Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
w zakładce ,,plan lekcji" został opublikowany tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych obowiązujący od 17 lutego 2025 roku.
Wioletta Tracz
dyrektor szkoły
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
w zakładce ,,plan lekcji" został opublikowany tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych obowiązujący od 17 lutego 2025 roku.
Wioletta Tracz
dyrektor szkoły
Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczam szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń do klasy pierwszej na rok szkolny 2025/2026, raz z kartą zgłoszenia oraz zarządzeniem Wójta Gminny Jabłonna.
Wioletta Tracz
dyrektor szkoły
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
po zapoznaniu Państwa z historią Chotomowa, nadszedł czas na publikację drugiego filmiku nagranego przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu edukacyjnego ,,Moja mała ojczyzna" pod opieką Pani Justyny Jędrzejewskiej.
Tym razem przedstawiamy Chotomów z ujęciu humorystycznym.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez uczennice klasy VIIIb: Amelię Majchrowską oraz Michalinę Wojtachnię.
W tygoniu poprzedzającym ferie zimowe uczniowie klasy 1c pod opieką Pani Katarzyny Dziedzic oraz Pani Anny Szewczyk zrealizowali styczniowe zadanie - smakowowita sensoryka. - w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Gra zmyslami".
Celem projektu jest m.in.: wielozmysłowe poznawanie świata przez dzieci, rozbudzanie kreatywności, stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw, tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
poniżej zamieszczamy materiały dotyczące bezpiecznego wypoczynku zimowego przygotowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie.
W świetlicy szkolnej, w ramach projektu edukacyjnego "Babcia potrafi to ja też..." przez cały pierwszy semestr chętne dzieci uczyły się szydełkowania korzystając z włóczek, kordonków, szydełek i nożyczek zakupionych z programu "Laboratoria Przyszłości".
Cierpliwie przerabiały oczka, półsłupki i słupki, a niektóre z dzieci opanowały robienie "magicznego kółeczka".
Zrobiły łańcuszki, bransoletki, podkładki, torebeczki, opaski na uszy, ptaszki a ostatnio bałwanki. Ponieważ w tym roku Walentynki wypadają podczas ferii postanowiliśmy uszyć serduszka dla przyjaciół.
Piątkowy dzień - tuż przed feriami zimowymi - uczniowie klasy 2a i 2b pod opieką Pani Anety Filipiak, Pani Ewy Ernest, Pani Moniki Janczewskiej oraz Pani Ireny Koper postanowili spędzić wspólnie na integracyjnym wyjeździe, dlatego też wybrali się do kina na seans filmu "Kleks i wynalazek Filipa Golarza". Jest to najnowsza ekranizacja przygód kultowego Pana Kleksa.
Film, będący nowoczesną interpretacją klasyki, zabrał uczniów w magiczny świat pełen przygód, tajemnic i inspirujących wynalazków.
Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.
W minionym tygodniu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej obchodzili Międzynarodowy Dzień Puzzli. Niewiele osób wie, że puzzle układa się już od ponad 260 lat, a za ich twórcę uznaje się Johna Spilsbury, który wykonał pierwsze drewniane puzzle jako pomoc naukową w nauce geografii dla swoich uczniów.
Dzieci wysłuchały i obejrzały prezentację multimedialną, obserwowały zawody w układaniu puzzli i zobaczyły największe na świecie puzzle, które znajdują się w muzeum we Wrocławiu.
Dowiedziały się, także, że układanie puzzli uczy, wytrwałości, cierpliwości, koncentracji i spostrzegawczości. Buduje wiarę we własne możliwości, trenując pamięć i rozwijać zdolności manualnie.
Następnie w grupach i indywidualnie układały puzzle o różnym stopniu trudności zarówno te w formie tradycyjnej jak również online. Wykonały także własne puzzle na zajęciach plastycznych.
Zajęcia wywołały u dzieci radość i satysfakcję z osiągniętego celu. Wszyscy świetnie się bawili.
Mieszkam w Polsce,
jestem Polakiem,
lecz jeszcze bardziej,
czuję się chotomowiakiem.
Bo jest na mapie mała kropka,
ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz.
W naszej Gminie jest ciekawie i wesoło
w moim świecie naokoło.
Kto do nas raz trafi, wrócić tutaj pragnie,
no bo w naszej Gminie naprawdę jest ładnie.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
większość z Nas w Chotomowie żyje, mieszka, uczy się, robi zakupy, spotka z przyjaciółmi i bliskimi, a niektórzy nawet pracują. Ale co tak naprawdę, wiemy o Chotomowie? Czy znamy jego historię? A jak Chotomów postrzegają młodzi mieszkańcy?
Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie Państwo, jeśli zostaniecie z nami na kilka najbliższych tygodni, bowiem uczniowie klas ósmych pod opieką Pani Justyny Jędrzejewskiej, przygotowali projekt edukacyjny pt. „Moja mała ojczyzna - Gmina Jabłonna”.
Głównym celem projektu było rozwijanie poczucia własnej tożsamości i więzi emocjonalnej z regionem będącym częścią naszej Ojczyzny.
Projekt „Moja mała Ojczyzna”, miał za zadanie realizację jednej z podstawowych potrzeb człowieka - potrzeby przynależności. Każdy człowiek dorasta w konkretnej rodzinie, środowisku biologicznym i społecznym, a budowanie poczucia tożsamości i więzi opiera się na wiedzy i relacjach interpersonalnych.
Zadaniem uczniów było stworzenie krótkich filmików, które w najlepszy sposób pokazałyby Chotomów oraz jego najbliższą okolicę oraz zapoznały innych z historią i osobami tworzącymi naszą społeczność.
W najbliższych tygodniach cyklicznie będą prezentowane prace uczniów. Dziś zaczynamy od filmiku ukazującego historię Chotomowa - przygotowanego przez uczennicę klasy 8b - Barbarę Grodek
Zachęcamy do oglądania!
Drodzy Uczniowie,
już w najbliższy poniedziałek, tj. 3 lutego rozpoczniecie długo wyczekiwany czas odpoczynku. Zapewne masz kilka pomysłów jak je spędzisz: może wyjazd na narty, może zagraniczny wyjazd w dalekie ciepłe kraje, a może po prostu sądzenie czasu z bliskimi.
Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia, wystarczy, że odwiedzisz naszą szkolną bibliotekę, a dokładnie regał z nowościami, następnie z półki weźmiesz wybraną pozycję, a Pani Dorota po weryfikacji wypożyczy Ci ją do domu. Te trzy proste etapy zagwarantują Ci wieczór lub wolny czas pełen przygód i czytelniczych podróży.
A to wszystko dlatego, że wraz z końcem i początkiem nowego roku kalendarzowego - z inicjatywy Dyrektora Szkoły oraz Nauczyciela Bibliotekarza - księgozbiór naszej szkolnej biblioteki wzbogacił się o przeszło 441 nowych pozycji. Są wśród nich przede wszystkim książki zaproponowane przez uczniów oraz rekomendowane przez nauczycieli.
Zakupione pozycje odpowiadają zainteresowaniom uczniów, a wśród jest wiele lektur szkolnych, zarówno dla klas młodszych, jak i starszych. Są książki obyczajowe, młodzieżowe, detektywistyczne, przyrodnicze, komiksy oraz książki poruszające problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości i pomocy innym.
Biblioteka szkolna czeka. Serdecznie do niej zapraszamy.
W dniu wczorajszym uczniowie klas 6a i 6c wybrali się do teatru Komedia w Warszawie na spektakl teatralny „You can fail! Porażka Show.
Celem wyjazdu było umożliwienie uczniom kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo oraz podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie zachowania w teatrze.
Sektakl You can fail! Porażka Show to wspólna produkcja Teatru Komedia i Teatru 21 – zespołu teatralnego, którego aktorkami i aktorami są głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem.
Uczniowie z zaciekawieniem oglądali przedstawienie. Największą zaletą tego ciekawego spektaklu były podejmowane tematy i płynące z nich wnioski oraz odważne, świetnie działające interakcje aktorów z publicznością, co szczególnie podobało się uczniom.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
z radością informujemy, iż w kolejnej edycji szkolnego konkursu plastycznego: ,,Aktywna i bezpieczna zabawa w czasie ferii" zostali wyłonieni laureaci:
1 miejsce: Dobrawa Kosewska - uczennica klasy 1c
2 miejsce: Jagoda Szajerka - uczennica klasy 1b
3 miejsce: Marlena Wierzbicka - uczennica klasy 3b
Wyróżnienia otrzymały:
Łucja Gąbka z klasy 2a, Sofia Mazynskaia z klasy 3a, Blanka Chodakowska z klasy 3b.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujmy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.
Ostanie dni dla uczniów klasy 2b upłyneły pod znakiem projektu edukacyjnego ,,Kalendarze" realizowanego pod opieką wychowawczyni pani Ewa Ernest.
W ramach tego projektu drugoklasiści dowiedzieli się do czego służy kalendarz i jakie są jego rodzaje. Poznali historię kalendarza oraz znaki rzymskie. Nauczyli się odczytywać i zapisywać na różne sposoby daty z kalendarza. Uczestnicy projektu wiedzą już, ile tygodni i dni ma dany miesiąc oraz co to jest rok przestępny.
