Drodzy Uczniowie,
Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Agnieszki Czarneckej oraz Pani Agnieszki Dowierciał serdecznie zaprasza na wspólną zabawę.
Drodzy Uczniowie,
Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Agnieszki Czarneckej oraz Pani Agnieszki Dowierciał serdecznie zaprasza na wspólną zabawę.
Od początku roku szkolnego dzieci w świetlicy, w ramach projektu edukacyjnego " Babcia potrafi, to ja też" muczą się szydełkować korzystając z szydełek i włóczek zakupionych z programu ,,Laboratoria Przyszłości". Chętni uczniowie, a ich nie brakuje poznały tajniki szydełkowania, uczyły się robić oczka, oczka ścisłe, półsłupki, słupki oraz magiczne kółka. Ostatnio z pomocą wychowawcy robiły ptaszki i podkładki pod kubki.
Efekty można podziwiać poniżej.
Uczniowie klas piątych w ramach projektu edukacyjnego pt. „Historia pisma” zmierzyli się z kolejnym zadaniem, tym razem zgłębili tajniki tworzenia papirusu oraz poznali niezwykłe pismo obrazkowe starożytnego Egiptu- hieroglify.
To rodzaj pisma, które pojawiło się już kilka tysięcy lat temu w starożytnym Egipcie.
Znaki którymi się posługiwano znacznie różnią się od naszych dzisiejszych liter. Te dziwne obrazki bardziej przypominają emotikonki niż literki. Właśnie dlatego pismo egipskie jest nazywane pismem obrazkowym.
Uczniowie na lekcjach historii prowadzonych przez Panią Justynę Jędrzejewską, mieli okazję samodzielnie pisać hieroglify, co pozwoliło im lepiej zrozumieć trudności i precyzję wymaganą od starożytnych skrybów.
Chwile pełne zadumy, wzruszeń i przemyśleń czekały na wszystkich, którzy w dniu dzisiejszym odwiedzili mury naszej szkoły, uczestnicząc w przedstawieniu z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pt.: Ile orłów sprzedano zbyt tanio?
Przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Justyny Jędrzejewskiej oraz Pani Lucyny Zygan, obejrzeli nie tylko goście, którzy przybyli na naszą uroczystość:
a także bardzo licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy Chotomowa i okolicy.
Przedstawieniu towarzyszyła także wystawa ,,Chotomów na drodze do Niepodległości", ukazująca lokalnych bohaterów walczących o naszą wolność.
Szanowni Państwo,
bardzo dziękuję, za tak liczne przybycie i poświęcony czas.
Pamiętajmy, że to na nas dorosłych spoczywa obowiązek patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży.
Swoje podziękowania kieruję także do Pań przygotowujących przedstawienie oraz uczniów występujących.
Wioletta Tracz
dyrektor szkoły
Nasi pierwszoklasiści już na dobre ,,zadomowili się" w szkole, znają jej każdy zakamarek i czują się bardzo swobodnie.
W ciągu ostatnich dni poznawali bibliotekę, jej zasady funkcjonowania oraz księgozbiór, dla niektóry jest to kolejna wizyta, a dla jeszcze innych stale odwiedzane miejsce.
Podczas lekcji bibliotecznej Pani Dorota Wójtowicz przybliżyła różne tajniki biblioteczne, przypomniała kodeks wzorowego czytelnika oraz oficjalnie przyjęła uczniów w poczet czytelników bibliotecznych.
Podczas zajęć uczniowie skorzystali z dostępnej mini czytelni i przeczytali kilka stron wybranej przez siebie książki, adresowanej do uczniów w ich wielu, na koniec chętni skorzystali z okazji i wypożyczyli książkę do domu.
Życzymy wszystkim pięknych chwil przy kartach wspaniałych historii, przygód i opowiadań.
Niesamowite emocje towarzyszyły w dniu dzisiejszym wszystkim uczestnikom turnieju unihokejowego rozgrywanego na etapie powiatowym w Szkole Podstawowej w Łajskach w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii Igrzyska Dzieci w unihokeja.
Reprezentacja chłopców klas 4-6 naszej szkoły jako mistrz Gminy Jabłonna dzielnie walczyła i godnie reprezentowała naszą szkołę i gminę ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Bardzo niewiele zabrakło do podium i upragnionego medalu. Ostatecznie jednym punktem w generalnej klasyfikacji wyprzedziła nas Szkoła Podstawowa nr 8 z Legionowa, z którą w bezpośrednim meczu zremisowaliśmy 1-1.
Zamieniając smutek na zaangażowanie i dalszą pracę nad rozwojem i doskonaleniem swoich umiejętności cieszymy się z przeżytych dziś nowych doświadczeń i optymistycznie patrzymy w przyszłość.
W tym roku Międzynarodowy Dzień Tolerancji wypadł w sobotę 16 listopada dlatego w dniu wczorajszym w świetlicy szkolnej dzieci rozmawiały o tym, co to jest tolerancja.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że tolerancja to szacunek i akceptacja innych osób, które wyglądają, myślą i żyją inaczej, to poszanowanie pochodzenia, religii i kultury.
Dzieci oglądały filmy edukacyjne, brały udział w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną i nie tylko.
W ramach projektu edukacyjnego "DIY-zrób to sam. Pozytywny recykling i nie tylko" samodzielnie i w grupie wykonały rampy dla samochodów z kartonu i rolek po papierze, którymi się potem świetnie razem bawiły. Dzisiejszy dzień był pełen radości i śmiechu.
Drodzy Uczniowie,
na zgłoszenia oczekujemy do 21 listopada.
Dorota Wójtowicz
nauczyciel bibliotekarz
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie pt: ,,Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa", konkurs adresowany jest do uczniów kl. 1-8.
Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie szopki bożonarodzeniowej, przestrzennej w dowolnej technice.
Harmonogram konkursu:
Przewidziane są nagrody za I, II i III miejsce. Pozostałe prace otrzymają upominiki.
Ocenie podlegać będą: pomysłowość, oryginalność, zgodność z tematem i estetyka pracy.
Każda praca powinna zawierać metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora ora klasę.
Zapraszam do udziału.
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym "Slay in the USA". Klasy 7 w ciągu 5 dni - począwszy od poniedziałku, tj. 18 listopada 2024 roku - odwiedzą wirtualnie 5 znanych miast Stanów Zjednoczonych. Będą to: Nowy Jork, Chicago, Las Vegas, San Francisco, Los Angeles. Przed nami informacje kulturowe i zadania do wykonania.
Wytrwali uczniowie losować będą nagrody - kupony do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego. Koordynatorkami wydarzenia w naszej szkole są panie: Oliwia Krawczykowska, Justyna Skibińska i Katarzyna Kościesza.
Enjoy the journey!
Wyobraźnia, to nie tylko fantazjowanie i zmyślone historie. To dzięki niej, dziecko dostrzega różne możliwe rozwiązania oraz interpretuje zjawiska.
W ostatnim tygodniu dzieci na świetlicy wybrały się do świata wyobraźni. Świetliczaki obejrzały film edukacyjny pt. ,,Czym jest wyobraźnia ", śpiewały piosenkę ,,Wyobraźni moc" opowiadającą o nudzie. Za pomocą sznurka jutowego stworzyły abstrakcyjne obrazki, serduszka, pieski a nawet samochód wyścigowy, które potem zostały pomalowane farbami. Jak się okazało dzieci uwielbiają wszelkie zabawy z mieszaniem kolorów.
Kolejną z takich właśnie zabaw trochę niedocenioną jest właśnie zabawa kleksami. Tworzenie wielobarwnych kleksów daje dziecku możliwość twórczej ekspresji, która jest niezbędna dla jego samorozwoju i samopoznania, stymuluje rozwój percepcji wzrokowej niezbędnej w nauce czytania.
W mijającym tygodniu uczniowie klasy 3b pod opieką Pani Ireny Koper, Pani Katarzyny Kupnowickiej oraz Pani Elizy Nozderko, po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności krawieckie.
Używając pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie uszyli piękne serduszka i bombki dla naszych seniorów.
Radość widoczna na twarzy uczniów, była zapewnieniem, że taki rodzaj zajęć nie tylko doskonali umiejętność szycia czy pobudza kreatywność, ale także pozwala twierdzić, że wielu z uczniów okryło swoją nową pasję i zainteresowanie.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
z radością informuję o kolejnym sukcesie szermierczym naszej uczennicy.
Irenka Machnio, uczennica klasy 2b zajęła VI miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Floretowym z okazji Święta Niepodległości, który rozegrał się 10 listopada w Toruniu.
Serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.
Wioletta Tracz
dyrektor szkoły
W dniu dzisiejszym klasy edukacji wczesnoszkolnej odwiedził Teatr Magic!
Dzieci miały okazję obejrzeć interaktywny spektakl, w którym wraz z Panem Pętelką oraz jego przyjacielem Promyczkiem, zwiedziliśmy kolorowy świat emocji.
Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się, jak rozpoznawać swoje emocje, nazywać je i jak radzić sobie z nimi na co dzień. To była nie tylko świetna zabawa, ale także cenna lekcja o tym, jak okiełznać emocje i lepiej zrozumieć siebie.
16 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Agnieszki Czarneckiej oraz Pani Agnieszki Dowierciał zorganizował akcję pt. „ Każdy jest inny, ale razem stanowimy jedną całość”.
W dniu dzisiejszym na długich przerwach, uczniowie mogli pokolorować swoją małą, ale wyjątkową część układanki, słuchając przy tym piosenki Stanisława Sojki „Tolerancja”.
Niestety nie udało się dziś naszym uczniom klas 7-8 zdobyć medali w gminnych zawodach w koszykówkę. Dziewczyny jak i chłopcy zajęli 4 miejsce.
Żeńska i męska reprezentacja naszej szkoły dzielnie walczyła podczas całego turnieju, ale niestety musieliśmy uznać wyższość swoich rywali. To nie był nasz turniej, uczyliśmy się jak godnie i z honorem przyjmować porażki.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się małymi krokami, a my już tworzymy dla Was świąteczne ozdoby, dlatego bardzo prosimy o wsparcie naszego warsztatu, wszelkiego rodzaju półfabrykatami, z których wykonamy ozdoby na sprzedaż podczas kolejnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego.
Pieniądze ze sprzedaży, zostaną przekazane na cel charytatywny.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
w tym roku Samorząd Szkolny oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK włączyli się w akcję ,,Kolorowe kredki."
Akcja polega na zbieraniu kredek ołówkowych jest proekologiczna, wspiera recykling i uczy, że to co mi nie jest potrzebne, może pomóc innym.
Przyłącz się i TY, przynieś swoje stare, nieużywane kredki ołówkowe, a my posegregujemy je i prześlemy do Fundacji ,,Kolorowa kredka".
Szczegółowe informacje dotyczące działalności fundacji znajdziecie na stronie:
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych we współpracy z Ministrem Edukacji Narodowej organizuje kolejną, IV edycję konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu drzewa genealogicznego swojej rodziny na podstawie własnych badań: wywiadów z członkami rodziny, poszukiwań w archiwum domowym bądź archiwach państwowych.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stroni internetowej:
Powered by aSc EduPage