• Aktualności

        • Ostatni dzwonek
          • Ostatni dzwonek

          • 27.06.2026
          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,​​​​​​

            w piątkowe przedpołudnie na sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadzili się bardzo licznie zebrani rodzice, uczniowie oraz pracownicy szkoły, aby podsumować mijający rok szkolny 2025/2026. 

            Podczas uroczystości gościliśmy Panią Joannę Doktor oraz Panią Dorotę Kobus - Przedstawicielki Rady Gminy Jabłonna, które podczas zakończenia roku szkolnego o godz. 10:30, wręczyły stypendium Rady Gminy Jabłonna dla uczennicy klasy trzeciej - Zofii Zaręby.. 

            W imieniu Wójta Gminy Jabłonna - Pan Jarosława Chodorskiego – stypendia sportowe wręczyła Pani Dyrektor. 

            Nie zabrakło także nagród za bardzo wysokie wyniki w nauce, czyli biało - czerwone paski, 100% frekwencję na zajęciach lekcyjnych oraz nagród za udział w konkursach przedmiotowych. Wszystkie nagrody dla uczniów, były sfinansowane z funduszu Rady Rodziców. 

            O godz. 10:30 uczniowie klas trzecich wystawili przedstawienie słowno - muzyczne podczas którego podsumowali w sposób humorystyczny swoje lata edukacji na etapie klas I - III.

            Składam serdeczne podziękowania dla Pań Anety Filipiak, Ewy Ernest, Moniki Janczewskiej za przygotowanie przedstawienia, dla Pani Marty Lach za opiekę nad pocztem sztandarowym oraz nagłośnieniem, oraz dla Pani Agnieszki Dowierciał, Malwiny Wolskiej oraz Katarzyny Dziedzic za wykonanie dekoracji. 

            Drodzy Rodzice,

            serdecznie dziękuję za Wasze nieocenione wsparcie, owocną współpracę w mijającym roku szkolnym oraz zaangażowanie w rozwój naszych wychowanków. Życzę Państwu niesłabnącej wytrwałości, satysfakcji z codziennych obowiązków oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

            Słowa głębokiej wdzięczności kieruję również do naszych Nauczycieli. Dziękuję za Państwa pasję, życzliwość oraz pełną oddania pracę dydaktyczno-wychowawczą. To Wasz codzienny trud pozwala naszym uczniom rozwijać skrzydła i osiągać tak wspaniałe sukcesy.

            Dziękuję także pracownikom administracji i obsługi – Państwa codzienna, często niewidoczna praca sprawia, że nasza szkoła funkcjonuje bez zarzutu, tworząc bezpieczne i przyjazne środowisko do nauki.

            Filmy z części artystycznej dostępne na Fb szkoły.

                               Wioletta Tracz

            dyrektor szkoły

        •  Projekt edukacyjny „Polska moja ojczyzna”
          • Projekt edukacyjny „Polska moja ojczyzna”

          • 27.06.2026
          • W miesiącu maju i czerwcu uczniowie klasy 1a pod opieka Pani Lucyny Zygan oraz Pani Małgorzaty Orłowskiej - Rak realizowali projekt edukacyjny pt. „Polska moja ojczyzna”.

            Głównymi celami projektu było poznanie symboli narodowych,  najważniejszych legend i wydarzeń historycznych dotyczących naszej ojczyzny. W trakcie realizacji projektu uczniowie wykonywali różnorodne zadania, które łączyły naukę z kreatywną zabawą.

            Pierwszym zadaniem było stworzenie w grupach lapbooka, w którym umieścili najważniejsze informacje dotyczące naszej ojczyzny. Poznali sławnych Polaków, tradycyjne potrawy polskie, największe rzeki i miasta w naszym kraju. Zapoznali się z legendami związanymi z poszczególnymi miastami. Układali puzzle i wspólnie kolorowali mapę Polski. Wykonywali również prace plastyczne, które można było podziwiać na gazetkach szkolnego korytarza. Podczas zajęć informatycznych projektowali symbole narodowe.  

            Podsumowaniem projektu był test wiedzy o Polsce z wykorzystaniem koła fortuny.

