Dobrze Cię widzieć!
- 27.02.2019
Pomimo tego, że długie zimowe wieczory odchodzą powoli w zapomnienie i coraz dłużej możemy cieszyć się słońcem, warto pamiętać, że zasady bezpieczeństwa na drodze nie ulegają zmianie bez względu na porę dnia. Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej finansowej przez Ministerstwo Sprawiedliwości pt.: ,,Dobrze Cię widzieć” – realizowanej w ramach projektu ,,Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w szczególności dzieci i młodzieży. W dniach od 4 do 8 marca podczas godziny wychowawczej uczniowie szkoły podstawowej, zostaną zapoznani z bezpieczeństwem na drodze, poznają ,,7 odblaskowych
rad drogowych” i dowiedzą się jak należy dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymają kamizelki odblaskowe i ulotki informacyjne.
Koordynatorem szkolnej akcji jest p. Wioletta Tracz.
Pamiętaj ,,Dobrze Cię widzieć!, ,,Dobrze Cię zobaczyć kolejny raz!”
Konferencja wojewódzka „Komunikacja w przestrzeni publicznej i prywatnej”
- 26.02.2019
Szanowni Państwo,
z związku z zaplanowaną na dzień 28 lutego 2019 r. konferencją wojewódzką „Komunikacja w przestrzeni publicznej i prywatnej”, zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie rodzicom dzieci/uczniów zaproszenia do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.
http://kuratorium.waw.pl/konferencja-komunikacja
Dodam, że konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 (rejestracja uczestników
od godziny 9:00), a liczba miejsc jest ograniczona.Zaproszeni prelegenci omówią m. in. komunikację na różnych etapach życia, istotę i typologię zjawiska mowy nienawiści, metodę porozumiewania się bez przemocy (wg Marshalla Rosenberga), komunikację w szkole, przestępczość z nienawiści i odpowiedzialność
w odniesieniu do tych czynów, a także przedstawiona będzie oferta zajęć/ szkoleń/ warsztatów dedykowana szkołom i placówkom oświatowym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów
w Warszawie.Starszy wizytator
Wydziału Wychowania i Kształcenia Specjalnego
-/-
Renata Karwat
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
- 25.02.2019
W najbliższy piątek w Chotomowie odbędzie się uroczystość w związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po uroczystościach, około godz. 20:00 w Filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu organizatorzy zapraszają na projekcję filmu "Wyklęty".
Egzamin ósmoklasisty i gimnazjalisty
- 25.02.2019
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji:
Wieczór Piosenki Francuskiej
- 26.02.2019
22 lutego Joanna Turczyńska, uczennica klasy 3 a gimnazjum, wzięła udział w Wieczorze Piosenki Francuskiej, w Zespole Szkół Salezjańskich w Legionowie. Joasia zaśpiewała piosenkę z filmu „Piękna i Bestia” – „La Belle et la bête”. Z widowni oklaskiwały Joasię koleżanki z klasy.
- 20.02.2019
18 lutego w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje szkół podstawowych w kategorii dziewcząt w siatkówce. Nasza reprezentacja dziewcząt z klasy 5A mimo ambitnej i dobrej gry minimalnie przegrała ze starszymi od siebie rywalkami. Gratulujemy dziewczynom walki i zaangażowania na boisku a przeciwniczkom życzymy udanego startu na dalszym etapie zawodów.
Konkurs „Mazowsze – moja mała ojczyzna”
- 12.02.2019
Muzeum Niepodległości w Warszawie ogłasza XVIII edycję konkursu Mazowsze – moja mała ojczyzna
Uczestnicy konkursu
Konkurs organizowany jest w kilku kategoriach wiekowych:
Szkoły podstawowe klasy 0-3
Szkoły podstawowe klasy 4-8
Szkoły ponadpodstawowe
Cele konkursu:
– próba wyrażenia przez uczestników konkursu własnego stosunku do ,,małych ojczyzn” – rodzinnego domu, miejsca zamieszkania, regionu,
– bliższe poznanie własnego otoczenia, ze szczególnym uwzględnieniem wartości dziedzictwa kulturowego ( zabytki, miejsca pamięci, lokalne tradycje i obyczaje itp.),
– pobudzenie zainteresowania młodego pokolenia warunkami współczesnego rozwoju rodzinnych miejscowości oraz regionu, z uwzględnieniem form twórczości artystycznej i działalności kulturalnej,
– inspirowanie dzieci i młodzieży w zakresie twórczego promowania własnego regionu ( w tym środowisk lokalnych), jego historii, dorobku i dziedzictwa kulturowego.
