Strona główna
Aktualności
Co nowego w szkole?,,Rejs ukończony"
- 25.06.2026
Dzisiejsze popołudnie to wyjątkowa chwila w historii każdej szkoły, moment pełen emocji, refleksji i wspomnień, bowiem po ośmiu latach ciężkiej pracy nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów dzień - dzień z jednej strony pełny radości z drugiej kryjący wiele łez.
Dziś w Gminnym Centrum Kultury w Chotomowie najstarsi uczniowie wraz z rodzicami spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas VIII.
- ,,Rejs ukończony": Czytaj więcej
Dzień Ojca
- 23.06.2026
Dziś w szkole od rana było wielkie poruszenie,
każdy uczeń miał dziś jedno marzenie:
by złożyć życzenia, prosto z serca, szczerze,
najlepszym Tatusiom na całym tym świecie!
Choć czasem w dzienniku zła ocena wpisana,
i mina u Taty bywa zroszona troskami od rana,
to wiemy, że zawsze stoicie za nami,
- Dzień Ojca: Czytaj więcej

Pierwszoklasiści na spotkaniu z dietetykiem
- 22.06.2026
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w ciekawych warsztatach z dietetykiem, których celem było promowanie zdrowego stylu życia i prawidłowych nawyków żywieniowych.
Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają warzywa, owoce oraz produkty mleczne. Podczas zajęć dzieci samodzielnie przygotowały pyszną i zdrową sałatkę z marchwi i jabłka. Warsztaty były doskonałą okazją do nauki poprzez działanie oraz rozwijania umiejętności kulinarnych. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w degustacji mleka i soku, porównując ich walory smakowe oraz poznając wartości odżywcze tych napojów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zachęciło uczniów do dokonywania zdrowych wyborów żywieniowych na co dzień.
- Pierwszoklasiści na spotkaniu z dietetykiem : Czytaj więcej
Roczny projekt edukacyjny w klasie 3b
- 22.06.2026
W okresie od października do maja uczniowie klasy 3b pod opieką Pani Ewy Ernest realizowali projekt edukacyjny pt.„Polska zaczyna się w mojej klasie”.
Głównym celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich i społecznych, rozwijanie poczucia przynależności do klasy, szkoły, społeczności lokalnej i ojczyzny, a także wzmacnianie odpowiedzialności, współpracy i szacunku dla tradycji i symboli narodowych.
- Roczny projekt edukacyjny w klasie 3b: Czytaj więcej
Taniec, technologia i klocki LEGO – klasa 3a w akcji
- 21.06.2026
W miniony piątek sala klasy 3a zamieniła się w prawdziwe laboratorium robotyki! Nasi trzecioklasiści wzięli udział w wyjątkowych zajęciach - prowadzonych przez Panią Anetę Filipiak oraz Panią Monikę Janczewską - z wykorzystaniem klocków LEGO, które połączyły naukę z niesamowitą zabawą.
Głównym wyzwaniem, przed którym stanęli młodzi konstruktorzy, było zaprojektowanie i zbudowanie modelu Tańczącego Robota. Zadanie wymagało nie lada skupienia! Uczniowie pracowali w zespołach, dzięki czemu mogli rozwijać nie tylko swoją wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie, ale przede wszystkim – umiejętność współpracy.
- Taniec, technologia i klocki LEGO – klasa 3a w akcji: Czytaj więcej
Projekt edukacyjny: „Czytam i rysuję – z Reksiem za pan brat
- 21.06.2026
Przez cały rok szkolny uczniowie klasy 2c pod opieką Pani Katarzyny Dziedzic brali udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym, którego głównym bohaterem był uwielbiany przez wszystkich pies Reksio.
Celem inicjatywy było rozbudzanie w drugoklasistach pasji do literatury oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
- Projekt edukacyjny: „Czytam i rysuję – z Reksiem za pan brat: Czytaj więcej
Językowy sukces naszego ucznia
- 21.06.2026
Z dumą informujemy, że w piątek, 19 czerwca, odbył się finał XV edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Legionowskiego. Gospodarzem tegorocznych zmagań była Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 STO.
Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIIIb - Tomasz Gajewski, który po przejściu wcześniejszych etapów, zmierzył się w piątkowe popołudnie z częścią ustną.
- Językowy sukces naszego ucznia: Czytaj więcej

Drugoklasiści i dietetyk
- 21.06.2026
W piątek uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach z dietetykiem, Panią Anną Krawczyk-Grudzińską.
Zajęcia są częścią inspirującego programu „Mleko i warzywa w szkole”, realizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Do projektu zostali zakwalifikowani uczniowie z klas I - V.
- Drugoklasiści i dietetyk: Czytaj więcej
„Sportowe Orły” za nami!
- 20.06.2026
18 czerwca w naszej szkole odbył się XII Dzień Edukacyjno - Projektowy pod hasłem „Sportowe Orły”. Tego dnia uczniowie klas IV-VIII zamienili szkolne ławki na sportowe boisko, a podręczniki na rywalizację w duchu fair play.
Pogoda dopisała idealnie, co tylko podkręciło świetne humory uczestników. Na uczniów czekało mnóstwo ciekawych i różnorodnych konkurencji przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: Panią Martę Lach oraz Panów Łukasza Lubińskiego i Piotra Szymańskiego.
- „Sportowe Orły” za nami!: Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje z klasą 4a
- 20.06.2026
W trosce o nadchodzący letni wypoczynek, uczniowie klasy 4a podczas ostatniej godziny wychowawczej, prowadzonej przez Panią Sylwię Kalinowską poruszyli niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo w trakcie letnich miesięcy.
W trakcie zajęć czwartoklasiści szczegółowo omówili zasady, o których należy pamiętać w różnych miejscach i sytuacjach. Rozmawiali m.in. o:
- Bezpieczne wakacje z klasą 4a: Czytaj więcej
Integracja klasy 2b i 2c
- 20.06.2026
W miniony czwartek klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do malowniczego Płocka. Nad sprawnym przebiegiem wyprawy czuwały Panie: Katarzyna Dziedzic, Marzena Tokarska, Malwina Wolska i Agnieszka Dowierciał.
Płock okazał się doskonałym kierunkiem na aktywny wypoczynek. Drugoklasiści rozpoczęli swoją przygodę od rejsu statkiem po Wiśle, skąd podziwiali piękną panoramę okolicy. Następnie udali się do płockiego ZOO, urokliwie usytuowanego na nadwiślańskiej skarpie. Zwieńczeniem wyjazdu była pasjonująca miejska gra historyczna, która pozwoliła dzieciom w ciekawy sposób odkryć tajemnice miasta.
- Integracja klasy 2b i 2c: Czytaj więcej
Harmonogram zakończenia roku szkolnego
- 18.06.2026
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
serdecznie zapraszam na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026.
Wioletta Tracz
dyrektor szkoły
- Harmonogram zakończenia roku szkolnego: Czytaj więcej
Dla uczniów i rodziców

- Kącik rodzica

- Prawa dziecka
- Szkolne dokumenty
- eLegitymacja
- mLegitymacja

- Świetlica szkolna

- Stołówka szkolna
- Kalendarz roku szkolnego
- Szkolni specjaliści

- Grono Pedagogiczne

- Biblioteka szkolna
- Autobus szkolny

- Ósmoklasista
- Karta rowerowa
- Druki szkolne
- Wolontariat
- Doradztwo zawodowowe
- Informacje o szkole
- Basen
- Archiwum zdjęć