• Kącik rodzica

• Laptop dla czwartoklasisty

• Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.

Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność lub użyczenie bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

Program laptop dla czwartoklasistów to zaproszenie młodego pokolenia w odważną i pełną przygód podróż w przyszłość. Oczywiście nie ma co się łudzić, internet nie zastąpi szkoły, tak jak wyszukiwarka Google nie zastąpi nauczycieli, a Facebook nie zastąpi szkolnych przyjaciół.  Młode pokolenie wymaga szczególnej uwagi i pieczy bo jest fundamentem silnego narodu.

Skorzystanie z wsparcia nie jest obowiązkowe, jeśli nie są Państwo zainteresowani oferowaną formą pomocy edukacyjnej, bardzo proszę o uzupełnienie i złożenie poniższego oświadczenia w sekretariacie szkoły.

• Procedura dystrybucji laptopów w naszej szkole

pierwszym krokiem jaki muszą Państwo wykonać, aby Państwa dziecko otrzymało laptop jest pobranie i uzupełnienie poniższego oświadczenia zawierającego informacje potrzebne do podpisania umowy. (oświadczenie, można otrzymać także w sekretariacie szkoły).

Oswiadczenie_rodzica_do_celow_zawarcia_umowy_uzyczenia_lub_udostepnienia_laptopa.docx

Bardzo proszę o zaznaczenie w oświadczeniu jaki rodzaj umowy pragną Państwo podpisać: Czy jest to umowa udostępnienia czy użyczenia?. (Wzory umów dostępne są w niniejszej zakładce w sekcji powyżej)

Po dostarczeniu przez Państwa lub ucznia powyższego dokumentu do sekretariatu szkoły, pracownik sekretariatu przygotuje wybraną przez Państwa umowę oraz wszystkie potrzebne do otrzymania dokumenty, a następnie skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu uzgodnienia daty i godziny odbioru laptopa.

Laptop może odebrać tylko i wyłącznie rodzic, który podpisuje umowę. Przy odbiorze laptopa będą Państwo musieli okazać dowód osobisty w celu weryfikacji podanych przez Państwa danych osobowych.