liczba odwiedzin: 3191291

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

przy

Szkole Podstawowej nr 2

im.Orła Białego w Chotomowie

Bank Spółdzielczy w Legionowie
Oddział Jabłonna

32 8013 1016 2002 0533 6714 0001

Poniedziałek 25.10.2021

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 im.Orła Białego w Chotomowie

• Biblioteczne ślubowanie

22 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas I. Dla pierwszoklasistów nadszedł kolejny ważny dzień, stali się prawdziwymi czytelnikami Szkolnej Biblioteki.

Specjalnie na tę okazję starsze koleżanki przygotowały przedstawienie, które przypomniało bohaterów ulubionych baśni i bajek. Bibliotekę odwiedzili: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Jaś i Małgosia. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

• Zdrowo i kolorowo

W tym tygodniu uczniowie klasy 2b, przekonali się, że edukacja to także smakowita przygoda.

Podczas zajęć na temat zdrowego odżywiania uczniowie samodzielnie zrobili pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki dla siebie, które nie tylko pięknie wyglądały ale i smakowały.

Następnie efekty edukacji znikały w mgnieniu oka, zjedzone przez właścicieli.

• Nabór na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR

Szanowni Państwo,

w związku z uruchomionym naborem do projektu „Granty PPGR”, którego celem jest wyeliminowanie ograniczeń związanych z dostępem do Internetu i sprzętu komputerowego, zachęcamy mieszkańców Gminy Jabłonna do złożenia dokumentacji aplikacyjnej do ww. projektu. Wsparcie przeznaczone jest dla rodzin popegeerowskich, dla dzieci oraz wnuków byłych pracowników PGR.

W ramach dofinansowania można otrzymać:

• Sprzęt komputerowy (komputer stacjonarny, laptop, tablet) z urządzeniami peryf
      • Konkurs ,,Dyniowe wariacje"

Drodzy Uczniowie,

świetlica szkolna serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Dyniowe wariacje”.

Do wzięcia udziału w konkursie wystarczy:

1. Zakupić dynię
        2. Uruchomić wyobraźnię
        3. Ozdobić ją według własnego pomysłu
        4. Podpisać imieniem, nazwiskiem oraz klasą
        5. Przynieść na świetlicę szkolną 26.10.2021

Serdecznie zapraszamy do udziału.

• #MojaNiepodległa PIĘKNA OJCZYZNA

Drodzy Uczniowie,

przypominamy, że jeszcze do 2 listopada br. można zgłaszać prace w konkursie plastycznym dla dzieci ”.

Konkurs, który zorganizowany został w ramach obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ma zachęcić najmłodszych mieszkańców Gminy Jabłonna do włączenia się w świętowanie 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie do odkrywania historii i walorów miejsc, w których mieszkamy, promowanie patriotyzmu lokalnego oraz przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej.

• Dzień drzewa

10 października obchodzony był Dzień Drzewa, którego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Uczniowie klasy 3C również pamiętali o tym święcie. Przygotowali z tej okazji gazetkę „Drzewo w czterech porach roku”, z której możemy się dowiedzieć co dają nam drzewa. Na zajęciach przyrodniczych bliżej przyjrzeli się drzewom liściastym. Każdy z nich wykonał kartkę do klasowego zielnika i przedstawił informacje i ciekawostki o wybranym drzewie. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy liście z masy solnej. Nie mogliśmy też zapomnieć o odwiedzinach naszego drzewka, które posadziliśmy 2 lata temu w pobliżu szkoły. Z przyjemnością obserwujemy jak rośnie.

• Harmonogram zajęć wspomagających

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

poniżej zamieszczam harmonogram zajęć wspomagających po okresie zdalnej edukacji dla uczniów klas IV - VIII.

Wioletta Tracz

dyrektor szkoły

• II edycja Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości zbliża się wielkimi krokami

Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie wraz ze Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie i Ministerstwem Sprawiedliwości zaprasza Was do wzięcia udziału w II edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości.

Termin zgłoszeń: 20 października 2021 r.

Uczniowie mogą zgłaszać się samodzielnie. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie https://iws.gov.pl/olimpiada/

Pierwszy etap Olimpiady polega na rozwiązaniu testu online.

Nagrody:

I Miejsce – 5 000 złotych (słownie: pięć tysięcy złotych),