        • ,,Rejs ukończony"
          • ,,Rejs ukończony"

          • 25.06.2026
          • Dzisiejsze popołudnie to wyjątkowa chwila w historii każdej szkoły, moment pełen emocji, refleksji i wspomnień, bowiem po ośmiu latach ciężkiej pracy nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów dzień -  dzień z jednej strony pełny radości z drugiej kryjący wiele łez.

            Dziś w Gminnym Centrum Kultury w Chotomowie najstarsi uczniowie wraz z rodzicami spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas VIII. 

            Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Jabłonna - Pan Jarosław Chodorski, Pani Joanna Doktor oraz Pani Dorota Kobus - przedstawicielki Rady Gminy Jabłonna, ksiądz Mirosław Gawryś - proboszcz parafii NMP w Chotomowie oraz Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców - Pani Anna Machnio.

            Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, po których nastąpił pełen wzruszeń moment - przekazanie sztandaru. 

            Następnie Pan Wójt wręczył stypendium naukowe dla: Marcjanny Jasińskiej oraz stypendium sportowe dla Małgorzaty Iwanickiej - uczenic klasy VIIIb. 

            Pani Joanna Doktor oraz Pani Dorota Kobus wręczyła stypendia Rady Gminy Jabłonna za szczególną pracę na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej dla Mateusza Piłczyńskiego - ucznia klasy VIIIa. 

            Nagrodę ,,Płomyka wśród ciemności" z rąk Pani Dyrektor odebrała Joanna Święcka - uczennica klasy VIIIa. 

            Wychowawcy: Pani Marta Lach oraz Pan  Piotr Tarkowski wręczyli nagrody dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2025/2026 otrzymali świadectwa z biało - czerwonym paskiem, czyli uzyskali średnią minimum 4,75. Warto zaznaczyć, że na 53 absolwentów kończących ósme klasy, aż 19 ukończyło szkołę z wyróżnieniem. 

            Tradycyjnie z rąk Pani Anny Machnio wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe długopisy z personalizowanym grawerem, a z rąk Pani Sylwii Baranowskiej - w imieniu wychowawców oddziałów wczesnoszkolnych - pamiątkowe upominki z cytatami na przyszłość. 

            Nie zabrakło także nagród i podziękowań za wieloletnią pracę uczniów w różnych obszarach życia szkolnego. 

            Na zakończenie Pani Dyrektor, rodzice oraz uczniowie skierowali słowa podziękowania za wieloletnią owocną współpracę. 

            Po otrzymaniu nagród uczniowie wystawili przygotowaną oprawę muzyczno - słowną, która stanowiła podsumowanie ośmiu lat edukacji.

            Drodzy ósmoklasiści,

            pamiętajcie, że wspólnie dopłynęliśmy do celu naszego rejsu, ale przed Wami kolejna wyprawa na nieznane wody. Życzymy Wam, aby była to piękna przygoda.

            Jako Dyrektor Szkoły składam serdeczne podziękowania dla Pani Justyny Jędrzejewskiej za przygotowanie przedstawienia, dla Pani Marty Lach - za opiekę nad pocztem sztandarowym oraz dla Pani Agnieszki Dowierciał i Malwiny Wolskiej za przygotowanie dekoracji.

            Wioletta Tracz

            dyrektor szkoły

        • Dzień Ojca
          • Dzień Ojca

          • 23.06.2026
          • Dziś w szkole od rana było wielkie poruszenie,

            każdy uczeń miał dziś jedno marzenie:

            by złożyć życzenia, prosto z serca, szczerze,

            najlepszym Tatusiom na całym tym świecie!

            Choć czasem w dzienniku zła ocena wpisana,

            i mina u Taty bywa zroszona troskami od rana,

            to wiemy, że zawsze stoicie za nami,

            jesteście naszymi superbohaterami!

            Dziękujemy za cierpliwość, gdy lekcje sprawdzacie,

            za każde dobre słowo, którym nas wspieracie.

            Za to, że uczycie, jak iść śmiało przez życie,

            i że w nasze siły wierzycie niesamowicie.

