• Konkurs plastyczno - językowy dla uczniów klas IV - VIII ,,My Christmas Card / Meine Weihnachtskarte”

   Konkurs plastyczno - językowy dla uczniów klas IV - VIII ,,My Christmas Card / Meine Weihnachtskarte”

   Drodzy Uczniowie,

   serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - językowym ,,My Christmas Card / Meine Weihnachtskarte”.

   Cele konkursu:

   • Rozwijanie umiejętności pisania życzeń bożonarodzeniowych w j. angielskim oraz j. niemieckim
   • Kształtowanie wrażliwości na tradycje świąteczne oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

   Regulamin:

   • Zadaniem konkursowym jest przygotowanie kartki świątecznej.
   • Klasy 4-6 kartka w języku angielskim, klasy 7 i 8 w j. niemieckim.
   • Okładka poza elementami dekoracyjnymi powinna zawierać element językowy (np. cytat, hasło typu Merry Christmas), zaś w środku życzenia świąteczne w języku angielskim lub niemieckim
   • Technika prac jest dowolna. Format pracy nie większy niż A4.

   Podpisane prace konkursowe należy złożyć do nauczyciela j. angielskiego lub j. niemieckiego nie później niż do 17.12.2021r. Oceniana będzie pomysłowość twórcy, oryginalność pracy, estetyka oraz poprawność językowa. Nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach językowych. Najciekawsze prace zostaną wyeksponowane na gazetce ściennej.

   Praca konkursowa powinna zostać wykonana samodzielnie.

  • Komunikat

   Komunikat

   Szkoła Podstawowa nr 2 mi. Orła Białego w Chotomowie 

   ul. Partyzantów 23, 05-123 Chotomów

    

   ZAPYTANIE OFERTOWE

   SP2CH26.72.2021

   na usługi cateringowe

    

   Dostawa obiadów do Szkoły podstawowej nr 2  im. Orla Białego w Chotomowie 

    

  • Mikołajki w szkole

   Mikołajki w szkole

   Czerwone stroje, ubieranie klasowych choinek, obdarowywanie się prezentami w ramach klasy, wykonywanie kartek z życzeniami Bożonarodzeniowymi, kodowanie na planie Mikołaja, gry i zabawy integracyjne czy wreszcie zdobienie pierniczków to tylko niektóre wydarzenie, które miały miejsce dzisiaj w naszej szkole.

   Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego mikołajkowego dnia z życia szkoły.

  • Wizyta Świętego Mikołaja w szkole

   Wizyta Świętego Mikołaja w szkole

   Dzisiejszy dzień w naszej szkole był wyjątkowy na powracających z weekendu uczniów czekała ubrana choinka oraz ogromna liczba pozostawionych przez Świętego Mikołaj prezentów.

   Każda klasa znalazła pod choinką zapakowany prezent a w nim pięknie zapakowane upominki dla każdego ucznia, które zawierały słodkości oraz zawieszki choinkowe.

   Święty Mikołaj nie zapomniał o całej społeczności szkolnej, która w minionym roku pięknie i wytrwale pracowała podczas trudnych pandemicznych warunków oraz nauki zdalnej, mając na względzie odbudowę więzi społecznych Mikołaj podarował szkole głośnik bluetooth, który z pewnością przyda się do organizacji uroczystości i wydarzeń szkolnych.

   Obdarowując wszystkich Święty Mikołaj nie zapomniał także o Gronie Pedagogicznymi i pracownikach niepedagogicznych szkoły.

   Bardzo serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi i jego pomocnikom - Radzie Rodziców za tak miłą niespodziankę.

  • ,,Zagrajmy rezem w święta"

   ,,Zagrajmy rezem w święta"

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję Samorządu Uczniowskiego ,,Zagrajmy razem w święta."

   W dniach od 6 do 10 grudnia uczniowie klasy 7b będą zbierać pieniądze na zakup gier planszowych, które zastaną następnie przekazane do domu dziecka.

   Do akcji można przyłączyć się także przynosząc dowolną grę planszową, która jest nowa i nie była używana.

   Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję.

