Stereotypowo dzieciństwo i młodość utożsamiane są z okresem największej beztroski i szczęścia. Taki też jest przekaz wielu treści marketingowych. Jednak świat dzieci i młodzieży w rzeczywistości nie zawsze wygląda tak bajkowo.
Na przykład 17% uczniów drugich klas podstawówki, określając swoje emocje i nastrój w minionym tygodniu, wskazało na poczucie smutku – wynika z badania przeprowadzonego w 2022 r. na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka.
29% uczniów klas szóstych odwoływało się do tej samej emocji, a do złego stanu zniechęcającego do aktywności aż 32%. Jeśli chodzi o licea i technika, to do apatii przyznało się aż 49% uczniów. Wskazywali oni również na przytłoczenie problemami (45%) czy poczucie, że mają wszystkiego dość (44%).
Patrząc na powyższe dane nie można zostać obojętnym i należy dołożyć wszelkich starań, aby pomóc młodemu człowiekowi w okresie kryzysu emocjonalnego, dlatego tegoroczny Tydzień Zdrowia chcemy poświęcić zagadnieniu zdrowia psychicznego.
Przez najbliższy tydzień uczniowie naszej szkoły będą pochylali się nad tematem dotyczącym zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, wskazując na niepokojące objawy, sposoby pomocy czy wreszcie przyczyny.
Na sam początek serdecznie zapraszamy uczniów do odwiedzenia szkolnych gazetek korytarzowych na pierwszym piętrze przygotowanych przez Panią Wiolettę Tracz poświęconych depresji.
Mamy także nadzieję, że zamieszczony na szkolnym profilu Fb filmik do wiersza Pana Marka Bartkowicza ,,Czemu wróbelku" przygotowany przez Panią Elizę Nozderko oraz Panią Agnieszkę Dowierciał wraz z uczennicami klasy 2b, wszystkich wprawi w radosny nastrój.
https://www.facebook.com/100063655804664/videos/1466688530587043