• Aktualności

    • Projekt edukacyjny ,,Nie marnuj chwili"
     • Projekt edukacyjny ,,Nie marnuj chwili"

     • 04.06.2021
     • Klasa 1a z końcem maja zakończyła udział w projekcie pt. "Nie marnujmy chwil". Projekt miał na celu promować wartość pożywienia, jako elementu kultury i ważnego momentu życia rodzinnego, a także nauczyć świadomej i odpowiedzialnej konsumpcji.

      Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o problemie głodu na świecie oraz co robić aby nie marnować żywności. Na zakończenie projektu powstały piękne prace, które zostały wysłane na konkurs. W imieniu każdej klasy, która wzięła udział w konkursie organizator przekaże darowiznę Fundacji Banku Żywności ONLUS.

    • Z wizytą w pasiece
     • Z wizytą w pasiece

     • 04.06.2021
     • W dniu 2 czerwca klasa 1a udała się do Pasieki Edukacyjnej w Chotomowie. Na miejscu odbyła się bardzo ciekawa lekcja na temat życia i zwyczajów pszczół. Dzieci dowiedziały się również dlaczego pszczoły są tak dla nas ważne.

      W drugiej części zajęć mogliśmy poznać pracę pszczelarza i narzędzia, których używa w swojej pracy. Na zakończenie mogliśmy zajrzeć do uli, pogłaskać trutnie, a nawet zobaczyć jak rodzi się mała pszczółka.

      Wszystkim bardzo podobały się takie zajęcia w terenie.

     • Fotorelacja z Szkolnego Dnia Dziecka

     • 01.06.2021
     • Jest taki wyjątkowy dzień w roku, na który czekają dzieci. Dzień w którym My dorośli niejednokrotnie łamiemy skrupulatnie przestrzegane przez cały rok zasady po to, aby nasze pociechy zapamiętały ten dzień na cały najbliższy rok, oczywiście mowa tu o dniu dziecka.

      W tym roku oczekiwany z utęsknieniem przez szkolną społeczność, bowiem po kilku miesiącach wszyscy powrócili do szkoły i mogli cieszyć się  radością przebywania razem,

      Dziś nasi uczniowie odłożyli szkolne podręczniki i zeszyty, a do szkolnego plecaka ,,zapakowali" uśmiech  i ulubione smakołyki.

      Każda klasa wraz swoim wychowawcą spędziła czas na integracji w wybrany przez siebie sposób. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z klasowych zabaw.

      Zwieńczeniem dnia były upominki ufundowane przez Radę Rodziców dla każdego ucznia. Uczniowie klas I - III otrzymali kubki z nazwą szkoły, natomiast uczniowie klas IV - VIII bidony z orłem i nazwą szkoły. Otrzymane prezenty sprawiły wiele radości dzieciom. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane upominki.

       

      Klasa 1a podczas Dnia Dziecka obejrzała prezentację dotyczącą święta, następnie odbyło się wspólne oglądanie filmu. Po filmie dzieci bawiły się z chustą animacyjną klanza, a na koniec mogli potańczyć do ulubionych piosenek dziecięcych. Podczas języka angielskiego dzieci wzięły udział w grze Aukcja. Nasi wspaniali uczestnicy mieli szansę obstawiać i wygrywać spore sumy w trakcie wielu licytacji,  jeśli tylko  znali odpowiedź na pytanie dotyczące materiału języka angielskiego poznanego w ciągu roku szkolnego.

      Klasa 1b udała się na piknik, podczas którego dzieci grały wspólnie w gry i puszczali mydlane bańki. Zjedzone podczas pikniku kalorie zostały spalone na placu zabaw.

      Uczniowie klasy Ic wraz z wychowawcą obejrzeli film, następnie wspólnie grali w gry. Natomiast podczas języka angielskiego tak samo jak uczniowie klasy 1a wzięli udział w grze Aukcja. Nasi wspaniali uczestnicy mieli szansę obstawiać i wygrywać spore sumy w trakcie wielu licytacji,  jeśli tylko  znali odpowiedź na pytanie dotyczące materiału języka angielskiego poznanego w ciągu roku szkolnego.

      W klasie 2a cały dzień  upłynął na miłej zabawie. Dzieci wykonywały swoje antystresowe gniotki, a następnie oglądały wybrany przez siebie film. Podczas języka angielskiego doskonalili swoje umiejętności językowe na wspólnych grach i zabawach.

      W klasie 2b dzień upłynął na wspólnym oglądaniu filmu.

      Uczniowie klasy 2c grali w gry stolikowe, wykonywali pracę plastyczną oraz oglądali film.

      Uczniowie klasy 3a ten wyjątkowy dzień spędzili na świeżym powietrzu oraz placu zabaw. Nie zabrakło także klasowych gier integracyjnych.

      Klasa 3b spędziła dzień na świeżym powietrzu puszczając mega duże mydlane bańki, nie zabrakło także wspólnego popołudnia filmowego.Podczas zajęć artystycznych uczniowie wykonywali kolorowe prace.

      Klasa 4a wspólnie obejrzała film, a następnie ćwiczyła ciało na świeżym powietrzu.

      Klasa 4b udała się na wycieczkę do lasu w poszukiwaniu  upragnionego lata oraz ćwiczeniu fizycznej kondycji.

      W klasie 5a podczas lekcji bibliotecznej wykonywali krzyżówki dotyczące słowa ,,kompropis", natomiast wspólnie z wychowawcą oglądali film i odgrywali scenki teatralne i kabaretowe.

      W klasie 6a uczniowie zorganizowali znany teleturniej telewizyjny ,,Familiada", natomiast na wychowaniu fizycznym mogli pogimnastykować swoje ciało.

      Klasa 6b spędziła dzień na wspólnym popołudniu filmowym oraz wspólnej zabawie.

      W klasie 7a dzień upłynął na rozgrywaniu turnieju piłki siatkowej, grach drużynowych,doskonaleniu układów choreograficznych do znanych utworów muzycznych, tańczeniu belgijki, quizach, zabawach integracyjnych, grach planszowych oraz filmowym poranku. 

      Klasa 8a spędziła dzień na rozgrywkach w siatkówkę.

      Na koniec niespodzianka dla Rady Rodziców ;-)

      Bardzo serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony dzień na integracji.

      p.o. dyrektor

      Wioletta Tracz

    • Informacja
     • Informacja

     • 02.06.2021
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, 

      przypominam, że 4 czerwca 2021r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

      W tym dniu szkoła zapewnia opiekę świetlicową dla uczniów klas I - III.

      p.o. Dyrektor

      Wioletta Tracz

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • 01.06.2021
     • Drodzy Uczniowie,

      z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam wielu powodów do uśmiechu i radości. 

      Niech każdy dzień będzie dla Was wspaniałą przygodą połączoną z nauką i odkrywaniem talentów w murach naszej szkoły. 

      Życzymy Wam samych sukcesów, spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

      Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne

    • Informacja
     • Informacja

     • 01.06.2021
     • Szanowni Państwo,

      informujemy, że w dniu 4 czerwca (piątek) sekretariat szkoły będzie nieczynny.

      p.o. Dyrektor

      Wioletta Tracz