   Samorząd uczniowski oraz opiekunowie

  • Biblioteka szkolna poleca

   Biblioteka szkolna poleca

   "Kosmiczne święta" to opowieść Ingelin Angerborn o międzygalaktycznej przyjaźni pewnej dziewczynki i ufoludka, który zgubił drogę do domu. Rutka nie marzy o drogich prezentach. Najbardziej na świecie chciałaby dostać od Mikołaja prawdziwego psa oraz przyjaciela. Oba życzenia pewnie się nie spełnią. Po pierwsze tata ma alergię na sierść, a po drugie - czy ktoś kiedykolwiek znalazł pod choinką kolegę do zabawy? Pewnego dnia w domu dziewczynki zaczynają znikać metalowe przedmioty. Okazuje się, że zjada je ufoludek Kosma! Kosma wypadł rodzicom ze statku kosmicznego i teraz nie wie, jak wrócić do domu. Na szczęście trafił pod opiekę Rutki i jej kolegi Samira.

               Czy przyjaciołom uda się odstawić Kosmę do rodziców? "Kosmiczne święta" to książka podzielona na 24 rozdziały, które można czytać przez cały grudzień, aż do Wigilii. ,,Kosmiczne święta ‘’ to piękna opowieść o przyjaźni. Książka, która rozbawi i wzruszy.

   Gorąco polecam...                                                  

                                                                               Dorota Wójtowicz

   nauczyciel bibliotekarz

    

  • Dzień otwarty

   Dzień otwarty

   Szanowni Państwo, 

   uprzejmie przypominam, że 8 grudnia 2021r. (środa) o godz. 18:00 odbędzie się Dzień Otwarty.

   Spotkanie z wychowawcą klasowym odbędzie się w formie on - line na platformie G-Suite.

   Po spotkaniu z wychowawcą będzie także możliwość spotkania się z nauczycielami poszczególnych przedmiotów (w godz. 18:30 - 20:00), także w formie on - line, godzinę spotkania proszę uzgodnić z nauczycielem przedmiotu poprzez dziennik elektroniczny.

   Spotkania z wychowawca odbywają się na przedmiocie ,,godzina wychowawca", natomiast spotkania z nauczycielami odbywają się na przedmiotach, których nauczają nauczyciele.

   Wioletta Tracz

   dyrektor szkoły

    

  • Szkolne Andrzejki

   Szkolne Andrzejki

   Ostatni dzień listopada to dzień zabaw andrzejkowych.

   Staropolskie tradycje andrzejkowe były obecne także w naszej szkole, a biorący w nich udział uczniowie z uśmiechem na twarzy reagowali na zabawę i wywróżoną sobie przyszłość.

   w tym roku wróżby andrzejkowe zorganizował samorząd uczniowski oraz uczniowie klasy 7b.

    

  • Konkurs plastyczny „Co lubię? Sport lubię!”

   Konkurs plastyczny „Co lubię? Sport lubię!”

   Polski Komitet Olimpijski ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt. „Co lubię? Sport lubię!”. To właśnie sztuka pozwalała – już od czasów igrzysk w starożytnej Grecji – na utrwalenie piękna sportu. Wierzymy, że wyrażanie siebie poprzez ruch i twórczość jest wspólnym doświadczeniem wszystkich dzieci i młodzieży.

   Zadaniem uczniów z klas I-III (kategoria I konkursu) jest stworzenie kartki z życzeniami powodzenia dla polskich olimpijczyków. Z kolei uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII (kolejno kategoria II i III konkursu) mają wyrazić w formie pracy plastycznej odpowiedź na pytanie  „Co czuję, gdy uprawiam sport?” oraz dołączyć do pracy krótki tekst. Szczegóły znajdują się w regulaminie oraz opisach zdań konkursowych.

   Serdecznie zapraszamy do udziału i przesyłanie prac wraz z kartami zgłoszeniowymi do 22.12.2021 roku włącznie – drogą mailową na adres edu.pkol@pkol.pl, pocztową (Polski Komitet Olimpijski, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, 01-531 Warszawa) bądź osobiście.

   Więcej szczegółów na stronie iternetowej: https://olimpijski.pl/konkurs-plastyczny-co-lubie-sport-lubie/?fbclid=IwAR0KWGJuwLVH87m9AxMgQR1-OCnklWQXaqcXdXHrC_vXAK4ZuExjS0MONE0

  • Spelling bee - Mistrz literowania

   Spelling bee - Mistrz literowania

   Drodzy drugoklasiści!

   Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego.

   Sprawdź Swoją znajomość angielskiego alfabetu oraz umiejętność literowania wyrazów. 

   Szczegóły konkursu, regulamin oraz wymagane słownictwo znajdziecie w załącznikach.

