• Aktualności

    • Autobus szkolny
     • Autobus szkolny

     • 22.11.2022
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      w związku z pracami drogowymi planowanymi w dniach 23.11.2022 r. do 25.11.2022 r. uczniowie korzystający z przystanku  ul. Kolejowa (sklep)  proszeni są o oczekiwanie na autobus na przystanku ul. PKP Chotomów.

      O kolejnych zmianach informować będziemy na bieżąco.

    • Podróż w 3D
     • Podróż w 3D

     • 21.11.2022
     • W miniony piątek cześć uczniów z klasy 8a, odbyła wirtualną podróż do różnych zakątków świata.

      Podczas lekcji języka angielskiego prowadzonej przez Pana Marcina Grzyba uczniowie dzięki okularom VR przenieśli się na nocny targ w Tajlandii, oglądali słonie kąpiące się w rzece oraz imponujący wieżowiec 30 St Mary Axe (The Gherkin) w Londynie.

      Pracując w grupach trzyosobowych zadaniem uczniów było zadawanie pytań odnośnie oglądanego obrazu, zaś oglądający musiał odpowiadać na pytania opisując to co widzi, oczywiście wszystko w języku angielskim. Następnym etapem było napisanie maila zachęcającego do odwiedzenia miejsca, które się oglądało.

      Zastosowanie nowoczesnej technologii pozwoliło nie tylko zobaczyć wirtualny świat przed sobą, ale praktycznie stać się jego częścią, co bez wątpienia sprzyja przeżywaniu i zapamiętywaniu.

      Cieszymy się, że dzięki programowi ,,Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła zakupiła nowoczesne pomoce dydaktyczne, które są wykorzystywane na lekcji.

      Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi, za poprowadzenie lekcji, a już niebawem koleje klasy doświadczą wirtualnej rozszerzonej rzeczywistości.

    • Szkoła do hymnu 2022
     • Szkoła do hymnu 2022

     • 18.11.2022
     • W ramach akcji MEiN zachęcającej przedszkola, szkoły, placówki oświatowe i polonijne do wspólnego odśpiewania hymnu w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości tj. 10 listopada 2022 roku o godzinie 11:11 zgłoszone szkoły wspólnie odśpiewały hymn narodowy.

      W tym roku akcja odbywa się już po raz piąty. Do wspólnego śpiewania hymnu przystąpiło w sumie 4 152 960 uczniów oraz 396 495 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie do akcji zgłosiło się 20 434 szkół z całego kraju. Warto także zaznaczyć, że wśród tej dużej liczby osób jest także 387 naszych uczniów oraz 22 nauczycieli, którzy w tym dniu o wskazanej godzinie byli obecni w szkole.

    • Patriotyczne recytowanie
     • Patriotyczne recytowanie

     • 18.11.2022
     • 17 listopada (czwartek) odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej dla klas IV - VIII.
      Po wysłuchaniu wystąpień komisja wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce: Alicja Wójtowicz klasa 4c

      II miejsce: Zofia Jakubowska klasa 4b

      III miejsce: Maja Zalewska klasa 5a 

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Przyjęcie pierwszaków w poczet czytelników biblioteki szkolnej
     • Przyjęcie pierwszaków w poczet czytelników biblioteki szkolnej

     • 17.11.2022
     • 17 listopada br. uczniowie klas I a i  I b uczestniczyli  w bibliotece szkolnej w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej. W  trakcie ich  zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, nauczyli się, jak rozpoznać książki z naszej  biblioteki oraz w jaki sposób należy o nie dbać.

      Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, w którym deklarowali, że zawsze będą szanować książki pierwszoklasiści  otrzymali książkę pt. „Pierwsze abecadło”.  Została  ona opracowana w  ramach Projektu ,,Mała książka – wielki człowiek” przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

      Mamy nadzieję, że po tej wizycie nowi  czytelnicy  będą często i chętnie  odwiedzać swoją bibliotekę oraz wypożyczać z niej książki, bo jak twierdziła Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

      Dorota Wójtowicz

      nauczyciel bibliotekarz

       

      Bardzo serdecznie dziękuję Pani Dorocie Wójtowicz, za przygotowanie uroczystości przyjęcia pierwszoklasistów w poczet czytelników.

