Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
poniżej zamieszczamy wyniki konkursu literackiego ,,Moja baśń" organizowanego przez Panią Klaudię Klejnglas.
Serdecznie gratulujemy.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
poniżej zamieszczamy wyniki konkursu literackiego ,,Moja baśń" organizowanego przez Panią Klaudię Klejnglas.
Serdecznie gratulujemy.
Szkolne przygotowania do pikniku, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, czyli 15 czerwca w godzinach 10:00 - 14:00 trwają w najlepsze.
Dzięki pomysłowi i zdobyciu materiałów przez Panią Irenę Koper uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Sylwii Kalinowskiej rozpoczęli hodowlę roślin - ziół i kwiatów, które będzie można nabyć na naszym pikniku, poniżej zamieszczamy efekty pracy i troski o rośliny.
Każdy najdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy.
W piątym dniu wycieczki, czyli 7 czerwca uczniowie klas siódmych przybyli do Malborka. Tu zwiedzili największy w Europie i na świecie zamek gotycki - dawną siedzibę wielkich mistrzów Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Jego budowa trwała niemal dwa wieki, od 1280 roku do połowy XV wieku. Początkowo była to siedziba komtura, a od 1309 roku „stolica” Zakonu, czyli siedziba wielkiego mistrza i władz Prus Zakonnych.
Od 1457 roku do czasu pierwszego rozbioru Malbork był rezydencją polskich królów. W 1772 roku dostał się pod władzę Prus, a w czasie II wojny światowej został on poważnie zniszczony. Odbudowę zaczęto w 1947 roku. Pięćdziesiąt lat później zamek w Malborku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Strudzeni, lecz zadowoleni nastolatkowie wieczorem przybyli do Chotomowa. Chwile razem spędzone na zielonej szkole na długo zapiszą się w ich pamięci. Podczas takich wyjazdów nawiązują się przecież trwałe przyjaźnie i zacieśniają więzi między rówieśnikami.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
poniżej publikujemy wyniki konkursu ,,Pięknie czytam w języku angielskim"
Serdecznie gratulujemy.
Z radością informujemy, że uczniowie klasy 6a ukończyli projekt Ja w świecie emocji fundacji Uniwersytet Dzieci koordynowany przez Panią Annę Szewczyk.
Celem projektu było m.in. zapobieganie kryzysom zdrowia psychicznego, wzmocnienie pozytywnej samooceny oraz doskonalenie umiejętności rozwiązywania konfliktów.
Podczas godzin wychowawczych uczniowie poruszali następujące tematy:
Od dłuższego czasu w ramach projektu ,,Moja babcia to potrafi, więc ja też" przy użyciu pomocy zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, w świetlicy szkolnej dzieci pod opieką Pani Anny Malinowskiej poznawały tajniki dziergania na drutach, a ostatnio uczą się szydełkować.
Szydełkowanie to doskonały sposób na relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków. Rozwija kreatywność, koncentrację i uczy cierpliwości. Doskonali zręczność rąk i palców co jest przydatne w wielu dziedzinach życia. Praca z kolorową włóczką to zabawa, która przynosi radość i uśmiech na twarzach dzieci oraz piękne efekty pracy.
To już ostatni dzień Zielonej Szkoły klasy 5a, 5c oraz 6b w województwie świętokrzyskim. Dziś uczniowie odwiedzili Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej w którym podziwiali największą w Polsce wystawę militariów pod gołym niebem, uczestniczyli również w grze terenowej. Na zakończenie każdy mógł się przejechać gazikiem oraz sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy.
Wszyscy jednogłośnie uznali, że wspólnie spędzone trzy dni to doskonała okazja do integracji i lepszego poznania się, dlatego już nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki.
Opiekunowie pragną podziękować uczniom za wzorowe zachowanie podczas wyjazdu oraz wspólnie spędzony czas. Niestety w tej sytuacji doskonale sprawdziło się polskie przysłowie: ,,Wszystko co dobre, szybko się kończy."
W ostatnim tygodniu, w świetlicy szkolnej dzieci poznały przepiękną baśń " Dzikie łabędzie" w ramach projektu "W krainie baśni Andersena".