Konkurs jest realizowany w następujących kategoriach
1) Szkoły podstawowe klasy 0-3
praca plastyczna: Moja mała Ojczyzna, zaprezentowanie w formie plastycznej miejsc związanych z Mazowszem w formie rysunku, malarstwa, grafiki, collagu, plakatu ( format 40 × 30 lub 50 × 70)
praca plastyczna: wzór banknotu z wymyśloną walutą Mazowsza ( awers i rewers)
(format A-4)
2) Szkoły podstawowe klasy 4-8
forma dokumentalna: przewodnik w programie power – point2010 : Mistrz mojej małej ojczyzny– zaprezentowanie postaci, z której dumny jest dany region, miejscowość. Ukazanie jej związków z danym regionem, wkładu, jaki wniosła w jego rozwój, miejsc z nią związanych.
Praca powinna mieć formę przewodnika po takich miejscach.
cykl fotografii pod hasłem Tu jestem !Mój dom, szkoła, pasje, hobby przedstawiających Zabytki Mazowsza( 3-4 szt. format A-4) opatrzonych komentarzem
3) Szkoły ponadpodstawowe
spot reklamujący małą miejscowość bądź okolicę, nie dłuższy niż 3 minuty, wykorzystujący obraz i dźwięk, bądź niestatecznej prezentacji multimedialnej (na DVD).
praca literacka – wspomnienia członków rodziny, mieszkańców miejscowości, bohaterów lokalnych spisane przez uczestnika w formie opowiadania, eseju, rozprawki, ( od 2 do 4 stron w formacie A-4, odstęp 1,5, czcionka 12) lub wiersza
Prace, które nie mieszczą się w wyżej wymienionych kategoriach, nie będą oceniane przez komisję.UWAGA! Jedną szkołę w danej kategorii może reprezentować maksymalnie 5 uczniów. Może oznaczać to konieczność przeprowadzenia wewnętrznych eliminacji.
Regulamin konkursu dopuszcza jedynie prace indywidualne, które mogą być napisane/wykonane pod merytorycznym kierunkiem jednego opiekuna.
Wszystkie prace proszę przynosić do Pani Sylwii Baranowskiej do 28 lutego. 1 marca zostanie powołana komisja wewnątrzszkolna, która zadecyduje o wybraniu 5 prac z danej kategorii i przesłaniu do Muzeum Niepodległości w Warszawie.
Konkursy matematyczne
- 07.02.2019
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. 1 WDP w Legionowie wraz z nauczycielami matematyki pragnie poinformować o zorganizowaniu:
– XXVI Minikonkursu Matematycznego dla uczniów klas 4, 5 i 6,
– Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 7, 8 i 3 gimnazjum z gminy i powiatu legionowskiego oraz zaprosić do wzięcia w nim udziału.
Konkursy organizowane są w celu rozwijania zainteresowań i uzdolnień matematycznych oraz ujawniania talentów wśród uczniów.
Konkursy zostaną przeprowadzone w dwóch etapach.
I etap – szkolny 19 lutego 2019 roku o godzinie 9:00, na terenie zainteresowanych szkół
II etap – powiatowy 25 kwietnia 2019 roku o godzinie 9:00, w Szkole Podstawowej nr 8 im.1 WDP w Legionowie.
Uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie nagród odbędzie się w maju 2019 roku
w Szkole Podstawowej nr 8 im. 1 WDP w Legionowie.
