonowani, pojechaliśmy do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, gdzie wzięliśmy udział w interaktywnych warsztatach edukacyjnych.
Pod okiem sympatycznego pana przewodnika poznaliśmy historię pieniędzy, tajniki ich produkcji, sposoby zabezpieczania przed fałszerstwem oraz historię i zasady działania banków. Pracowaliśmy z kartami pracy, zwiedziliśmy skarbiec, w których każdy z nas miał w ręku 12,5 kilogramową sztabkę złota o wartości 2 milionów złotych! I wtedy właśnie zapragnęliśmy być bogaci...
W dniach 4 - 7 maja 2017 r. uczennice klasy 3a, finalistki Ogólnopolskiego Konkursu "O tym nie można zapomnieć .... - spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas drugiej wojny światowej", pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser - Dudy, małżonki prezydenta RP, Aleksandra Konarzewska, Zuzanna Wąsik i Zuzanna Pysiewicz, pod opieką opiekunów Eweliny Kościesza i Marcina Kościesza, brały udział w wyjeździe do Niemiec w ramach obchodów 72. rocznicy wyzwolenia obozu KL Ravensbrück.
Pierwszy dzień uczestnicy wyjazdu spędzili w Berlinie. Podziwiali miasto, w którym przeszłość - często bardzo trudna, zmusza do wielu refleksji. Podczas zwiedzania Berlina mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc tego wspaniałego miasta między innymi najdłuższy fragment zachowanego Muru Berlińskiego, Bramę Brandenburską, Reichstag, bulwar Unter den Linden, Pomnik pomordowanych Żydów Europy. Mieli również okazję spaceru główną aleją Berlina, która jest wizytówką miasta. Dodatkową atrakcją była wizyta w szkole polsko- niemieckiej, gdzie uczestnicy wyjazdu zaprezentowali stworzone przez siebie i nagrodzone w konkursie notacje filmowe. Podczas spotkania uczniowie z Polski i Niemiec mieli okazję na rozmowę i wymianę poglądów na temat II wojny światowej, systemu edukacji w Polsce i w Niemczech oraz na nawiązanie nowych znajomości. Padały różne pytania, spostrzeżenia i opinie.
Następnego dnia uczennice wraz z opiekunami zwiedzali teren byłego obozu i muzeum, które jest poświęcone pamięci więźniarek. Pod opieką Pań z Instytutu Pamięci Narodowej zapoznali się z warunkami życia obozowego, odwiedzili miejsca pracy więźniarek i poznali rytm dnia, który wyznaczała praca w obozie. Kolejnym etapem wizyty było zwiedzanie pobliskiej miejscowości Fürstenberg, której dzielnicą jest Ravensbrück.
KL to obóz koncentracyjny dla kobiet w III Rzeszy założony w listopadzie 1938 r. w pobliżu miejscowości Fürstenberg w Brandenburgii. Więziono w nim około 150 tys. kobiet, reprezentujących 40 narodowości. Wśród więzionych było około 40 tys. Polek, z których około 17 tys. zginęło.
Wyjazd do Ravensbürck to niezapomniana lekcja historii, która mogła się odbyć dzięki tak wspaniałej osobie, jak Pani Anna Klimowicz- inicjatorka projektu IPN, który uczniowie naszej szkoły zrealizowali.
Powered by aSc EduPage