Wysłuchały audiobooka, omawiały treść z nauczycielem świetlicy - Panią Anną Malinowską, rozwiązywały krzyżówkę oraz quizy interaktywne dotyczące wysłuchanej baśni.
Na koniec wykonały z folii i farb piękne prace plastyczne.
Jak się okazało nie tylko uczniowie klas IV - VIII lubią wyjazdy na Zieloną Szkołę, tym razem w ślad za nimi poszli także nasi trzecioklasiści, którzy pod opieką Pani Aleksandry Jankowskiej, Pani Katarzyny Dziedzic, Pani Malwiny Wolskiej oraz Pani Anny Szewczyk udali się na dwudniową edukacyjną przygodę do Jura Parku w Bałtowie.
Zachwyceni i zmęczeniu uczniowie po swoim powrocie w dniu dzisiejszym wyjazd określają krótko, ale bardzo wymownie: ,,Mnóstwo wiedzy, doświadczeń i zabawy. Było super".
W czwartek uczniowie klas siódmych odwiedzili helskie fokarium i poznali historię foczki Balbinki. Po południu powędrowali plażą do najstarszej w Polsce latarni morskiej w Rozewiu. Wieczorem integrowali się przy ognisku piekąc kiełbaski oraz grając w piłkę. To był kolejny przyjemnie spędzony dzień, aż trudno uwierzyć, że tak szybko nasz wyjazd minął i już jutro wracamy do domów.
Dzisiejszy dzień dla uczniów obfitował w moc wrażeń związanych z rozrywką i zabawą.
Odwiedzając Park Rozrywki Sabat Krajno, uczniowie podróżowali po różnych krajach zwiedzając ich główne zabytki, a to dzięki odwiedzeni Alei Miniatur, następnie korzystali z szeregu atrakcji takich jak: mega strefa dmuchańców, stacja kosmiczna, łódeczki, AquaRoller, Eurobangee, skuterki, CrazyYacht, kino 6D oraz park papug.
Zwieńczeniem dnia jest trwająca obecnie dyskoteka.
Szkolne przygotowania do pikniku, który odbędzie się 15 czerwca trwają już od dłuższego czasu.
Dzięki pomysłowi i zdobyciu materiałów przez Panią Irenę Koper uczniowie klasy 2a, 2b, 3a, 3b pod opieką Pani Lucyny Zygan, Pani Elizy Nozderko, Pani Aleksandry Jankowskiej oraz Pani Katarzyny Dziedzic rozpoczęli hodowlę roślin - ziół i kwiatów, które będzie można nabyć na naszym pikniku.
Pierwszym zadaniem było ozdobienie glinianych doniczek. Później dzieci mogły przystąpić do dalszej pracy. W doniczkach znalazły się m.in. nasiona aksamitek, bazylii czy pietruszki, które obecnie pięknie rosną na szkolnych parapetach.
W poniedziałek 3 czerwca uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2b odbyli wycieczkę do Ratusza w Legionowie, gdzie oglądali przedstawienie teatralne pt. "Kot w butach".
Przedstawienie to opowieść o przygodach sprytnego kota, który w pomysłowy sposób pomaga biednemu młynarzowi Stefanowi w osiągnięciu szczęścia. Spektakl niósł przesłanie o tym, że nie warto kłamać i oszukiwać - należy żyć uczciwie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły historię sprytnego kota i prostodusznego młynarczyka.
Środy dzień dla uczniów klasy 1a, 1b, 2a oraz 2b był bez wątpienia dniem spotkania z nowym doświadczeniem jakim jest praca z drewnem, bowiem uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Panią Katarzynę Wierzbicką przy wsparciu mam z Rady Rodziców.
Pierwszym zadaniem uczniów było przygotowanie sobie materiałów do pracy, następnie sklejenie i pomalowanie ich według własnego uznania tak, aby powstał ludzik, który kolejno po dodaniu zawieszki stawał się własnym, personalizowanym i niepowtarzalnym brelokiem.
