• Nagroda literacka. Czytaj - wybieraj- głosuj.

   Nagroda literacka. Czytaj - wybieraj- głosuj.

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   miło nam poinformować, iż Pani Marta Milewska autorka książki ,,Czy Wróżka Zębuszka istnieje?"- mama dwóch uczniów naszej szkoły Ludwika (2b) oraz Kacpra (6a) Rutkowskich została nominowana do 27 Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej.

   W tym roku po raz kolejny młodzi czytelnicy wybierają swojego zwycięzcę spośród książek nominowanych przez jury 27 Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

   Głosowanie za pomocą formularza dostępnego pod adresem: http://mbp-oswiecim.pl/nagroda-czytelnikow-swiat-koziolka/   trwa od 20 października do 20 listopada 2020r.

   Na głosujących czekają nagrody.

   Serdecznie zapraszamy do głosowania

  • Kup znicz - zrób dobry uczynek!

   Kup znicz - zrób dobry uczynek!

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   od kilku lat wolontariusze naszej szkoły we współpracy z Fundacją Wszystkich Świętych uczestniczą w akcji sprzedaży zniczy, z których dochód przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących.

   Sprzedaż zniczy zawsze odbywała się podczas październikowego Dnia Otwartego, w tym roku ze względu na pandemię nie odbyły się październikowe zebrania z rodzicami jednak nie powstrzymało to wolontariuszy od chęci pomocy innym.

   Od 20 października Wolontariusze Szkolnego Koła PCK pod opieką Pani Marty Lach, będą przeprowadzali akcję.  Dystrybucja zniczy będzie odbywała się codziennie na długich przerwach śródlekcyjnych (koszt znicza to minimum 6 zł). Mamy nadzieję, że uda się nam pobić ubiegłoroczny rekord, który wynosił 705,62 zł.

   Gorąco zachęcamy do udziału!

   Polecamy odwiedzenie strony internetowej oraz mediów społecznościowych fundacji. Facebook FUNDACJA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Instagram @fundacja_ws

   Wolontariusze, Samorząd Szkolny i jego opiekunowie

  • Konkurs - ,,Dyniowe wariacje"

   Konkurs - ,,Dyniowe wariacje"

   Drodzy Uczniowie,

   serdecznie zapraszamy do wziecia udziału w konkursie plastycznym ,,Dyniowe wariacje".

   Do wzięcia udziału w konkursie wystarczy:

   1. Zakupić dynię,

   2. Uruchomić wyobraźnię,

   3. Wyciąć, przyozdobić, pomalować - według własnego pomysłu (technika wykonania pracy dowolna),

   4. Podpisać imieniem, nazwiskiem oraz klasą,

   5. Przynieść na świetlicę szkolną 26 października 2020r.

   Nagrody za udział w konkursie sponosorowane są przez Radę Rodziców.

   Serdecznie zapraszmy do wzięcia udziału.

    

    

  • Dzień Drzewa

   Dzień Drzewa

   10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. Uczniowie klasy 2c również postanowili uczcić ten dzień. Na zajęciach z edukacji przyrodniczej przypomnieli sobie i uświadomili jaką ważną rolę odgrywają  drzewa w życiu człowieka i całego środowiska przyrodniczego. Obejrzeli  film pt.” Co nam dają drzewa” oraz odegrali scenkę dramową, w której wcielili się w rolę drzew proszących ludzi o pomoc. Z dużym zapałem wykonali  pracę plastyczną „Jesienne drzewko”, do  ozdobienia którego użyli  nietypowych materiałów, takich jak: kolorowy makaron, pestki dyni, ryż czy zwinięte w spiralki paski papieru. PAMIĘTAJMY! Drzewa  to nasze wspólne dobro!

  • Ślubujemy i nie zawiedziemy!

   Ślubujemy i nie zawiedziemy!

   Twierdzę – szkoła jest dla ludzi,

   Chociaż uczeń w niej się trudzi.

   Literki w słowa układa,

   Z cyferkami się zmaga.

   Czyta książki oraz wiersze,

   Uczy się co robią świerszcze.

   Zmienia nutki na piosenki,

   Kredką tworzy świat maleńki.

   Po co to? – ktoś zapyta.

   A no po to, moi mili,

   Byśmy w życiu mądrzy byli!

   W myśl tej rymowanki 15 października 2020r. w poczet uczniów naszej szkoły, chętnych do zdobywania wiedzy zostali przyjęci uczniowie rozpoczynający naukę w naszej szkole.

   Uroczystość pasowania na ucznia pierwszoklasistów oraz ślubowania na Sztandar Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie uczniów klasy 1a,1b,1c oraz 4b, była ważnym wydarzeniem całej społeczności szkolnej.

   Na koniec uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez wychowawców klasy oraz upominki w postaci książek ,,Mój pierwszy słownik ortograficzny" ufundowane przez Radę Rodziców, zaś uczniowie klasy czwartej pamiątkowe kubki.

