• Przygoda z świetlicą rozpoczęta

• 18.09.2023
          • Nowy rok szkolny zawitał na dobre także w świetlicy. Korzystając z pięknej pogody dzieci codziennie bawiły się na powietrzu. Brały udział także w innych aktywnościach. Wspominały minione wakacje, poznały regulamin świetlicy, podpisały kontrakt, omawiały i utrwalały zasady ruchu drogowego. Nie zabrakło także wspólnych zabaw, konstrukcji z klocków i gier planszowych. Dzieci oglądały także filmy edukacyjne, wykonywały różne zadania i prace plastyczne.

• Kropkowy zawrót głowy

• 18.09.2023
          • 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności i odwagi w pokonywaniu trudności. Świętowanie w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią dziewczynki imieniem Vashti bohaterką książki, którą napisał Peter H. Reynolds. Po rozmowie na temat sztuki i różnych umiejętności bądź problemów, dzieci zajmowały się kolorowymi kropkami wykonując  ciekawe zadania i prace plastyczne. Było dużo śmiechu i radości podczas zabaw z chustą animacyjną. Wszyscy przeżyliśmy wyjątkowy dzień.

Nie zabrakło także kropkowych aktywności w klasach edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klasy 2a podczas piątkowych zajęć, chętnie opowiadali rówieśnikom o tym, co lubią i w czym są dobrzy. Uświadomili sobie, że w każdym z nich drzemie jakiś talent. Z wielkim zapałem wykonali pracę plastyczną zatytułowaną „Jesienny liść. Do tego wykorzystali magiczny blok, w którym wydrapali wzory z kropek. Każda z prac okazała się inna i niepowtarzalna

• Piątek dla przyrody

• 16.09.2023
          • Wczorajszy dzień w naszej szkole był dniem poświęconym trosce o przyrodę i nasze otoczenie, a to wszystko dlatego, że w dniach 15 – 17 września 2023 r. przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „niezaśmiecania”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

My również jako gmina i szkoła włączyliśmy się w tą szczytną dla naszej planety akcję.

Naszą szkołę reprezentowała klasa 6a i 6b pod opieką Pani Marty Lach, Pani Eweliny Kościeszy, Pani Anny Szewczyk oraz Pani Malwiny Wolskiej. Wszyscy uczestnicy akcji solidnie wykonali swoje zadanie, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że w czystym środowisku żyje się lepiej.

To właśnie jej należy się szacunek i odpowiednie traktowanie, aby długo nam służyła i cieszyła nasze oczy.

Wszystkim uczniom należą się słowa pochwały za zaangażowanie, wysiłek i wspólną pracę w szczytnym celu.

• Konkurs GCK ,,Symbole Narodowe"
        • WDŻ
        • Wystartowała edukacyjna przygoda

• 04.09.2023

w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tym samym, po 72 dniach beztroski i zabawy skończył się czas letniego wypoczynku, czas przeznaczony nie tylko na regenerowanie sił, ale także na poznawanie nowych pięknych miejsc.

Początek roku szkolnego otwiera kolejny etap, wypełniony z jednej strony obowiązkami, a z drugiej – wyzwaniami. Dla większości 1 września to dzień powrotu w znajome, szkolne mury, do spotkań z przyjaciółmi i ulubionymi nauczycielami, dla pierwszoklasistów – to wejście w zupełnie nowe, nieznane środowisko, to niepewność, ale i nadzieja, to stres, ale i radość.

Drodzy Uczniowie,

na progu nowego roku szkolnego życzę Wam, aby spędzony w murach szkoły czas był okazją do wspólnego odkrywania świata w każdym jego wymiarze. Odważnie podejmujcie nowe wyzwania, rozwijacie swoje talenty, nie marnujcie danego Wam czasu.

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

życzę Państwu niewyczerpanych pokładów siły, pomysłowości i wytrwałości. Spoczywa na Państwu duża odpowiedzialność, ale jestem głęboko przekonana, że Wasze zaangażowanie i ogromne serce pozwoli młodym ludziom sięgać po to, co wydaje się nieosiągalne.

Szanowni Rodzice,

wspierajcie swoje dzieci, dostrzegajcie nawet najmniejsze sukcesy i motywujcie do pokonywania kolejnych wyzwań stających na drodze młodego pokolenia. Wspólnie budujmy szkolną codzienność - tak, aby szkoła stała się ,,miejscem rozwijania skrzydeł", które będą w stanie osiągnąć wysokie loty.

Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za dzisiejszą obecność, w sposób szczególny dziękuję Wójtowi Gminny Jabłonna - Panu Jarosławowi Chodorskiemu, za dzisiejszą obecność oraz skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli słowa.

• Animator sportu

• 04.09.2023

uprzejmie informuję, że na terenie boiska naszej szkoły od września do końca października w dni nauki szkolnej - od poniedziałku do piątku w godzinach 15-18 (jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne) będą odbywały się zajęcia z Animatorem Sportu prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły Panią Martę Lach.

Zajęcia realizowane są w ramach Budżetu Gminy Jabłonna.

Serdecznie zapraszamy!

• Przydział szatni

• 03.09.2023

poniżej zamieszczam przydział szafek i boksów dla poszczególnych oddziałów klasowych w roku szkolnym 2023/2024.

Drodzy Rodzice,

uprzejmie proszę o zakup worków lub toreb do przechowywania obuwia dla uczniów mających szatnie w boksach.

Pozostawienie zmienionego przez ucznia obuwia w worku lub torbie znacząco ułatwia utrzymanie szatni w czystości.

• Informacja o obiadach
        • Plan lekcji

• 01.09.2023

w zakładce ,,plan lekcji" został zamieszczony tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych dla poszczególnych oddziałów klasowych.