            Życzymy Wam dzisiaj zdrowia, siły i miłości bez liku,

            mniej stresów przy każdym naszym wybryku.

            Niech uśmiech na Waszych twarzach stale gości,

            a z nas – Waszych dzieci – miejcie moc radości!

             

            To właśnie z okazji Dnia Ojca uczniowie klasy 1b pod opieką Pani Elizy Nozderko oraz Pani Doroty Gmurzyńskiej przygotowali piosenkę dla wszystkich tatusiów. 

            Film można zobaczyć nod linkiem:

        • Pierwszoklasiści na spotkaniu z dietetykiem
          • Pierwszoklasiści na spotkaniu z dietetykiem

          • 22.06.2026
          • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w ciekawych warsztatach z dietetykiem, których celem było promowanie zdrowego stylu życia i prawidłowych nawyków żywieniowych.

            Uczniowie dowiedzieli  się, jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają warzywa, owoce oraz produkty mleczne. Podczas zajęć dzieci samodzielnie przygotowały pyszną i zdrową sałatkę z marchwi i jabłka. Warsztaty były doskonałą okazją do nauki poprzez działanie oraz rozwijania umiejętności kulinarnych.                      Wszyscy  uczestnicy wzięli udział w degustacji mleka i soku, porównując ich walory smakowe oraz poznając wartości odżywcze tych napojów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zachęciło uczniów do dokonywania zdrowych wyborów żywieniowych na co dzień.  

            Na zakończenie warsztatów klasa trzymała specjalne pudełko z materiałami do wysiewu roślin.  To wyjątkowy prezent, który zachęci dzieci do obserwowania wzrostu roślin i rozwijania zainteresowań przyrodniczych.                                                                                                                             

        • Roczny projekt edukacyjny w klasie 3b
          • Roczny projekt edukacyjny w klasie 3b

          • 22.06.2026
          • W okresie od października do maja uczniowie klasy 3b pod opieką Pani Ewy Ernest realizowali projekt edukacyjny pt.„Polska zaczyna się w mojej klasie”.

            Głównym celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich i społecznych, rozwijanie poczucia przynależności do klasy, szkoły, społeczności lokalnej i ojczyzny, a także wzmacnianie odpowiedzialności, współpracy i szacunku dla tradycji i symboli narodowych.

            Uczniowie, realizując pięć modułów tematycznych, stopniowo przechodzili od działań w obrębie swojej klasy i szkoły do poznawania społeczności lokalnej i ojczyzny. Projekt integrował treści z edukacji polonistycznej, społecznej, plastycznej, muzycznej i przyrodniczej, angażując uczniów w aktywności praktyczne, kreatywne i zespołowe.

            Projekt „Polska zaczyna się w mojej klasie” spotkał się z dużym zainteresowaniem i aktywnym udziałem uczniów. Dzieci lepiej poznały swoją klasę, szkołę, miejscowość i kraj. Wzrosło ich poczucie tożsamości, odpowiedzialności za wspólne dobro oraz gotowość do działania. Uczniowie nauczyli się współpracy, podejmowania decyzji i okazywania szacunku dla tradycji i symboli narodowych.

             

        • Taniec, technologia i klocki LEGO – klasa 3a w akcji
          • Taniec, technologia i klocki LEGO – klasa 3a w akcji

          • 21.06.2026
          • W miniony piątek sala klasy 3a zamieniła się w prawdziwe laboratorium robotyki! Nasi trzecioklasiści wzięli udział w wyjątkowych zajęciach - prowadzonych przez Panią Anetę Filipiak oraz Panią Monikę Janczewską - z wykorzystaniem klocków LEGO, które połączyły naukę z niesamowitą zabawą.

            Głównym wyzwaniem, przed którym stanęli młodzi konstruktorzy, było zaprojektowanie i zbudowanie modelu Tańczącego Robota. Zadanie wymagało nie lada skupienia! Uczniowie pracowali w zespołach, dzięki czemu mogli rozwijać nie tylko swoją wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie, ale przede wszystkim – umiejętność współpracy.