      Wioletta Tracz

      dyrektor szkoły

    • Spotkanie z Anią z Zielonego Wzgórza, czyli kulturalna integracja klas szóstych
     • Spotkanie z Anią z Zielonego Wzgórza, czyli kulturalna integracja klas szóstych

     • 16.11.2022
     • 14 listopada uczniowie klas 6a i 6b uczestniczyli w  wyjeździe do Teatru Kamienica w Warszawie, gdzie obejrzeli przepiękny spektakl pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza”.

      Na czym polega fenomen Ani Shirley?

      Z tą dziewczynką po prostu nie można się nudzić! Jej temperament jest równie ognisty jak kolor jej włosów, a nieskrępowana i wybujała wyobraźnia wychowanki Maryli i Mateusza Cuthbertów   nie zna granic. Ania  jest gadatliwa, pewna siebie, zawsze mówi to, co myśli. Ma ponadprzeciętny dar do wpadania w różnego rodzaju tarapaty.

      Z powieści Lucy Maud Montgomery wiemy, że dziewczynka trafiła  na Zielone Wzgórze  przez pomyłkę. Z czasem jednak ta pomyłka okazała się  szczęśliwym zrządzeniem losu, które pozwoliło sierocie po raz pierwszy w życiu zaznać  bezpieczeństwa, ciepła domowego ogniska i poznać smak prawdziwej przyjaźni.

      Spektakl przedstawiony przez aktorów to wspaniała opowieść o losach Ani.  To zabawne, mądre, wzruszające i napawające optymizmem przedstawienie o prawdziwych wartościach oraz o tym, jak marzenia mogą cudownie ubarwiać życie.

      Dzieci były zafascynowane  widowiskiem i teatrem. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w ,,prawdziwym” teatrze. Radosne uśmiechy, wesołe  opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

       

    • Matematyczny Kangur
     • Matematyczny Kangur

     • 16.11.2022
     • Drodzy Uczniowie klas IV - VIII,

      serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym  Konkursie Kangur Matematyczny, który odbędzie się 16 marca 2023 roku (czwartek).

      Osoby pragnące zmierzyć się z zadaniami konkursowymi, proszone są o zgłoszenie się do swoich nauczycieli matematyki do końca listopada. Podczas zapisu należy wpłacić kwotę w wysokości 14 zł.

      Więcej informacji na temat konkursu oraz przykładowe zadania znajdziecie na stronie: https://www.kangur-mat.pl/

       

    • Patriotyczne świętowanie
     • Patriotyczne świętowanie

     • 14.11.2022
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      serdecznie zapraszamy do obejrzenia wideoklipu z wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego w ramach akcji #SzkoladoHymnu.

      Wiedoklip dostępny jest na profilu Fb szkoły https://www.facebook.com/profile.php?id=100063655804664

      Serdecznie dziękuję Pani Agnieszce Dowierciał za montaż filmu.

      Wioletta Tracz

      dyrektor szkoły

    • Patriotyczne świętowanie
     • Patriotyczne świętowanie

     • 11.11.2022
     • Miniony tydzień w naszej szkole przebiegał pod znakiem patriotyzmu i przygotowania do obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości.

      W poniedziałek odbył się konkurs ,,Pieśni Patriotycznej" zorganizowany przez Panią Milenę Rębiejewską - wicedyrektora szkoły. 

      W konkursie wzięło udział 28 uczniów, którzy śpiewali solo jak i również grupowo.

      Miło nam poinformować, że zwycięzcami zostali:

      W kategorii klas: I-III

      I miejsce: Matylda Przychodzeń – „Co to jest niepodległość?”

      II miejsce: Łucja Zaręba- „Maszerują strzelcy”.

      III miejsce: Róża Czyżewska, Łucja Hryszkiewicz, Amelia Kopczyńska- „ Co to jest niepodległość?”

      Wyróżnienie: Hanna Celińska, kl. I a

      W kategorii klas: IV-VIII

      I miejsce: Elena Bakura –„Jest takie miejsce”.
      II miejsce: Boryslav Tereshchenko- „Hej sokoły”.
      III miejsce: Tymon i Pola Ziarkiewicz – „ O mój rozmarynie”.