Uczniowie zainteresowani udziałem w konkusie proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki (p. Adriany Redlickiej, p. Katarzyny Tomporowskiej i p. Doroty Wołosiewicz)
Informacja o obiadach
- 14.12.2018
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że obiady do stołówki szkolnej będzie dostarczała Firma cateringowa Sani&Sazi "Zdrowi i najedzeni".
W związku z powyższym będą obowiązywały nowe deklaracje obiadowe, następuje zmiana konta na które należy dokonywać wpłat za obiady. Gmina Jabłonna dopłaca 3 zł do każdego zestawu obiadowego i drugiego dania.
Ceny obiadów uległy obniżeniu, koszt opłat dla rodziców:
- jedno danie – zupa: 2,00 zł
- jedno danie – drugie danie z deserem i piciem: 4,00 zł
- zestaw obiadowy (zupa i drugie danie z deserem i piciem): 6,00 zł.
Deklaracje otrzymają uczniowie w szkole, będą również dostępne na stronie internetowej szkoły.
dyrektor szkoły
Bezpieczne Ferie
- 22.01.2019
Wycieczka do Muzeum Historycznego w Legionowie
- 21.01.2019
18 stycznia uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Historycznego w Legionowie. Dzieci poznały historie dalekich wypraw Aliny i Czesława Centkiewiczów na tereny polarne, gdzie pisarze doświadczyli wielu przygód. Dowiedziały się jaki był niezbędny ekwipunek I Polskiej Wyprawy Polarnej, na którą wyruszył Czesław Centkiewicz w 1932 r. na Wyspę Niedźwiedzią. Na koniec obejrzały animowany film „Zaczarowana zagroda”. Największą radość sprawiło dzieciom zbudowanie wielkiego igloo.
27 FINAŁ WOŚP
- 13.01.2019
Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Legionowie
- 16.01.2019
14 stycznia uczniowie z klasy 1a, 1b oraz 2a wybrali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Legionowie. Dzieci zaprezentowały Kombatantom kolędy a dziewczynki z 2a zagrały na dzwonkach "Lulajże Jezuniu". Seniorzy byli zachwyceni występem. Na koniec uczniowie wręczyli kartki z życzeniami. Były to bardzo wzruszające chwile zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów.
Photon
- 04.01.2019
Uczniowie klasy Ib mają zajęcia edukacyjne z nowym robotem, którego nazwały Toffik. Tak naprawdę to Photon, który jest interaktywnym robotem edukacyjnym polskiej produkcji, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony. Dzieci były zachwycone nowym interaktywnym przyjacielem, który będzie im pomagał zdobywać nowe informacje.
Deklaracje na obiady
- 20.12.2018
Szanowni Państwo,
w związku z tym, że od 2 stycznia 2019 roku obiady do stołówki szkolnej będzie dostarczała nowa firma cateringowa udostępniamy nowe deklaracje.
Przetwarzanie_danych_osobowych_Sani__Sazi_.docx
Informacja firmy Sani&Sazi dla rodziców:
Świąteczne życzenia
- 22.12.2018
Szanowni Państwo,
nadchodzą Święta Bożego Narodzenia.
Jak zawsze spotkamy się przy stole, podzielimy się opłatkiem z tymi, którzy są teraz z nami i z tymi, którzy pozostali w naszych sercach.
Zbliżający się okres świąt skłania nas do refleksji, zadumy i wyciszenia. Mamy nadzieję, że będzie to też czas radości, rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania, czas wypełniony zapachem świątecznych potraw.
Życzymy Państwu, aby okres Bożego Narodzenia stał się okazją do umacniania wiary w to, co dobre i piękne Niech ten świąteczny nastrój pozostanie w naszych sercach na długo. Niech w całym nadchodzącym roku nie opuszcza Państwa pomyślność, a optymizm i pogoda ducha wypełniają każdy dzień.
społeczność szkolna
Jasełka najmłodszych
- 20.12.2018
Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Uczniowie ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
Archiwum Aktualności