            Z ogromnym zaangażowaniem i wypiekami na twarzach dzieci łączyły ze sobą kolejne elementy. Najwięcej emocji dostarczył jednak finał zajęć, kiedy wszystkie roboty zostały wprawione w ruch i zaprezentowały na ławkach swoje unikalne, taneczne kroki.

            To były fascynujące zajęcia, które udowodniły, że nauka programowania i mechaniki poprzez zabawę daje najwięcej radości.

            Gratulujemy klasie 3a kreatywności – rosną nam prawdziwi inżynierowie przyszłości.

        • Projekt edukacyjny: „Czytam i rysuję – z Reksiem za pan brat
          • Projekt edukacyjny: „Czytam i rysuję – z Reksiem za pan brat

          • 21.06.2026
          • Przez cały rok szkolny uczniowie klasy 2c pod opieką Pani Katarzyny Dziedzic brali udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym, którego głównym bohaterem był uwielbiany przez wszystkich pies Reksio.

            Celem inicjatywy było rozbudzanie w drugoklasistach pasji do literatury oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

            Podczas regularnych zajęć dzieci mierzyły się z krótkimi tekstami opisującymi pełne humoru i mądrości przygody Reksia. Analiza czytanych historii stała się jednak zaledwie wstępem do prawdziwej, twórczej zabawy!

            W ramach podsumowania zdobytej wiedzy, uczniowie zamienili się w prawdziwych pisarzy i ilustratorów:

            • samodzielnie tworzyli własne opowiadania.

            • projektowali i własnoręcznie ilustrowali autorskie książeczki.

            • rozwijali wyobraźnię oraz kreatywność, dając upust swoim talentom plastycznym.

            Kontakt z literaturą połączony z ekspresją artystyczną okazał się strzałem w dziesiątkę!

            Gratulujemy klasie 2c wspaniałych pomysłów i pięknych prac.

            Kto wie, może rosną wśród nich przyszli autorzy bestsellerów?

        • Językowy sukces naszego ucznia
          • Językowy sukces naszego ucznia

          • 21.06.2026
          • Z dumą informujemy, że w piątek, 19 czerwca, odbył się finał XV edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Legionowskiego. Gospodarzem tegorocznych zmagań była Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 STO.

            Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIIIb - Tomasz Gajewski, który po przejściu wcześniejszych etapów, zmierzył się  w piątkowe popołudnie z  częścią ustną.

            Poziom tegorocznego konkursu był wyjątkowo wysoki, tym bardziej więc cieszy nas fakt, że Tomek znalazł się w gronie 10 finalistów Powiatu Legionowskiego. Po zaciętej rywalizacji finaliści z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. O godzinie 16:00 odbyła się oficjalna ceremonia, podczas której Pani Dyrektor SSP nr 35 STO uroczyście wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy oraz upominki.

            Niezmiernie cieszymy się, że nasi uzdolnieni uczniowie mają przestrzeń do rozwijania swoich pasji i mogą reprezentować szkołę w konkursach powiatowych.

            Tomaszowi serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu, wiedzy i opanowania!

            Życzymy kolejnych językowych (i nie tylko!) triumfów w przyszłości.

            Dziękujemy Pani Agnieszce Filipowicz, za opiekę nad uczniem.

        • Drugoklasiści i dietetyk
          • Drugoklasiści i dietetyk

          • 21.06.2026
          • W piątek uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach z dietetykiem, Panią Anną Krawczyk-Grudzińską.

            Zajęcia są częścią inspirującego programu „Mleko i warzywa w szkole”, realizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Do projektu zostali zakwalifikowani uczniowie z klas I - V.

            W każdej klasie podczas dwugodzinnych, niezwykle angażujących spotkań z Panią dietetyk, nasi uczniowie dowiedzieli się, jak wielką moc mają warzywa, owoce i produkty mleczne. Dzieci uczyły się, jak świadomie wybierać to, co ląduje na ich talerzach, i dlaczego naturalne, ekologiczne produkty dają nam najlepsze paliwo do nauki i zabawy.