   Katarzyna Kościesza

   nauczyciel języka angielskiego

  • Tydzień Życzliwości

   Tydzień Życzliwości

   Od 22 do 26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień Życzliwości. 

   Na dolnym korytarzu szkoły umieszczona została gazetka okolicznościowa z hasłami nawiązującymi  do pozytywnych uczuć i relacji interpersonalnych oraz ogromne drzewo życzliwości, na którym każdy mógł zamieścić  pozdrowienia, życzenia, miłe słowa. Uczniowie klasy 3a przygotowali również wesołą fotobudkę z emotkami.

   Całe  przedsięwzięcie było bardzo ciekawe, pouczające i atrakcyjne, dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i utwierdziło w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Za organizację Tygodnia Życzliwości dla edukacji wczesnoszkolnej odpowiedzialna była klasa 3a wraz z wychowawcą Panią Justyną Jędrzejewska oraz nauczycielem wspomagającym Panią Agnieszką Dowierciał.

   W akcje włączył się także samorząd uczniowski wraz z opiekunami, który był odpowiedzialny za organizację Tygodnia Życzliwości dla uczniów klas V - VIII,

  • Kolejne spotkanie za nami

   Kolejne spotkanie za nami

   25 listopada uczniowie klasy 2a, 2c, 3a oraz 3c mogli spotkać się z nietypowymi gośćmi, którzy po raz trzeci przyjechali do naszej szkoły.

   Spotkanie zaowocowało poznaniem wielu ciekawostek na temat hodowli alpak, ich życia oraz umożliwiło spacer, karmienie i głaskaniem tych miłych i pokrytych wełną gości.

  • Dzień Pluszowego Misia

   Dzień Pluszowego Misia

   25 Listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Po raz pierwszy świętowano go w setną rocznicę powstania maskotki czyli w 2002 roku.

   Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w ramach obchodów tego dnia przynieśli do szkoły swoje maskotki.

   Na zajęciach poznawali historię maskotek oraz tworzyli różnego rodzaju misie. Efekty działań można obejrzeć na zdjęciach.

  • Projekt kinowy

   Projekt kinowy

   W klasie 2a został ukończony projekt kinowy. Pomysłodawcą projektu była pani Elżbieta Płonkowska, która  przeprowadziła z dziećmi zajęcia dotyczące historii kina i filmu.

   Podczas zajęć utrwalone zostały również zasady kulturalnego zachowania się w kinie. Dzieci rozwiązywały różnego rodzaju quizy związane z filmem oraz wykonywały karty pracy. Rysowały również swoich ulubionych bajkowych bohaterów.  Na zakończenie projektu została zorganizowana wycieczka do kina Helios w Legionowie. Tam odbyły się warsztaty podczas których dzieci dowiedziały się, jak dbać o naszą planetę Ziemię. Następnie obejrzały film pt. "Mała, wielka stopa".

  • Konkursy religijne

   Konkursy religijne

   Drodzy Uczniowie,

   serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w szkolnych konkursach religijnych. 

   Szczegóły dotyczące konkursu zamieszczone są w załącznikach. 

   Zbigniew Ostrowski 

   nauczyciel religii

  • Wyniki konkursu „Pięknie czytam”

   Wyniki konkursu „Pięknie czytam”

   18 listopada w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs „Pięknie czytam” , w którym udział wzięło 9 uczniów klas II wyłonionych w eliminacjach klasowych. Uczniowie czytali losowo wybrane fragmenty literatury dziecięcej. Komisja konkursowa oceniała nie tylko płynność i poprawność czytania, ale również interpretację tekstu. Wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą umiejętnością czytania. Serdecznie gratulujemy!

   Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu.

   Najwięcej punktów zdobyli:
   I miejsce -  Lidia Gluza kl 2c
   II miejsce -  Mateusz Swianiewicz 2b
   III miejsce  - Zofia Politańska 2c

   Wyróżnienia otrzymali:

   Tobiasz Kaczmarek 2a

   Jan Remiszewski 2b

   Mikołaj Czejarek 2c

    

  • Szkolny konkurs

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • sekretariat@sp2chotomow.pl
   Szkoła Podstawowa nr 2
   im.Orła Białego
   ul. Partyzantów 23
   05-123 Chotomów
  • 22 782 50 11,
   22 782 58 53,
   22 782 51 44


  Galeria zdjęć