• Zielona szkoła na Ziemi Kłodzkiej

• 06.06.2022
          • W dniach 30.05- 03.06.2022 r. uczniowie klasy 5b pod opieką Pani Katarzyny Tomporowskiej i Pani Eweliny Kościeszy oraz uczniowie klasy 8a pod opieką pani Ewy Zomkowskiej i pani Sylwii Kalinowskiej uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej.

Zwiedzaliśmy Kopalnię Złota oraz Średniowieczną Osadę Górniczą w Złotym Stoku i uzdrowiskowy Lądek-Zdrój. Byliśmy w Jaskini Radochowskiej, jednej z największych i najciekawszych jaskiń w Sudetach. W  Parku Linowym czekała nas wspaniała zabawa. W Kłodzku przeszliśmy trasę podziemną i podziwialiśmy Stare Miasto.

Wyzwaniem dla wszystkich była górska wycieczka  z przewodnikiem na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Kolejne ciekawe miejsca, które zwiedziliśmy, to: Kudowa Zdrój, Kaplica Czaszek w Czermnej oraz park zdrojowy w Polanicy Zdrój.  Wspaniale bawiliśmy się na Letnim Torze Saneczkowym i w labiryncie. W Międzygórzu odbyliśmy  pieszą wycieczkę górską, podziwialiśmy Wodospad Wilczki – największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, drugi co do wielkości w Sudetach. Przejazd Luxtorpedą, nowoczesną, super szybką kolejką linową, dostarczył mnóstwa wrażeń uczestnikom wycieczki, zaś pobyt na szczycie Czarnej Góry pozwolił podziwiać piękno gór.

W drodze do domu zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, zwiedziliśmy  z przewodnikiem Stare Miasto– Rynek Główny z wrocławskimi zabytkami: Ratusz, zabytkowe kamienice, bajkowe domki Jasia i Małgosi, zabytkowy pręgierz, Jatki – średniowieczną uliczkę, most piaskowy i kościół Św. Anny. W  ukrytych zaułkach  poszukiwaliśmy wszędobylskich krasnali, które obrały stolicę Dolnego Śląska za swoją małą ojczyznę.

Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni. Wieczorne tańce, ognisko i wspólne zabawy z pewnością pozwoliły nam się  zintegrować i choć na chwilę zapomnieć o szkolnych obowiązkach.

• Fanty na loterię

• 05.06.2022

już w najbliższą sobotę tj, 11 czerwca odbędzie się Piknik Rodzinny ,,W rodzinie siła".

Podczas pikniku będzie można wziąć udziała w loterii fantowej, w której każdy los wygrywa.

Serdecznie zachęcamy do przynoszenia fantów na loterię np. książek, maskotek, puzzli, gier planszowych, gadżetów firmowych.

Dochód z loterii zostanie przekazany dla Gabrysi.

Okażmy nasze serce i dajmy Gabrysi oraz jej rodzinie siłę i narzędzie do walki z chorobą.

• Projekt edukacyjny „ Żywe obrazy”

• 03.06.2022
          • Sztuka jest ważnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat. Uczniowie klasy 3a nie pozostają obojętni na urok sztuki, dlatego tak chętnie przystąpili do udziału w projekcie edukacyjnym „Żywe obrazy”.

Głównym celem projektu było stworzenie żywych obrazów, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa przy udziale ludzi przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką daną scenę z autentycznych obrazów. Uczniowie wykazali się talentem aktorskim, a także niesamowitą kreatywnością, ponieważ wykorzystali wszelkie dostępne środki, aby jak najwierniej odtworzyć wybrane przez siebie obrazy.

Projekt żywo zainteresował dzieci sztuką i sprawił, że wcześniej nieznane obrazy stały się rozpoznawane.

W projekt z ogromnym zaangażowaniem, wyobraźnią i poczuciem humoru, włączyli się nie tylko uczniowie, ale również i rodzice.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i  pomysłowość, a szczególnie rodzicom za nieocenioną (jak zawsze) pomoc.

Wychowawca Justyna Jędrzejewska

Zapraszamy do niezwykłej galerii – ŻYWYCH OBRAZÓW.

• Integracyjny wyjazd klas trzecich

• 02.06.2022
          • Z okazji Dnia Dziecka klasy 3a, 3b i 3c wybrały się na wycieczkę do kina „ Helios” w Legionowie na film pt. „ Pan Wilk i spółka”.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.

• Dzień Dziecka w klasie 2c

• 02.06.2022
          • 1 czerwca był dla uczniów klasy 2c dniem pełnym niespodzianek i atrakcji.

Uczniowie zostali zapoznani z przygotowaną przez wychowawcę klasy prezentację filmową, mówiącą o tym, jak i gdzie  obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Dziecka, czym jest  UNICEF i Konwencja o prawach dziecka.

Kolejną niespodzianką było kino i popcorn, w trakcie, którego dzieci oglądały film ,,Dzika ekipa".

Nie zabrakło także życzeń od wychowawcy.

• 01.06.2022
          • Dzień dziecka, to dzień pełen wrażeń i emocji, których nie zabrakło w dniu dzisiejszym w naszej szkole.

Już z samego rana uczniów spotkała bardzo miła niespodzianka będąca prezentem ufundowanym przez Radę Rodziców.

W tym roku każdy uczeń otrzymał voucher ważny przez 6 miesięcy, na dowolnie wybrany przez siebie film w sieci kin Helios na terenie całego kraju.

Bardzo serdecznie dziękujemy, za wspaniałe prezent, które na pewno zostaną wykorzystane jako integracja klasy lub mile spędzony czas w gronie kolegów, koleżanek, szkolnych przyjaciół czy też rodziny.

Uczniowie SP2 Chotomów

W dniu dzisiejszym nie zabrakło też świętowania w gronie klasy, w związku z tym odbyły się poranki filmowe, nie zabrakło także wspólnych gier, zabaw, rozmów, a nawet wyjść na lody.

• Kochani Uczniowie,

• 01.06.2022
          • z okazji dzisiejszego święta - Dnia Dziecka, życzymy Wam uśmiechu  i radości na każdy dzień, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe oraz nieustającej miłości najbliższych.

Niech każdy dzień będzie dla Was niesamowity i wyjątkowy, pełen beztroskiej zabawy.

Życzymy Wam Drodzy Uczniowie, abyście na swojej drodze rozwoju spotykali cudownych przyjaciół i jeszcze cudowniejszych nauczycieli i inspiratorów. Rozwijajcie swoje talenty i pasje, żyjcie najpiękniej jak umiecie, wykorzystując każdy dzień.

Dyrektor Szkoły,

Grono Pedagogiczne,