Na zakończenie projektu każde dziecko wykonywało zaprojektowane przez siebie planery tygodniowe, w których zaznaczało swoje aktywności i zajęcia dodatkowe. Natomiast pracując w grupach, uczniowie wykonali projekt stojącego kalendarza. Opracowując model kalendarza dzieci zwracały uwagę na to, czy liczba dni w poszczególnych miesiącach jest właściwa oraz czy prawidłowo zaznaczone są ważne daty i dni świąteczne. Wykonane kalendarze stoją w widocznym miejscu w sali klasowej i często służą uczniom podczas zajęć jako pomoce dydaktyczne.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
z radością informujemy, że kolejny rok udało nam się zebrać pokaźną - rekordową kwotę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a to wszystko dzięki przygotowanemu stanowisku oraz dzielnym wolontariuszom.
Wykaz poszczególnych puszek:
Łączna kwota jaką zebraliśmy, to 15 944,64 zł + 148 euro + 14$ + inne nominały narodowe.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowisko.
Swoje podziękowania kieruje także do Pani Aleksandry Jankowskiej - koordynatora i organizatora stanowiska szkolnego oraz nauczycieli opiekujących się stanowiskiem: Pani Agnieszki Czarneckiej, Pani Eweliny Kościeszy oraz Pani Elizy Nozderko.
W sposób szczególny dziękuję także wolontariuszom, zarówno tym z puszkami jak i tym na stanowisku.
Wioletta Tracz
dyrektor szkoły
W piątek w naszej szkole Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Agnieszki Czarneckiej oraz Pani Agnieszki Dowierciał zorganizował dzień piżamowy, podczas którego uczniowie mogli przyjść do szkoły w swoich ulubionych piżamach. Wydarzenie to łączyło w sobie zabawę, integrację i edukację. Poza rozrywkowym charakterem miało również głębsze znaczenie, ponieważ stanowiło gest solidarności z chorymi dziećmi. Była to wyjątkowa okazja do przekazania istotnych wartości i podjęcia ważnych tematów w nietypowy sposób.
W miniony piątek uczniowie klasy 8b pod opieką Pani Justyny Jędrzejewskiej wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii na cmentarzu parafialnym w Chotomowie.
W tym roku przypada 162 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Był to najdłuższy zryw niepodległościowy, w którym stoczono ponad 1200 potyczek. Pomimo porażki, jaką ponieśli powstańcy i okrutnych represji ze strony zaborców, nasi przodkowie nie wyrzekli się polskiej kultury, tradycji i języka. To dzięki takim mężnym Polakom, po 123 latach niewoli Polska odzyskała upragnioną wolność.
Na naszym parafialnym chotomowskim cmentarzu spoczywa powstaniec styczniowy - śp. Wincenty Rapczyński, nasi uczniowie odwiedzając jego mogiłę, uczestniczyli w lekcji podczas której bliżej poznali postać narodowego bohatera.
Nie zapomnieli także o złożeniu kwiatów w imieniu całej społeczności szkolnej oraz zapaleniu zniczy.
W dniu dzisiejszym zakończył się projekt edukacyjno - wolontarystyczny realizowany przez grupę wolontariuszy po opieką Pani Ireny Koper.
Uczennice z klas 8a i 5b od listopada 2024 roku poznawały tajniki obsługi maszyny do szycia, technikę ściegów szycia ręcznego i maszynowego, fastrygowania oraz przyszywania guzików. Po poznaniu sposobów wykonania, wolontariuszki dzielnie i z zapałem przystąpiły do szycia płóciennych i bawełnianych toreb oraz ozdabiania ich kolorowymi guzikami.
Gotowe torby zostały opatrzone metkami wolontariatu naszej szkoły i będą do kupienia na stoisku WOŚP przygotowanym przez Panią Aleksandrę Jankowską.
Uwaga: Seria limitowana ilościowo!!!
W dniu wczorajszym uczniowie klasy 3B pod opieką Pani Justyny Skibińskiej uczestniczyli w nietypowej lekcji języka angielskiego.
Tematem przewodnim lekcji było "robienie zakupów". Dzieci wcielały się w role sprzedawców oraz klientów, kupowały różne produkty, pytały o cenę i liczyły pieniądze. W ten sposób miały okazję ćwiczyć język angielski w codziennych sytuacjach, co jest niezwykle cenne w procesie nauczania. Ponadto, nauczyły się nowych słówek i zwrotów związanych z zakupami, co na pewno przyda im się w przyszłości. Lekcja była pełna entuzjazmu i zaangażowania ze strony uczniów.
Warto zaznaczyć, że była to lekcja otwarta, czyli tak w której mogli uczestniczyć inni nauczyciele. Prowadzenie takich lekcji jest bardzo wartościowe zwłaszcza dla nauczycieli rozpoczynających pracę, a nawet pracujących wiele lat w zawodzie. W ten sposób dzielimy się swoimi pomysłami i doświadczeniem zawodowym.
Powered by aSc EduPage