            Te warsztaty to nie tylko teoria, ale też wspaniała praktyka i prezenty, które wywołały mnóstwo radości. W ramach zajęć każde dziecko otrzymało od pani dietetyk fantastyczny pakiet startowy młodego kucharza:

            • profesjonalny fartuszek kucharski – idealny do domowych eksperymentów kulinarnych,

            • porcję ekologicznego soku oraz porcję eko-nabiału – na pyszny, pełen witamin zastrzyk energii.

            Warsztaty pokazały, że zdrowa dieta wcale nie musi być nudna – wręcz przeciwnie, może być pyszną, kolorową i fascynującą przygodą. W poniedziałek jako ostatni swoje warsztaty będą mieli uczniowie klas pierwszych.

        • „Sportowe Orły” za nami!
          • „Sportowe Orły” za nami!

          • 20.06.2026
          • 18 czerwca w naszej szkole odbył się XII Dzień Edukacyjno - Projektowy pod hasłem „Sportowe Orły”. Tego dnia uczniowie klas IV-VIII zamienili szkolne ławki na sportowe boisko, a podręczniki na rywalizację w duchu fair play.

            Pogoda dopisała idealnie, co tylko podkręciło świetne humory uczestników. Na uczniów czekało mnóstwo ciekawych i różnorodnych konkurencji przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: Panią Martę Lach oraz Panów Łukasza Lubińskiego i Piotra Szymańskiego. 

            W trakcie konkurencji uczniowie mogli wykazać się zwinnością, celnością i skocznością. Wśród sportowych wyzwań znalazły się:

            • tor przeszkód pełen dynamicznych zwrotów akcji,

            • skok w dal z miejsca oraz skoki na skakance,

            • kręgle oraz precyzyjny rzut ringo do celu,

            • strzały do celów umieszczonych w bramce.

            Każdy z uczestników dawał z siebie wszystko, skrupulatnie zbierając punkty za każdą ukończoną konkurencję. Na koniec dnia wszystkie wyniki zostały dokładnie podliczone.

            Na boisku nie brakowało wielkich emocji, głośnego dopingu, a przede wszystkim uśmiechów i radości z osiąganych rezultatów. Był to czas pełen słońca, ruchu i zdrowej, sportowej walki. Wszyscy uczniowie spisali się na medal, a najlepsza trójka, która zgromadzili na swoim koncie najwięcej punktów, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, otrzyma nagrody.

            Gratulujemy naszym „Sportowym Orłom” i dziękujemy za wspaniałą, wspólną zabawę!

        • Bezpieczne wakacje z klasą 4a
          • Bezpieczne wakacje z klasą 4a

          • 20.06.2026
          • W trosce o nadchodzący letni wypoczynek, uczniowie klasy 4a podczas ostatniej godziny wychowawczej, prowadzonej przez Panią Sylwię Kalinowską poruszyli niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo w trakcie letnich miesięcy.

            W trakcie zajęć czwartoklasiści szczegółowo omówili zasady, o których należy pamiętać w różnych miejscach i sytuacjach. Rozmawiali m.in. o:

            • bezpiecznym wypoczynku nad wodą – mądrym korzystaniu z kąpielisk i unikaniu brawury,

            • wyprawach w góry – odpowiednim ubiorze, sprawdzaniu pogody i trzymaniu się szlaków,

            • zasadach ruchu drogowego – bezpiecznym poruszaniu się na rowerze, hulajnodze czy pieszo,

            • właściwym zachowaniu podczas codziennych zabaw na podwórku i placach zabaw.

            Na zakończenie lekcji uczniowie wspólnie wykonali kolorowankę XXL, która przedstawiała najważniejsze reguły bezpiecznego zachowania. Ta plastyczna praca była doskonałą okazją do utrwalenia zdobytej wiedzy i pokazała, że o ważnych sprawach można uczyć się również poprzez świetną zabawę.

            Mamy nadzieję, że przypomniane zasady pozwolą wszystkim spędzić te wakacje zdrowo, radośnie i bezpiecznie!