   Nowo przyjętym ,,Chotomowskim Orlętom" życzymy naukowych sukcesów oraz wspaniałej przygody z nauką w murach naszej szkoły. 

   Wychowawcy oraz Dyrektor

    

    

  • Konkurs fotograficzny

   Konkurs fotograficzny

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym ,,Barwy jesieni" organizowanym przez Gminę Jabłonna oraz Gminne Centrum Kultury W Chotomowie.

   Główną nagrodą jest bon o wartości 1000 zł.

    

    

  • Dzień Edukacji Narodowej

   Dzień Edukacji Narodowej

   Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich osób związanych z oświatą w związku z powyższym wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły składamy jak najserdeczniejsze życzenia z okazji dzisiejszego święta.

   Uczniom – aby zawsze chcieli wiedzieć więcej, odkrywali w sobie nowe pasje, mieli nieustającą ciekawość świata i ludzi.

   Nauczycielom – aby nieśli kaganek oświaty mając niezachwianą nadzieję, że to, co robią na rzecz edukacji jest drogą do tworzenia nowych pokoleń Polaków.

   Pracownikom szkoły – aby wiedzieli, że dzięki ich pracy szkoła jest piękna, przyjazna i bezpieczna.

   Wszystkim życzymy zdrowia, wytrwałości w tym trudnym covidowym czasie i abyśmy wszyscy doczekali spokojnego, zwykłego życia bez reżimu sanitarnego i bez lęku o przyszłość.

   p.o. Dyrektor

   Wioletta Tracz

  • Konkurs - 100 lecie Bitwy Warszawskiej

   Konkurs - 100 lecie Bitwy Warszawskiej

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   w ramach kampanii Pamiętamy! 100-lecie Bitwy Warszawskiej Wojewoda Mazowiecki ogłasza konkurs, skierowany do młodzieży na najlepszy komiks związany z Bitwą Warszawską. Konkurs będzie trwać do 24 listopada 2020 r.

   Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wiek od 13 do 18 lat) będą mieli za zadanie przygotować komiks dotyczący wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską. Nadesłane prace będą oceniane m.in. pod względem fabuły, zgodności z faktami historycznymi i szaty graficznej.

   Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w mediach społecznościowych. Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet.

  • Dzień Otwarty

   Dzień Otwarty

   Szanowni Państwo,

   pragniemy poinformować, że zaplanowany na 15 października Dzień Otwarty został odwołany. Powyższa decyzja wynika z troski o zdrowie Nas wszystkich.

   Jednocześnie informuję, że wychowawcy, nauczyciele oraz specjaliści szkolni pozostają z Państwem w kontakcie poprzez dziennik elektroniczny.

   Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna

  • Konkurs „Pięknie czytam”

   Konkurs „Pięknie czytam”

   Regulamin Szkolnego Konkursu „Pięknie czytam” dla klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie

   Cele konkursu:

   1. Kształtowanie wśród dzieci nawyku czytania książek.

   2. Sprawdzenie techniki głośnego czytania uczniów klas II.

   3. Stwarzanie warunków do realizowania się i rozwijania indywidualnych

   talentów dziecka.

   Informacje o konkursie:

   1. Konkurs odbędzie się 19 października 2020 roku o godz.11.30.

   2. Skierowany jest do uczniów klas II szkoły podstawowej, wyłonionych

   przez wychowawcę w klasowych eliminacjach. Każdą klasę II reprezentuje

   3 uczniów.

   3. Rywalizacja odbywa się w kategorii indywidualnej.

   4. Uczestnicy czytają losowo wybrane fragmenty literatury dziecięcej.

   5. Komisja konkursowa ocenia technikę czytania: płynność, poprawność

   czytania, interpretację tekstu, stosowanie znaków interpunkcyjnych.

   6. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.

   Organizatorzy konkursu

   Lucyna Zygan

   Justyna Jędrzejewska

   Aneta Filipiak

  • Mali Detektywi Przyrody na tropie słoneczników

   Mali Detektywi Przyrody na tropie słoneczników

   W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 2 c, w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej, zgłębiali tajniki roślin oleistych. Szczególną uwagę zwrócili na słoneczniki. Dowiedzieli się, w jakim celu uprawia się te rośliny i do czego są wykorzystywane. Te piękne, przypominające słońce kwiaty zainspirowały nas do wykonania pracy plastycznej. Zapraszamy do obejrzenia naszych dzieł, które wymagały od nas dużej precyzji i cierpliwości.

  • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

   Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

   14 października to Dzień Edukacji Narodowej, jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, świetlica szkolna będzie czynna w godz. 7:00 - 17.30.

   Stołówka szkolna w tym dniu nie będzie wydawać posiłków.

  • Święto książek

   Święto książek

   Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to   święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. 

