• Spotkanie profilaktyczne w klasach I - III

• 04.04.2022
          • Z inicjatywy pani Ewy Ernest w ubiegłym tygodniu najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła pani sierż. szt. Agata Halicka z Komendy Powiatowej w Legionowie z wydziału prewencji.

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem sierż. szt. Agata Halicka zaprezentowała film. Następnie przypomniała reguły bezpieczeństwa, jakie należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Zachęcała dzieci do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegała najmłodszych przed zawieraniem znajomości przez Internet, zwracała uwagę, jak należy się zachować, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy zaatakuje nas pies.

Oczywiście podczas wizyty nie mogło zabraknąć pokazu sprzętu policyjnego tj.: kajdanki, pałka policyjna, „lizak”. Bardzo dziękujemy pani Agacie za inspirujące spotkanie.

• Kwiecień - miesiącem Autyzmu

• 03.04.2022
          • Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy o Autyzmie.

Celem akcji jest pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia i uwrażliwienie innych na problemy dotkniętych nim osób i ich rodzin.

Okażmy solidarność z osobami dotkniętymi  Autyzmem poprzez niebieski obiór w dniu 4 kwietnia.