LEPSZA SZKOŁA BEZPIECZNA SZKOŁA TWOJE DANE- TWOJA SPRAWA Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła BEZPIECZNA + Koordynator do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego

Programy Edukacyjne

TWOJE DANE- TWOJA SPRAWA

PROGRAM EDUKACYJNY GIODO

Nasza szkoła bierze udział w V edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Jego celem jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności - zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów.

Scaned_PDF(7).pdf

Giodo.pdf

28 stycznia - Dzień Ochrony Danych Osobowych

Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony na dzień 28 stycznia przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o  zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony dla podkreślenia wagi ochrony danych zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym każdego obywatela. Zamiarem Rady Europy było ponadto uwrażliwienie obywateli na ochronę danych, a także poinformowanie ich o przysługujących im prawach oraz o dobrych praktykach.

Polska włączyła się w organizację Dnia Ochrony Danych Osobowych w roku 2007 r.

Więcej informacji o Dniu Ochrony Danych Osobowych znajduje się na stronie http://www.coe.int/dataprotection.

Powyższa informacja pochodzi ze strony www.giodo.gov.pl