        • Integracja klasy 2b i 2c
          • Integracja klasy 2b i 2c

          • 20.06.2026
          • W miniony czwartek klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do malowniczego Płocka. Nad sprawnym przebiegiem wyprawy czuwały Panie: Katarzyna Dziedzic, Marzena Tokarska, Malwina Wolska i Agnieszka Dowierciał.

            Płock okazał się doskonałym kierunkiem na aktywny wypoczynek. Drugoklasiści rozpoczęli swoją przygodę od rejsu statkiem po Wiśle, skąd podziwiali piękną panoramę okolicy. Następnie udali się do płockiego ZOO, urokliwie usytuowanego na nadwiślańskiej skarpie. Zwieńczeniem wyjazdu była pasjonująca miejska gra historyczna, która pozwoliła dzieciom w ciekawy sposób odkryć tajemnice miasta.

            Uczniowie wrócili zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i pełnymi głowami wspaniałych wspomnień.

        • Harmonogram zakończenia roku szkolnego
        • Symboliczne pożegnanie z rzeką w tle – spływ kajakowy klas 7A i 8A
          • Symboliczne pożegnanie z rzeką w tle – spływ kajakowy klas 7A i 8A

          • 18.06.2026
          • Dzisiejszy dzień dla uczniów klasy 7A oraz 8A upłynął pod znakiem wielkich emocji, aktywnego wypoczynku na łonie przyrody i... wzruszających podsumowań.

            Dla klasy ósmej była to wyprawa niezwykle symboliczna – bowiem współpracę z nowym wychowawcą - Panem Piotrem Tarkowskim - uczniowie rozpoczęli od kajaków i na kajakach ją zakończyli.

            Ich logistyczna przygoda zaczęła się od podróży pociągiem, skąd dalej ruszyli busami prosto nad wodę. Zanim jednak wsiedli do profesjonalnych dwójek, przeszli rzetelny instruktaż bezpieczeństwa prowadzony przez ratowników, którzy czuwali nad nami przez cały czas trwania spływu.

            Trasa dostarczyła mnóstwa frajdy, a w połowie drogi znalazł się czas na zasłużoną przerwę i pyszną kiełbaskę z grilla. Po dopłynięciu do celu na uczniów czekał jeszcze spacer na stację PKP Pomiechówek, skąd zmęczeni, ale wyjątkowo szczęśliwi i zintegrowani, wróciliśmy do domów.

            To był idealny, aktywny dzień, który na długo pozostanie w pamięci!, dzięki opiekunom Pani Justynie Jędrzejewskiej, Pani Irenie Koper oraz Panu Piotrowi Tarkowskiemu, który był organizatorem całej wyprawy.

        • Kreatywne godziny wychowawcze w klasie 5A
          • Kreatywne godziny wychowawcze w klasie 5A

          • 18.06.2026
          • Jak połączyć dobrą zabawę z integracją? Jak dobrze spędzić ostatnie dni nauki w szkole przed wakacjami?

            Klasa 5A znalazła na to świetny sposób!

            Podczas ostatnich godzin wychowawczych - pod opieką Pani Klaudii Grzelewskiej oraz Pani Marzeny Pietrzak - uczniowie wspólnie zaprojektowali i stworzyli własną grę planszową.

            Głównym założeniem gry było zacieśnienie klasowych więzi. Piątoklasiści samodzielnie ułożyli pytania dotyczące swoich koleżanek i kolegów, dzięki czemu mogli dowiedzieć się o sobie wielu nowych rzeczy. Nie zabrakło także zabawnych wyzwań, które rozbawiły całą klasę i zapewniły mnóstwo śmiechu.

            To był fantastyczny czas spędzony na współpracy, który pokazał, jak zgranym zespołem jest klasa 5A

        • ,,Sportowe Orły" w klasach I - III
          • ,,Sportowe Orły" w klasach I - III

          • 18.06.2026
          • We wtorek oraz czwartek w naszej szkole odbył się XII Dzień Edukacyjno-Projektowy „Sportowe Orły”, dedykowany najmłodszym uczniom naszej szkoły.

