• Czytelnicze drzewo

   Czytelnicze drzewo

   Czytanie książek jest ważne, gdyż to one pomagają nam się uczyć i rozumieć świat. Czytając rozwijamy swoje słownictwo, umiejętności myślowe, a także umiejętności pisania. Jest to również trening myślenia krytycznego i analitycznego.

   Z tego powodu w klasie 1a powstało drzewo czytelnicze. Dzięki temu dzieci chętniej sięgają po książkę i rozwijają swoje umiejętności. Drzewo jest codziennie przez nich uzupełniane nowymi karteczkami. Wszystkie dzieci bardzo chętnie dołączyły do tej akcji.

  • Zmiana menu obiadowe

   Zmiana menu obiadowe
  • Walentynki w klasie 1c

   Obchodzone niedawno święto zakochanych, stało się nie tylko okazją do rozmów na temat miłości i sposobu okazywania uczuć drugiemu człowiekowi w ramach edukacji społecznej, bowiem uczniowie klasy 1c wykonywali prace plastyczne oraz ćwiczyli umiejętności komputerowe.

  • Magiczne Walentynki

   Najpiękniejszym sposobem na świętowanie Walentynek jest zrobienie czegoś dobrego dla drugiej osoby. Uczniowie klasy 3a dobrze to wiedzą, więc w ramach dnia zakochanych, przyjaźni i serdeczności zrobiły poduszki- serca, które mają magiczną moc uzdrawiania. Trafią one do pacjentek Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie.

  • Był raz bal, na sto par...

   Był raz bal, na sto par...

   Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Swój długo wyczekiwany bal odbyli również uczniowie klas: 1a, 1b, 2c oraz 3a.

   Tańce, śpiewy i zabawy wciągnęły wszystkie dzieci oraz wychowawców klas. Pomysłowość w doborze strojów karnawałowych nie znała granic. Wiele z nich dzieci wykonały samodzielnie lub przy pomocy członków rodziny. Barwne i ciekawe kostiumy doskonale wtopiły się w klimat szkolnego karnawału. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i baśni. Były tańce przy znanych przebojach, zabawy przy muzyce z chusta animacyjną oraz zabawy z balonami. Wszyscy świetnie się bawili.

   Bal karnawałowy klasa 1a

   Bal karnawałowy klasa 1b

   Bal karnawałowy klasa 3a

   Bal karnawalowy klasa 2c

  • Próbne egzaminy ósmoklasisty

   Próbne egzaminy ósmoklasisty

   Szanowni Rodzice, Drodzy Ósmoklasiści,

   uprzejmie informuję, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021 poz. 202) w naszej szkole zorganizowane będą testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty.

   I egzaminy próbne dla uczniów klas ósmych odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego w następujących dniach:

   • w poniedziałek 22.02.2021 r. z języka polskiego godz. 9:00,
   • we wtorek 23.02.2021 r. z matematyki godz. 9:00,
   • w środę 24.02.2021 r. z języka angielskiego godz 9:00.

   II egzaminy próbne odbędą się w marcu 2021 r.

   p.o. Dyrektor

   Wioletta Tracz

  • Insta.Ling - skuteczna nauka słówek

   Insta.Ling - skuteczna nauka słówek

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   klasy IV- VIII oraz klasa IIa od początku roku szkolnego na lekcjach języka angielskiego realizują program Insta.Ling - skuteczna nauka słówek.

   Najlepsze efekty daje krótka, ale systematyczna nauka. Rozwiązując codziennie kilkuminutowe sesje, dzieci  poznają nowe słówka, utrwalają te, które zostały już poznane i powiększają swoją znajomość słownictwa każdego dnia.

   Z InstaLing możesz korzystać wszędzie w domu, w szkole, w autobusie. Na komputerze, tablecie lub smartfonie.

   Program umożliwia monitorowanie postępów i systematyczności pracy dzieci i młodzieży zarówno przez nauczycieli jak i rodziców dzięki dostępowi do przejrzystych raportów można zobaczyć ich zaangażowanie w naukę słownictwa.

   serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie https://instaling.pl/

  • Niech żyje bal...

   Niech żyje bal...

   Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale.

   Ostatni tydzień tegorocznego karnawału stał się okazją do świętowania w naszej szkole. W dniu dzisiejszym kolejne osoby zmieniały się w księżniczki, wróżki, czarownice,  wampiry, bohaterów z ulubionych bajek i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Uczniowie świetnie się bawili  przy rytmicznej i skocznej muzyce.

   Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

   Bal karnawałowy w klasie 2b

   Bal karnawałowy w klasie 3b

  • Projekt ,,Poradnik zdalnego ucznia"

   Projekt ,,Poradnik zdalnego ucznia"

   Drodzy Uczniowie,

   serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ,,Poradnikiem zdalnego ucznia" przygotowanym przez koleżanki i kolegów z klasy 6a pod kierunkiem Pana Marcina Grzyba.

   Mamy nadzieję, że przygotowany poradnik utrwali waszą wiedzę dotyczącą pandemii COVID -19 oraz przypomni zasady uczenia się w okresie zawieszenia zajęć.

  • Webinar ,,Reaguj i wspieraj".

   Webinar ,,Reaguj i wspieraj".

   Szanowni Państwo,

   uprzejmie informuję, że Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli kontynuuje realizację programu Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość.

   Priorytetowym celem programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji.

   Program jest realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube. Zakładana jest realizacja 3 webinarów dla rodziców oraz 3 dla nauczycieli i środowiska edukacyjnego prowadzonych przez ekspertów tematycznych.

   Drugi webinar adresowany do rodziców będzie dostępny pod adresem: https://youtu.be/i3ZlZwhmqSQ

   Tematyka najbliższego spotkania: Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online. 11.02.2021r. godz.18.00

   Serdecznie zapraszamy do skorzystania.

  • Ach co to był za bal...!

   Ach co to był za bal...!

   5 lutego  uczniowie klasy 1c w tanecznym nastroju przy  dźwiękach poloneza  z filmu A. Wajdy  „Pan Tadeusz” rozpoczęli  bal karnawałowy.

   Sala klasowa zamieniła się w salę balową. Uczestnicy balu zaskakiwali swoimi pomysłami i strojami. Dzieci wcieliły się w bohaterów  znanych bajek i  filmów, wróżki, księżniczki, dinozaury, kowbojów, rycerzy, piratów, policjantów.  Były pląsy i kółeczka, korowody i "szaleństwa", czyli zabawa na całego. Nie zabrakło muzycznych hitów, przy których tancerze bawili się  najlepiej.

   Podczas balu można było również wziąć udział w karnawałowej sesji zdjęciowej, w specjalnej fotoramce. Jury zdecydowało, że każdy z uczestników zasłużył na wyróżnienie i nagrody. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Tegoroczny bal będzie niezapomniany, a pierwszaki już nie mogą doczekać się kolejnego karnawałowego szaleństwa.

  • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów i rodziców

   Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów i rodziców

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   nadal można korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.

   Poradnie psychologiczno-pedagogiczne

   Uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Placówki te działają bez ograniczeń, zgodnie z wewnętrznymi procedurami funkcjonowania w stanie epidemii SARS-CoV-2.

   Udzielanie bezpośredniej pomocy przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne polega m.in. na prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Placówki te wspierają także rodziców w rozpoznawaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży oraz w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych. Informacje na ten temat są dostępne na stronach internetowych poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz w szkołach.

   Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”

   Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.

   Do korzystania z poradni on-line zachęcamy w szczególności:

   • poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
   • placówki doskonalenia nauczycieli,
   • instytucje wspierania rodziny, pomocy społecznej,
   • instytucje ochrony zdrowia, Centra Zdrowia Psychicznego,
   • instytucje wymiaru sprawiedliwości,
   • inne podmioty publiczne i niepubliczne w zależności od potrzeb.

   Formuła on-line zapewnia specjalistom uproszczoną ścieżkę spotkań i konsultacji, co ułatwia wymianę wiedzy i doświadczeń specjalistów z różnych regionów Polski.

   Osoby potrzebujące pomocy, korzystając z wyszukiwarki w postaci interaktywnej mapy Polski, mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę i zarezerwować termin spotkania. Ponadto poradnia posiada bazę wiedzy, w której są zamieszczone artykuły, prezentacje, informacje i scenariusze zajęć. Będzie ona aktualizowana.

   Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. W zakładce „zarejestruj się” należy wybrać opcję „Instytucja”, a następnie założyć profil, podając swoje dane, krótką informację o profilu działalności oraz kadrze merytorycznej. Więcej informacji na temat Poradni Psychologicznej online  

   Bezpłatna infolinia 800 080 222

   Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatna, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

    

  • 14 lutego - wyjątkowym dniem

  • Biblioteka szkolna poleca

    Biblioteka szkolna poleca

   Z przyjemnością zapraszam czytelników do odwiedzania naszej biblioteki. Zakupione zostały  nowe książki – dla starszych, młodszych i najmłodszych. Wśród nowych pozycji znalazły się książki zaproponowane i polecane do przeczytania przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

   Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie bowiem wszystkie zakupione książki to pięknie wydane egzemplarze, które z pewnością zachwycą niejednego czytelnika.