      Nagrody ufundowała Rada Rodziców i Oddział Rejonowy PCK w Legionowie.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Nie zabrakło także projektów edukacyjnych realizowanych w klasach. 

      Uczniowie klasy 2b  na zajęciach poprzedzających Święto Niepodległości,  mówili o przynależności do społeczności patriotycznej oraz o kształtowaniu prawidłowych postaw wobec Ojczyzny. Poznawali i omawiali symbole narodowe, które także zostały ukryte w kartach z kodowania,  wykonywali lapbook i kotylion. Oto efekty ich pracy.

      Uczniowie z klas I - III uczęszczający na świetlicę szkolną w tym tygodniu także wykonywali kotyliony oraz przyozdabiali salę w barwy narodowe pod opieką Pani Klaudii Klejnglas, Pani Anny Dziewiacień - Dobosz oraz Pani Ireny Koper.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      W ramach obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy 4a, odwiedzili cmentarz parafialny gdzie zapalili znicze na grobach Powstańca Styczniowego oraz grobie Nieznanego Żołnierza.

      Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji i  zadumy. Atmosfera sprzyjała przemyśleniom i rozmowach o tym jak wiele zawdzięczamy poprzednim pokoleniom, że dziś możemy żyć w wolnej Ojczyźnie  i świętować Dzień Niepodległości.

      Po powrocie do szkoły dzieci wspólnie wykonały gazetkę patriotyczną „ Droga do niepodległości”, która ozdobiła szkolny korytarz.

      Zwieńczeniem obchodów były czwartkowe uroczystości. Najpierw uczniowie klas I - III uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy 3a pod kierunkiem Pani Anety Filipiak, następnie uczniowie klas IV - VIII obejrzeli przedstawienie przygotowane przez młodszych kolegów po czym zapoznali się z przestawieniem przygotowanym przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Aleksandry Jankowskiej oraz Pani Sylwii Kalinowskiej. Warto zaznaczyć, że scenariusz przedstawienia, który ukazywał drogę Polski do odzyskania niepodległości, był w całości autorstwem samych uczniów.​​​​​​​​​​​​​​

      Nie zabrakło także wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego przez całą społeczność szkolną zgromadzoną na sali gimnastycznej o godzinie 11:11 w ramach Ogólnopolskiej Akcji #SzkoladoHymnu.

    • Gminne zawody klas 7-8 w unihokeja
     • Gminne zawody klas 7-8 w unihokeja

     • 08.11.2022
     • Dziś w szkole w Jabłonnie odbyły się gminne zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeja.

      Bardzo zmotywowani przystąpiliśmy do turnieju chcąc się odegrać za ubiegły rok, gdzie zdobyliśmy drugie miejsce. Jak mówi przysłowie ,,Historia lubi się powtarzać” i tak właśnie się stało.

      Znów musieliśmy uznać wyższość SP nr 1 w Chotomowie. Przegraliśmy minimalnie i zajęliśmy drugie miejsce w turnieju.

      Warto podkreślić ogromne zaangażowanie i motywację chłopców. Cieszy również fakt, że podczas turnieju widoczne były efekty ciężkiej pracy wykonywanej podczas treningów.

      Reprezentację tworzyli: Bartosz Lewandowski kl.7a, Dawid Zysk- Kądzielski kl.7a, Robert Wdzięczkowski kl.7a, Paweł Turczyński kl.7a, Cyprian Burda kl.8a, Sebastian Machnio kl.8a, Kacper Rutkowski kl.8a, Karol Czarny kl.8a oraz Mateusz Gaćkowski kl.8b. 

      Opiekunami były Pani Ewelina Kościesza  oraz Pani Marta Lach.

    • Projekt edukacyjny ,,DNA i RNA w 3D"
     • Projekt edukacyjny ,,DNA i RNA w 3D"

     • 08.11.2022
     • Uczniowie klasy 8A i 8B pod opieką Pani Magdaleny Gruczek - nauczyciela biolgii, po poznaniu budowy kwasów DNA i RNA, czyli związków o bardzo skomplikowanej strukturze wykonali  ich modele przestrzenne.

      Poznanie budowy kwasu deoksyrybonukleinowego pozwoliło zrozumieć zasady dziedziczenia cech.