Praca z drewnem oraz unoszący się jego zapach sprawił uczniom wiele radości. Bardzo dziękujemy za dzisiejszy dzień, oczekując kolejnych warsztatów w przyszłym tygodniu, głównie z oddziałami IV - VIII, które staną przed zupełnie innym, niemal stolarskim wyzwaniem.
Warsztaty są nagrodą od Rady Rodziców dla poszczególnych oddziałów, za minimum 80% wpłaty na fundusz Rady Rodziców.
Jedni wolą morze inni góry, bez wątpienie uczniowie klasy 5a oraz 6b wraz z grupą uczniów z klasy 5c wolą tę drugą wersję, ponieważ tym razem w ramach Zielonej Szkoły udali się do Województwa Świętokrzyskiego.
Środa, czyli pierwszy dzień ich trzydniowej integracji rozpoczął się od wczesnej zbiórki pod szkołą, aby punktualnie o godz. 6:30 wyruszyć po edukacyjną przygodę.
W dniu dzisiejszym po autokarowej podróży uczniowie znaleźli siły do odbycia wraz z przewodnikiem górskiego spaceru na trasie Nowa Słupia - Łysa Góra - Huta Szklana - 12,4 km, aby następnie zwiedzać Zamek w Chęcinach, a po dotarciu do hotelu wspólnie uczestniczyć w integracji.
Bez wątpienia dzisiejszy dzień pełen wrażeń i wysiłku spowodował, że wszyscy grzecznie śpią w swoich pokojach.
W środę uczniowie klas siódmych zawitali do Gdyni. Zwiedzili Okręt - Muzeum ORP "Błyskawica", uczestniczyli w lekcji edukacyjnej w Muzeum Marynarki Wojennej na temat: "Tradycje i zwyczaje marynarskie", a następnie popłynęli statkiem pirackim w rejs. Wieczorem relaksowali się na plaży w Jastrzębiej Górze, szukając bursztynów.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
poniżej publikujemy wyniki szkolnego konkursu pt.: ,,Wiersze jak malowane" organizowanego przez Panią Klaudię Klejnglas.
Serdecznie gratulujemy.
Czerwiec to bardzo często najcieplejszy miesiąc roku szkolnego, dlatego lekcje przedmiotowe organizujemy również na świeżym powietrzu. Tym razem klasa IVa pod opieką Pani Ewy Chudzik miała okazję brać udział w matematycznym pojedynku. Nie było tu słabych drużyn, wyrażenia dwumianowane to dla naszych uczniów pestka.
Jak widać szkolna działka i zakupione z funduszu sołeckiego stoły do prowadzenia zajęć lekcyjnych bardzo się przydają, a uczniowie bez wątpienia oczekują kolejnych zajęć w plenerze.
W dniu 4 czerwca 2024 r. klasę 2b odwiedził Game Developer - Pan Artur Malczyk, prywatnie tata naszej uczennicy - Helenki, który jest odpowiedzialny za tworzenie gier komputerowych.
To praca przy różnych momentach rozwoju produktu, od koncepcji po stworzenie wydajnych, czystych kodów i ciekawych efektów audiowizualnych. W przeszłości Pan Artur pracował m.in. nad grą "Wiedźmin".
Obecnie jest w trakcie tworzenia dla dzieci, nowej, interesującej gry, której premiera jest zaplanowana na 2026 r. Już nie możemy się doczekać efektów końcowych.
Uczniowie klas 7a i 7b pod opieką p. Ewy Zomkowskiej, p. Katarzyny Tomporowskiej, p. Agnieszki Czarneckiej i p. Justyny Skibińskiej uczestniczą w pięciodniowej wycieczce nad morze. Pierwszego dnia zwiedzali urokliwy Gdańsk, poznali najważniejsze zabytki miasta: Złotą Bramę, Ratusz, Katedrę, Fontannę Neptuna i wiele innych. Wysłuchali licznych ciekawostek na temat historii miasta. Wieczorem podziwiali piękny zachód słońca w Jastrzębiej Górze.
Natomiast w dniu dzisiejszym spędzali czas na wspólnych grach i zabawach integracyjnych, podczas których nie zabrakło radości i uśmiechu.
Powered by aSc EduPage