Dzisiejsze popołudnie to wyjątkowa chwila w historii każdej szkoły, moment pełen emocji, refleksji i wspomnień, bowiem po ośmiu latach ciężkiej pracy nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów dzień - dzień z jednej strony pełny radości z drugiej kryjący wiele łez.
Dziś w Gminnym Centrum Kultury w Chotomowie najstarsi uczniowie wraz z rodzicami spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas VIII.
Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Jabłonna - Pan Jarosław Chodorski, Pani Joanna Doktor oraz Pani Dorota Kobus - przedstawicielki Rady Gminy Jabłonna, ksiądz Mirosław Gawryś - proboszcz parafii NMP w Chotomowie oraz Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców - Pani Anna Machnio.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, po których nastąpił pełen wzruszeń moment - przekazanie sztandaru.
Następnie Pan Wójt wręczył stypendium naukowe dla: Marcjanny Jasińskiej oraz stypendium sportowe dla Małgorzaty Iwanickiej - uczenic klasy VIIIb.
Pani Joanna Doktor oraz Pani Dorota Kobus wręczyła stypendia Rady Gminy Jabłonna za szczególną pracę na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej dla Mateusza Piłczyńskiego - ucznia klasy VIIIa.
Nagrodę ,,Płomyka wśród ciemności" z rąk Pani Dyrektor odebrała Joanna Święcka - uczennica klasy VIIIa.
Wychowawcy: Pani Marta Lach oraz Pan Piotr Tarkowski wręczyli nagrody dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2025/2026 otrzymali świadectwa z biało - czerwonym paskiem, czyli uzyskali średnią minimum 4,75. Warto zaznaczyć, że na 53 absolwentów kończących ósme klasy, aż 19 ukończyło szkołę z wyróżnieniem.
Tradycyjnie z rąk Pani Anny Machnio wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe długopisy z personalizowanym grawerem, a z rąk Pani Sylwii Baranowskiej - w imieniu wychowawców oddziałów wczesnoszkolnych - pamiątkowe upominki z cytatami na przyszłość.
Nie zabrakło także nagród i podziękowań za wieloletnią pracę uczniów w różnych obszarach życia szkolnego.
Na zakończenie Pani Dyrektor, rodzice oraz uczniowie skierowali słowa podziękowania za wieloletnią owocną współpracę.
Po otrzymaniu nagród uczniowie wystawili przygotowaną oprawę muzyczno - słowną, która stanowiła podsumowanie ośmiu lat edukacji.
Drodzy ósmoklasiści,
pamiętajcie, że wspólnie dopłynęliśmy do celu naszego rejsu, ale przed Wami kolejna wyprawa na nieznane wody. Życzymy Wam, aby była to piękna przygoda.
Jako Dyrektor Szkoły składam serdeczne podziękowania dla Pani Justyny Jędrzejewskiej za przygotowanie przedstawienia, dla Pani Marty Lach - za opiekę nad pocztem sztandarowym oraz dla Pani Agnieszki Dowierciał i Malwiny Wolskiej za przygotowanie dekoracji.
Wioletta Tracz
dyrektor szkoły