• Aktualności

    • Powiatowy Program Promocji Zdrowia 2021 – „Program profilaktyki wad postawy u dzieci z klasy 2”
     • Powiatowy Program Promocji Zdrowia 2021 – „Program profilaktyki wad postawy u dzieci z klasy 2”

     • 14.04.2021
     • Szanowni Państwo,

      w ramach Programu Polityki Zdrowotnej na rok 2021 – Programu profilaktyki wad  postawy u dzieci z klasy 2 szkoły podstawowej przeprowadzamy bezpłatne badanie postawy ciała dziecka.

      Z uwagi na sytuacja epidemiologiczną badanie nie odbędzie się w szkole tylko w Gabinecie Rehabilitacji Zdrowe Plecy w Legionowie ul. Broniewskiego 4/42. W celu indywidualnego zapisania się na badanie proszę zadzwonić pod nr tel. 535 892 922.

      Program obejmuje również spotkanie z rodzicem w celu omówienia badania oraz wskazanie wytycznych do dalszego postępowania.

      Dzieci u których zostaną zdiagnozowane wady postawy ciała zostaną w ramach Programu  zakwalifikowane do ćwiczeń instruktażowych. 

       Z wyrazami szacunku,

      dr Anna Pękacka-Kochanowska

    • Konkurs plastyczny ,,Ślady Konstytucji 3-maja w Gminie Jabłonna"
    • Wolontariacka pomoc
     • Wolontariacka pomoc

     • 13.04.2021
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      serdecznie zapraszamy do udziału w akcji ,,Zbieram to w szkole". to cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody".

      Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Za udział w programie szkoły, które uzbierają najwięcej surowców wtórnych otrzymają nagrody.

      Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach https://www.zbieramtowszkole.pl/ i http://zbieramto.pl/

      Serdecznie zapraszamy do przynoszenia do szkoły:

      • baterii,
      • zużytych płyt CD, DVD,
      • niepotrzebnych telefonów komórkowych,
      • uszkodzonej srebrnej biżuterii
      • klocków lego w opakowaniach.

      Rzeczy można przynosić do szkoły do 29 kwietnia 2021r. (należy je zostawić w podpisanej imieniem  i nazwiskiem oraz klasą torebce u Pani Żanety, przy głównym wejściu do szkoły).

      Serdecznie zapraszam do włączenia się w akcję - Wioletta Tracz - opiekun szkolnego koła PCK.

       

    • Kanał ,,Radiobook" - Nowa oferta Polskiego Radia
     • Kanał ,,Radiobook" - Nowa oferta Polskiego Radia

     • 12.04.2021
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Polskiego Radia.

      Przedwiośnie”, „Zemsta”, „Krzyżacy” - te i wiele innych dzieł literackich dostępnych jest już bezpłatnie w formie audiobooka Dzięki inicjatywnie Agencja Muzyczna Polskiego Radia publikacje m.in. Conrada, Prousta, Sienkiewicza czy Wiktacego można odsłuchać na kanale "Radiobook".

      Celem projektu jest popularyzowanie dzieł literackich oraz tekstów należących do kanonu literatury polskiej i światowej. W każdy poniedziałek na kanale zamieszczane są kolejne tytuły czytane przez wybitnych aktorów. Zachęcamy do słuchania!Więcej informacji na naszej stronie ➡ http://bityl.pl/zaYWY

    • Biblioteka szkolna poleca
     • Biblioteka szkolna poleca

     • 12.04.2021
     • Przygody Astrid: zanim została Astrid Lindgren

      Autor: Christina Björk

      Ilustracje: Eva Eriksson

      Książka niepowtarzalna i oryginalna, którą tak naprawdę napisało życie. Co sprawiło, że Astrid Lindgren poświęciła swoje życie dzieciom, że tak świetnie umiała oddać nastroje duszy najmłodszych? To szczęśliwe dzieciństwo w gospodarstwie Näs, to kochający rodzice, sprawiedliwi i wyrozumiali, to w końcu niesamowite otoczenie pełne kryjówek i miejsc magicznych, tak bardzo działających na dziecięcą wyobraźnię. Autorka, opisując dzieciństwo pisarki, nie omieszkała wspomnieć, jak wyglądały oświadczyny rodziców – Sammelagusta i Hanny.  Czego w tych opowieściach nie ma – jest opis zabaw dzieciństwa, psot i figli, zwariowanych pomysłów, rodzeństwa, przyjaciół, zwierząt gospodarskich, szkoły, wizyt w kinie, jarmarków, przydomowego ogródka. Dzieciństwo wiecznych niedoborów. Mało książek, zabawek, dóbr materialnych, za to wiele miłości, baśni i kontaktu z naturą. Zachęcam do przeczytania…

      Dorota Wójtowicz

      nauczyciel bibliotekarz

       

       

       

    • Konkurs literacki "Bądź jak Lem. Zobacz przyszłość."
     • Konkurs literacki "Bądź jak Lem. Zobacz przyszłość."

     • 09.04.2021
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      Sejm RP ustanowił 2021 Rokiem Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science fiction na świecie, autora m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy.

      Aby upamiętnić pisarza oraz przybliżyć jego twórczość i sylwetkę, Powiat Legionowski zaprasza do udziału w konkursie  literackim.

      Konkurs literacki „Bądź jak Lem. Zobacz przyszłość” skierowany jest do uczniów klasy piątej szkoły podstawowej i starszych oraz wszystkich pełnoletnich mieszkańców powiatu. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania science fiction o objętości tekstu od 3000 do 7000 znaków wraz ze spacjami. Praca powinna nawiązywać do twórczości Stanisława Lema ogólnie, poprzez formę i tematykę, czyli ukazywać wpływ postępu cywilizacyjnego, w szczególności wynalazków technicznych, na jakość codziennego życia człowieka i podejmowane przez niego wybory. Nawiązanie do treści, postaci, fabuły prac Lema nie jest konieczne.  Na prace czekamy do 31 maja.

      Szczegółowe informacje, regulamin oraz kartę zgłoszenia dotyczącą konkursu znajdziecie na stronie internetowej:https://powiat-legionowski.pl/kultura/konkursy/aktualne-konkursy/konkurs-plastyczny-rok-lema-kopia-49242604f6

    • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
     • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

     • 08.04.2021
     • Szanowni Państwo,

      od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

      Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.

      Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem.

      Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

      Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe i dostępem do sieci internetowej.

      Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.

      Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

    • Lepiej zapobiegać, niż leczyć - Gminna profilaktyka
     • Lepiej zapobiegać, niż leczyć - Gminna profilaktyka

     • 08.04.2021
     • Szanowni Państwo,

      w trosce o zdrowie naszych dzieci Gmina Jabłonna kolejny rok realizuje program ,,Profilaktyki i leczenia próchnicy u  dzieci uczęszczających  do szkół podstawowych”. Celem programu jest nie tylko ograniczenie zachorowalności na próchnicę, ale co równie istotne, podniesienie świadomości dzieci i rodziców w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków higienicznych oraz żywieniowych.

      Kolejnym ważnym projektem skierowanym do młodych mieszkańców jest poszerzenie wsparcia w zakresie uzależnień (substancje psychoaktywne, internet, gry, zakupy, zaburzenia odżywiania, inne behawioralne). W ramach działalności Centrum Profilaktyki i Wsparcia Rodziny w Jabłonnie został zatrudniony psycholog diagnosta specjalizujący się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zachęcamy do korzystania z projektów finansowanych przez Gminę Jabłonna.

      Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie www.jablonna.pl zakładka ZDROWIE.