   Dorota  Wójtowicz – nauczyciel bibliotekarz

  • Kampania #SzczepimySię

   Kampania #SzczepimySię

   Kampania informacyjna #SzczepimySię ma uświadamiać, informować i rozwiać wszelkie wątpliwości na temat szczepionki. Jest szeroko komunikowana za pomocą różnych środków masowego przekazu.

   Do skorzystania ze szczepień zachęcamy w telewizji, radiu, Internecie oraz na ulicach miast w całym kraju. Wszystko po to aby uświadamiać, że warto się zaszczepić. Żeby Polacy mieli dostęp do rzetelnych i sprawdzonych informacji uruchomiliśmy portal gov.pl/SzczepimySie. Oprócz najważniejszych tematów dot. szczepionek znajdziecie tam również wypowiedzi ekspertów.

   Ambasadorem akcji został wybitny polski artysta – Cezary Pazura. To niejedyna znana osoba, która wspiera akcję #SzczepimySię. Do promocji szczepień dołączyli również aktorzy Mateusz i Stanisław Banasiukowie, a także wielu sportowców.

   Kampania rządowa na rzecz szczepień przeciw COVID-19 jest koordynowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Wpisuje się w plan działań Narodowego Programu Szczepień – największej operacji logistycznej związanej ze zdrowiem Polaków.

   Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:

   www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-dla-mediow.

   gov.pl/szczepimysie

    

  • Konkurs - Mistrz Literowania "Spelling Bee"

   Konkurs - Mistrz Literowania "Spelling Bee"

   Drogi Uczniu,

   lubisz się uczyć, poznawać nowe słowa i zagadnienia, a nade wszystko chcesz spróbować swoich sił w znajomości języka angielskiego - weź udział w szkolnym konkursie Mistrz Literowania "Spelling Bee", dla klas II - III.

   Pierwszy etap konkursu odbędzie się od 15 do 18 lutego na lekcjach języka angielskiego.

   Zgłoszenia przyjmują Twoi nauczyciele języka angielskiego.

   Serdecznie zapraszamy!

  • Zebranie z rodzicami

   Zebranie z rodzicami

   Szanowni Państwo,

   serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców w dniu 04.02.2021r. (czwartek)

   Zebranie odbędzie się on-line na platformie G-Suite.

   Godziny zebrania dla poszczególnych klas:

   • klasy IV - VIII godz. 18.00,
   • klasy I - III godz. 17:00 - 19:00, w oddziałach edukacji wczesnoszkolnej zebranie odbędzie się w formie indywidualnych spotkań on - line rodzica z wychowawcą klasy. Serdecznie zapraszamy do indywidualnego umawiania się z wychowawcą poprzez dziennik elektroniczny.
  • Niech żyje bal...

   Niech żyje bal...

   Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale.

   Bal karnawałowy  to niezwykły, długo wyczekiwany dzień.  Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w piątek, 29 stycznia, kiedy w klasie II a  odbył się bal pod hasłem „Zgadnij kim jestem?”. Pojawiły się  księżniczki, wróżki, czarownice,  wampiry, strażacy, mumie  i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Uczniowie świetnie się bawili  przy rytmicznej i skocznej muzyce. W  sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy. Nie zabrakło również konkursów, w których dzieci chętnie uczestniczyły.

   Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, w przygotowanie pięknych balowych strojów.
   Kolejny bal karnawałowy w klasie IIa już za rok, niebawem swoją zabawę rozpoczną kolejne klasy.

    

  • Poznaj moje hobby

   Poznaj moje hobby

   W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy III b, prezentowali swoje zainteresowania. Omawiali swoje hobby z wielką pasją, a także bardzo rzeczowo odpowiadali na pytania zadawane przez kolegów.                                     Okazało się, że uczniowie mają wiele zainteresowań, o których reszta kolegów nie wiedziała np.: gra w piłkę, pływanie, rysowanie, tańce, gra na instrumentach muzycznych, gra w tenisa. Prowadzone przez uczniów zajęcia spotkały się z wielką aprobatą, dzięki temu uczniowie poznali się jeszcze lepiej.

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • sekretariat@sp2chotomow.pl


   Szkoła Podstawowa nr 2
   im.Orła Białego
   ul. Partyzantów 23
   05-123 Chotomów


  • 22 782 50 11,
   22 782 58 53,
   22 782 51 44


  Galeria zdjęć