      Ósmoklasiści wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością i w ten oto sposób powstały imponujące prace.

      Oto efekty ich pracy.

    • Pomoc dla Żytomierza
     • Pomoc dla Żytomierza

     • 05.11.2022
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      serdecznie dziękuję za okazane wsparcie dla zwierząt z Żytomierza.

      Ofiarowana przez Państwa karma została w dniu wczorajszym przekazana Pani Katarzynie Wierzbickiej, która koordynuje całą akcję, i już niebawem wyruszy na Ukrainę.

      Wioletta Tracz

      dyrektor szkoły

    • Fundacja Wszystkich Świętych - podsumowanie akcji
     • Fundacja Wszystkich Świętych - podsumowanie akcji

     • 03.11.2022
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      z radością informujemy, że w wyniku akcji sprzedaży zniczy w ramach Fundacji Wszystkich Świętych, przedstawiciele Pocztu Sztandarowego zajmujący się dystrybucją zniczy, zebrali 1000,00 zł.

      Dochód został przekazany do Fundacji, a następnie trafi do absolwentki Naszej Szkoły – Kasi, która od kilku lat walczy z chorobą.

      Bardzo serdecznie dziękuję Pani Marcie Lach za zorganizowanie akcji oraz koordynację sprzedaży.

      Wioletta Tracz

      dyrektor szkoły

    • Wyniki konkursu - ,,Dyniowe wariacje"
     • Wyniki konkursu - ,,Dyniowe wariacje"

     • 03.11.2022
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      uprzejmie informujemy, że komisja wytypowała zwycięzców konkursu plastycznego pt.: ,,Dyniowe wariacje".

      W kategorii klas I - III zwyciężyli:

      I miejsce – Alicja Dębska 2b

      II miejsce – Natalia Jaroszewska 3c

      III miejsce – Alicja Ośka 2a

      Wyróżnienia – Natalia Stasiewicz 3c, Sebastian Suchodolski 2a, Marcel Korecki 3b.

      W kategorii klas IV - VIII zwyciężyli:

      I miejsce – Laura Ziemak 6b

      II miejsce – Oliwia Tyszkiewicz 5b

      III miejsce – Natalia Justyniarska 4a

      Wyróżnienia - Dominik Kandybowicz 5a, Lena Suchodolska 5a.

      Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością.

      Serdecznie gratulujemy!

      Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

    • Jesienna architektura
     • Jesienna architektura

     • 03.11.2022
     • W dniu dzisiejszym pod opieką Pani Ireny Koper, uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej mogli wcielić się w rolę architektów zagospodarowania przestrzeni wiejsko - miejskiej.

      Jak się okazało przy pomocy zebranych darów jesieni uczniowie stworzyli wizualizację swoich miejscowości oraz oraz otaczającej jej zieleni.

      Serdecznie gratulujemy pomysłów i wykonania.

    • Dzień piżamy - podziękowania
     • Dzień piżamy - podziękowania

     • 03.11.2022
     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      jeszcze raz serdecznie dziękuję za okazane wsparcie dla dzieci chorych onkologicznie w ramach Dnia piżamy w szkole.

      Podziękowania kieruję także do Pani Aleksandry Jankowskiej za zorganizowanie szkolnego wydarzenia oraz koordynację prowadzonej zbiórki.

      Wioletta Tracz

      dyrektor szkoły

    • #SzkołaPamięta
     • #SzkołaPamięta

     • 02.11.2022
     • 2 listopada tzw. Dzień Zaduszny - w polskiej tradycji jest dniem w którym wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Nie sposób nie pamiętać także o naszych bohaterach, dzięki którym My współcześnie żyjący możemy żyć w wolnym kraju.

      Wyraz swojej pamięci o narodowych bohaterach w dniu dzisiejszym dali uczniowie klasy 5b pod opieką Pani Wioletty Tracz oraz Pani Sylwii Kalinowskiej, udając się na mogiłe Powstańca Styczniowego -  śp. Wincentego Rapczyńskiego oraz Żołnierzy AK.

      Podczas wizyty na chotomowskim cmentarzu uczniowie odmówili modlitwę za zmarłych oraz zapalili znicz.

       

    • Konkurs matematyczny ,,Alfik"