            Był to czas pełen radości, ruchu i zdrowej rywalizacji przygotowany przez wychowawców.

            Podczas tego wyjątkowego wydarzenia nasi mali sportowcy mieli okazję sprawdzić swoje siły w różnorodnych konkurencjach. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali rozmaite ćwiczenia fizyczne, w tym: tory przeszkód, skoki, biegi i ćwiczenia zręcznościowe, strzały do celu i wiele innych.

            Wszystkie zadania miały na celu nie tylko rozwijanie sprawności ruchowej, ale przede wszystkim integrację klas oraz promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej postawy i prawdziwie sportowego ducha!

            Każdy z Was jest prawdziwym „Sportowym Orłem”!

        • Integracja i edukacja 2a
          • Integracja i edukacja 2a

          • 16.06.2026
          • W dniu wczorajszym uczniowie klasy 2a pod opieką Pani Aleksandry Jankowskiej oraz Pani Katarzyny Zaręby uczestniczyli w wycieczce integracyjno - edukacyjnej.

            Podczas wycieczki dzieci miały okazję odwiedzić niezwykłe miejsce i wziąć udział w żywej lekcji przyrody. Bohaterami dnia były konie.

            Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się:

            • jak wygląda codzienna opieka nad tymi pięknymi zwierzętami,

            • co konie lubią chrupać najbardziej (i co im służy),

            • a nawet... jak sprytnie zabezpieczyć je przed natrętnymi owadami latem.

            Po teorii przyszedł czas na praktykę i kreatywność! Każdy mały artysta miał okazję ozdobić swojego własnego, wyjątkowego konika. Na zakończenie tego intensywnego dnia czekała na nich prawdziwa uczta – wspólnie pieczenie pysznych kiełbasek nad ogniskiem. 

        • Ogólnopolski sukces klasy 1b
          • Ogólnopolski sukces klasy 1b

          • 15.06.2026
          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

            z radością informujemy, że uczniowie klasy 1b pod opieką Pani Elizy Nozderko zdobyli I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Mleczna Superprzygoda", realizowanym w ramach programu "Mamy kota na punkcie mleka".

            Zadaniem dzieci było stworzenie autorskiego komiksu, którego głównymi bohaterami byli Kot Mleczysław oraz Mleczna Kicia. Fabuła pracy miała obrazować, w jaki sposób spożywanie produktów mlecznych dodaje bohaterom energii i siły do codziennej nauki oraz wspólnej zabawy.

            Komisja konkursowa była pod ogromnym wrażeniem nadesłanej pracy. Doceniono przede wszystkim: samodzielność wykonania, oryginalność pomysłu oraz wyjątkową kreatywność pierwszoklasistów.

            W nagrodę za zajęcie najwyższego stopnia podium, uczniowie otrzymali pamiątkowe plecaki z wizerunkami mlecznych bohaterów.

            Serdecznie gratulujemy pierwszakom oraz Pani Elize. 

        • Edukacja i integracja
          • Edukacja i integracja

          • 14.06.2026
          • W miniony piątek pierwszoklasiści z 1a zamienili szkolne ławki na prawdziwe safari! Pod opieką Pani Lucyny Zygan oraz Pani Małgorzaty Orłowskiej-Rak wybrali się na wycieczkę do oddalonej o 35 km od Chotomowa Farmy Goławice. 

            Przewodnikiem po Mini Zoo był sam właściciel, Pan Gerard, który z ogromną pasją opowiadał nam o swoich podopiecznych. A było kogo podziwiać! Z bliska zobaczyliśmy m.in.:

            • urocze kapibary i surykatki,

            • skaczące lemury i małpki,

            • dostojne wielbłądy oraz mnóstwo egzotycznych ptaków.

            Dla uczniów była to niezapomniana, żywa lekcja przyrody!

            Ale to nie koniec atrakcji. W strefie warsztatowej uczniowie wyczarowali własne, magiczne drzewa z mchu i sznurka. Dzień pełen wrażeń zakończyli wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku, szaleństwem na placu zabaw i – oczywiście – zakupem pamiątek.

            To był super dzień, który na długo zapamiętamy!