• Lekturki spod chmurki

• 02.03.2021
          • Klasa 1a realizuje międzynarodowy projekt pt. "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". W ramach drugiego modułu przeczytaliśmy lekturę pt. "Zaczarowana zagroda".

Wykonaliśmy następujące zadania: wypełniliśmy lekturniki do lektury, stworzyliśmy plakaty zachęcające do przeczytania lektury, ulepiliśmy z plasteliny w grupach zagrody z pingwinami oraz stworzyliśmy piękne bałwany z materiałów do recyklingu. Na koniec obejrzeliśmy opowiadanie pt. "Mała chmurka w krainie śniegu" i rozmawialiśmy o przyczynach ocieplania się klimatu. Dowiedzieliśmy się co to jest efekt cieplarniany i obejrzeliśmy film ukazujący nam jaki to ma wpływ na lodowce. Rozmawialiśmy również o segregowaniu odpadów i dlaczego to się nam wszystkim opłaca. Na koniec wykonaliśmy zadanie matematyczno - plastyczne "Wyturlaj bałwana". Realizacja wszystkich tych zadań sprawiła nam ogromną przyjemność i już nie możemy się doczekać modułu III.

• Projekt edukacyjny - ,,W Układzie Słonecznym"

• 01.03.2021
          • Klasa 2a zgłębiając tajemnice kosmosu zakończyła projekt edukacyjny ,,W Układzie słonecznym".

Prace nad projektem uczniowie rozpoczęli od poszerzenia wiedzy na temat Układu Słonecznego. Uczniowie na lekcjach edukacji technicznej i przyrodniczej przygotowali przepiękne makiety, które można podziwiać przed salą numer 4.

Zwieńczeniem projektu było nagranie teledysku piosenki ,,W Układzie słonecznym". Dzieci wcieliły się w rolę planet oraz zatańczyły układ choreograficzny.

Film można obejrzeć pod linkiem: https://www.facebook.com/597942590317787/videos/453296086117674

Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu były Pani Justyna Jędrzejewska oraz Pani Agnieszka Dowierciał.

• Waleczni - Niezłomni

• 01.03.2021
          • 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych", dzień poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. To hołd dla polskich żołnierzy, którzy po zakończeniu wojny nie złożyli broni, pozostając wierni złożonej przysiędze żołnierskiej prowadzili nadal walkę o pełną niepodległość Polski.

Dzień ten stał się nie tylko okazją do przybliżenia najmłodszym uczniom naszej szkoły historii Polski i walecznych polaków, ale także okazją do wykonania prac plastycznych na lekcjach religii przez uczniów klasy 1a oraz 2b.