Zaczarowany świat książek Mali detektywi przyrody Uczymy dzieci programować Patriotyzm w małych sercach

Zaczarowany świat książek

Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Zaczarowany świat książek ” stawiają książkę w centrum uwagi dziecka. Podczas słuchania czytanego tekstu, uczniowie doskonalą umiejętność skupiania uwagi, wzbogacają swoje słownictwo, uczą się właściwego interpretowania przeczytanych tekstów, poszerzają wiedzę o świecie, wyrabiają nawyk dbania o książki i szanowania ich, uczą się nieagresywnych sposobów rozwiązywania problemów i konfliktów, jak również budują więzi między osobami dorosłymi i rówieśnikami. Dzieci  przekonują się, że czytanie może być pasjonujące. A włączenie do czytanego tekstu różnorodnych form zabawy zaspokaja potrzebę dziecka w tej sferze rozwojowej. Innowacja „Zaczarowany świat książek” przeznaczona jest dla uczniów klas trzecich i  będzie realizowana podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnych, godzin wychowawczych i lekcji bibliotecznych.