   Jego odchody rozpoczęto w 1999 r. pierwotnie obchodzone było tylko przez jeden dzień, w czwarty poniedziałek października, zaś od 2008 r.  obchodzone jest przez cały październik.

   Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

   Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Z książką Ci do twarzy”, a więc serdecznie zapraszamy do szkolnej biblioteki, bo każdemu z książką do twarzy.

  • Cyberprzemoc - poradnik dla rodziców

   Cyberprzemoc - poradnik dla rodziców

   Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dostęp do sieci to szansa dla młodego człowieka na rozwój, która może jednak okazać się zagrożeniem. Statystyki pokazują, że ponad 60% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat używa urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon, w tym 25% z nich codziennie. Dlatego warto zadbać o to, aby dzieci mogły korzystać z zasobów internetu w sposób bezpieczny.

   Jak uchronić dzieci przed niepożądanymi treściami? Jak ustrzec je przed zagrożeniami w sieci? Przemoc, której dzieci doświadczają w internecie jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego.

   Cyberprzemoc to zjawisko, które najczęściej dzieje się poza wiedzą rodziców. Może ono dotknąć każdego, zarówno najzdolniejszego ucznia, jak i tego, który na lekcjach radzi sobie nieco gorzej.

   Aby dowiedzieć się więcej o cyberprzemocy i jej konsekwencjach, a także o tym jak chronić dzieci, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie”, który został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.

   Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

  • Szkolna bilioteka poleca

   Szkolna bilioteka poleca

   Czytanie to fajna rzecz,

   książce nie mów nigdy precz,

   ona otworzy świata tajemnice,

   i przez nieznane poprowadzi granice.

   Szkolna biblioteka rozpoczyna cykl zachęcający do sięgania po książki. jako pierwszą poleca pozycje:

   ,,Asiunia"

   Autor: Joanna Papuzińska

   Ilustracje: Maciej Szymanowicz

   Historia małej Asiuni, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne. A co dalej? Zachęcam do przeczytania…

   Dorota Wójtowicz

   nauczyciel bibliotekarz

  • Żywa lekcja przyrody

   W piątek uczniowie klasy 1a, 2a, 2c i 3a brali udział w zajęciach przyrodniczych z udziałem prawdziwych sów. Podczas spotkania, dzieci dowiedziały się o zwyczajach drapieżników, a także  poznały ciekawostki z ich życia. Miały okazję obejrzeć, jak wyglądają sowie szpony, dowiedzieć się dlaczego ptaki te bezszelestnie latają i po co im doskonały słuch. Największą atrakcją jednak okazało się spotkanie „oko w oko” z żywymi ptakami. Uczniowie mogli podziwiać 2 reprezentantów gatunku: płomykówkę i puszczyka. Bardzo dziękujemy za tak interesujące spotkanie, które było dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

  • Wybory Samorządu Uczniowskiego

   29.09.2020 w klasach IV-VIII odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, w których uczniowie większością głosów na swoich reprezentantów wybrali:

   Julię Czajkę (7a) - przewodnicząca

   Marię Bednarek (7a) - wiceprzewodnicząca

   Julię Wojcieską (7a) - sekretarz.

   Gratulujemy zarządowi Samorządu Uczniowskiego, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

  • Konkurs ,,Rowerowa Gmina Jabłonna"

   Konkurs ,,Rowerowa Gmina Jabłonna"

   Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

   Wójt Gminy Jabłonna – Pan Jarosław Chodorski zaprasza do udziału w Konkursie Rowerowa Gmina Jabłonna” - na najlepszy krótki filmik zrealizowany na terenach ścieżek rowerowych w Gminie Jabłonna.

   Przewidziano cenne nagrody!

    

  • Warsztaty ,,Telewizja od kuchni"

   Warsztaty ,,Telewizja od kuchni"

   28 września uczniowie  klasy VII a i VIII a naszej szkoły wybrali się do Pałacu w Jabłonnie na warsztaty „Telewizja od kuchni” w ramach Festiwalu Nauki PAN.

   Warsztaty prowadził znany dziennikarz i podróżnik - Jakub Porada.  Współtwórca programu TVN24 przybliżył zebranym tajniki pracy w telewizji. Opowiedział o swojej drodze do kariery, sukcesach i niepowodzeniach.  Omówił wymagania, które powinien  spełniać kandydat na dziennikarza. Udzielił też kilku cennych rad i wskazówek aspirującym do tego zawodu. W czasie warsztatów uczniowie, pod kierunkiem prowadzącego, uczyli się, jak przeprowadzać ciekawy wywiad, unikać błędów podczas pracy przed kamerami i prezentować się na castingach.

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • sekretariat@sp2chotomow.pl


   Szkoła Podstawowa nr 2
   im.Orła Białego
   ul. Partyzantów 23
   05-123 Chotomów


  • 22 782 50 11,
   22 782 58 53,
   22 782 51 44


  Galeria zdjęć